Az U17-es válogatott kétszer is vezetett, de kikapott a vb-rajton

BABJÁK BENCE (Goiania, összefoglaló), BORBÉLY LÁSZLÓ (Budapest, percről percre)BABJÁK BENCE (Goiania, összefoglaló), BORBÉLY LÁSZLÓ (Budapest, percről percre)
2019.10.26. 21:42
A magyar válogatott vereséggel kezdte az U17-es vb-t (Fotó: MLSZ)
Vereséggel kezdte az U17-es labdarúgó-világbajnokságot a magyar válogatott: bár a 79. percben még 2–1-re vezetett, Nigéria 4–2-re fordítani tudott.

U17-ES VILÁGBAJNOKSÁG, BRAZÍLIA
B-CSOPORT
1. FORDULÓ
NIGÉRIA–MAGYARORSZÁG 4–2
(1–2)
Goiania, Olimpiai Stadion,944 néző. Vezette: Haro (perui)
NIGÉRIA: Jinadu – Ibrahim, Ikenna, Etim – Sa’id (Francis, 92.), Ojediran, Tijani, Opeyemi (Amoo, 58.) – Adeniyi, Olusegun – Ubani (Jabaar, 75.). Szövetségi edző: Manu Garba
MAGYARORSZÁG: Hegyi – Orosz, Balogh B., Horváth M., László D. – Kata – Komáromi, Ominger (Posztobányi, a szünetben), Kosznovszky (Zuigeber, 84.), Major (Baráth P., 77.) – Németh A. Szövetségi edző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Tijani (20., 86. – az elsőt 11-esből), Ibrahim (79.), Adeniyi (81.), ill. Komáromi (3.), Major (28.)

Az utóbbi napokhoz hasonlóan szombaton is tikkasztó napsütésre és nyárias időjárásra ébredt Goianiában az U17-es világbajnokságon szereplő korosztályos magyar válogatott. A reggeli után a magyar csapat szállása melletti háromszintes fitneszcentrumban tartott átmozgató edzést a játékosoknak a szakmai stáb két erőnléti edzője, majd a délutáni csendes pihenőt követően brazil idő szerint délután három órakor indult a csapat a Nigéria elleni első csoportmeccsnek otthont adó Estádió Olimpícóba.

Túlzás lenne azt állítani, hogy a brazil idő szerinti délután ötkor kezdődő meccs tűzbe-lázba hozta volna a helyieket, a 13 500 néző befogadására alkalmas arénában a kezdő sípszó pillanatában mintegy kétszáz néző foglalt helyet (a végére 944-re hízott ez a szám). Ők viszont egy remekül kezdő magyar válogatottat láthattak, amely már Nigéria térfelén megpróbálta megszerezni a labdát, a kezdeti nyomás pedig már a harmadik percben góllá érett, László Dávid remek bal oldali beadása után a hosszú oldalon érkező Komáromi György kapásból a jobb alsó sarokba belsőzte a labdát, a kezdés tehát álomszerűre sikeredett, és a torna első gólját is a magyar válogatott szerezte (0–1).

Sajnos a vezető találat nem rogyasztotta meg az ellenfelet, és bár Wisdom Ubani kapu elé tekert szabadrúgásáról lemaradt a középen veszélyesen érkező Ibrahim Said, a 20. percben nem tudott felszabadítani a magyar védelem, a menteni igyekvő Orosz Donát hátulról a labda helyett Said lábát találta el, a megítélt büntetőből pedig Samson Tijani egyenlített – a balra vetődő Hegyi Krisztiánt becsapva a jobb alsó sarokba gurított –, így minden kezdődhetett elölről (1–1).

Aztán az ellenfél talán még Ojediran Hamzat célt tévesztett átlövésén bánkódott, amikor a helyzeteivel remekül sáfárkodó magyar válogatott ismét előnybe került: Németh András labdája picit hosszú volt Orosz Donátnak, ám tökéletes lett a középen érkező Major Sámuelnek, a középpályás pedig tizenöt méterről hajszálpontosan tekert a kapu bal oldalába, így ismét Preisinger Sándor együttesénél volt az előny (1–2).

Az első félidő hátralévő részében pedig biztosan őrizte a vezetést, a kiegyenlített játékba a rendkívül gyorsan forduló Olakunle Olusegun szólója, majd bal felső sarok mellé szálló lökete hozott némi izgalmat, ám az afrikai együttes ekkor már nem igazán talált fogást a szervezetten futballozó ellenfelén – a nagy igyekezet közben pedig az első félidő hosszabbításában „elfelejtette” visszaadni a labdát, miután az egyik magyar játékos kirúgta, hogy ápolni lehessen a földön fekvő nigériait...

