U17: hiába a fordítás, utolsó perces gól, kiesés Grúzia ellen

2015.10.29. 15:29
A magyar U17-es labdarúgó-válogatott a felcsúti Pancho Arénában 2–2-es döntetlent játszott Grúziával, így nem jutott tovább az Eb-selejtező elitkörébe. A Szélesi Zoltán irányította magyar fiatalok nyeretlenül és csoportutolsóként zártak.

A mérkőzés 21. percében Beka Kavtaradze góljával a grúzok szerezték meg a vezetést, de Tímári Norman „postafordultával”, egyből válaszolt. A fordítást jelentő gól a 44. percben esett, Lakatos István szöglete után a csapatkapitány Virág Ákos köszönt be.

A továbbjutási esélyeket (csoportharmadikként is tovább lehetett volna még lépni) romba döntötte azonban a 82. percben a második grúz gól. A ráadás második percében a csereként beállt Lasa Ozbetelasvili vette be a magyar kaput, a 2–2 a mieink kiesését jelentette. A grúzok ezzel továbbléptek a Romániával ikszelő Szlovákia mellett.