A fordulás után inkább az egyenlítésért hajtó rivális futballozott veszélyesebben, Hegyi Krisztián kapuja előtt olykor hét nigériai játékos jutott a hét védekező magyarra, a tizenhatos előterében többször keresték a rést a zöld mezesek, ám a védekezést dicséri, hogy a magyar együttes kapusának egyszer sem kellett védenie. A másik kapu előtt Komáromi veszélyesnek tűnő átlövése pattant az egyik védő lábáról szögletre. A rivális egyre többször próbálkozott, míg a magyar csapat a mérkőzés ezen szakaszában csak rövid ideig tudta megtartani a labdát, az energiákat az előny őrzése emésztette fel. A magyar együttes a 65. perc után némileg kiszabadult a szorításból, többször eljutott a vendégek kapujáig, míg a sajátja előtt hatékonyan rombolt – ha a védelem tengelyében futballozó Balogh Botondnak nem volt legalább öt utolsó pillanatban megejtett, kulcsfontosságú közbelépése, akkor egy sem...

Az utolsó negyedórára fordulva Hegyi védett hatalmas bravúrral, majd Charles Etim lépett ki ziccerben, ám az oldalhálót találta el – sajnos Said szöglete után a néhány perccel korábban hatalmasat védő magyar kapus nem tudta elütni a labdát, így Usman Ibrahim a bal alsó sarokba csúsztatott a 79. percben. Az igazi hideg zuhany két perccel később következett, amikor a balról érkező beadás a hosszú saroknál érkező Oluwatimilehin Adeniyinek lett tökéletes, aki a jobb alsó sarokba fejelt (3–2).

Hiába vezetett a meccs nagy részében a magyar válogatott, végül kilenc perce maradt, hogy legalább az egyik pontot megmentse. A hajrára Zuigeber Ákos is beszállt, ám újabb gólt ismét az ellenfél szerzett, Tijani 26 méteres szabadrúgása pont úgy pattant meg a magyar sorfalon, hogy a jobbra induló Hegyinek esélye se legyen visszaérnie a bal sarokra.4–2

Kétgólos hátrányból már nem tudott visszajönni a magyar válogatott, amely megszorította, de legyőzni nem tudta a torna történetének rekordbajnokát. A továbbjutási esélyekről viszont távolról sem kell lemondania a csapatnak, előbb Ausztrália, majd Ecuador ellen javíthat, és sorsa továbbra is a saját kezében van még.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

95. Véget ért a mérkőzés.
95.
Zuigeber tekerése után nagy nehezen felszabadul a kapu.
93.
Zuigebert felvágják, sárga, meg is sérül a mozdulatba az afrikai játékos.
92. Sa’id
helyére Francis állt be.
90.
3 perc a hosszabbítás.
88.
László becsúszva ment szögletre.
86. EZ IS GÓL! Tijani
szabadrúgása a sorfalról pattan a hosszúba. 4–2
85. Nigériai szabadrúgás 26 méterről.
84.
Az utolsó cserénk, Kosznovszky helyére Zuigeber jött be.
81. MÁR OTT AZ ELŐNY...
Bal oldali beadás után Adeniyi érkezett a hosszún, és ő is a kapuba fejel. 3–2
79. EGYENLŐ.
Sa’id szöglete után Ibrahim fejese a magyar kapuban kötött ki. 2–2
79.
Etim húzott be, de az ötös bal oldaláról nem tudott az embereken átlőni.
77. Major
helyett Baráth folytatja.
77.
Nagy lehetőség, de szerencsére Amoo nem tudott estében a kapuba fejelni.
75. Ubaninak
ez volt az utolsó megmozdulása, Jabaar érkezik a helyére.
74. Ubani 32 méteres szabadrúgása pont ugyanannyira nem veszélyes, mint eddig kb bármi. Nagy erővel, de nagyon mellé.
70. 15–5 a lövések száma.
70.
Megpattanó lövés, de Hegyi összeszedi.
69.
Próbálkozik az afrikai csapat, de mindig jön egy jó mentés/becsúszás.
66.
Kézilabdás módon járatják a labdát, a beívelésre nincs esélye az apró támadónak, de legalább hárman összeütköznek, úgyhogy áll kicsit a játék.
64.
Ubani 25-ről nagyjából ennyit tévedett is.
63. AAAAZ IGEN! Amoo
két olyan cselt mutatott be, hogy arra csak csettinteni lehet, szerencsére társa lövése kevésbé jó már.
61. Tijani tüzel 30-ról, nem sokkal a jobb felső mellé, de Hegyi nyugodtan nézhette végig.
60. Horváth
vágta fel emberét, ez is sárga.
59. Újra Balogh ment, a szögletből nincs veszély.
58. Opeyemi
helyén Amoo folytatja.
57. Olusegun lövését blokkolja Balogh, a kipattanót Tijani lőtte 25 méterről a léc fölé.
56.
Nyom a nigériai csapat, de nincs átütőerő egyelőre.
53. NAGY HELYZET. Komáromi
lövésébe beleértek, így megmenekül a kapu, a szöglet után nincs helyzet.
51. Major veszítette el a labdát a saját térfelén, Balogh szépen fülelte le a ziccerben érkező támadó elől a labdát.
50.
A beívelés után nincs veszély.
49.
Sa’id felvágja Lászlót a bal oldalon, szabadrúgás.
48.
Németh indul meg a kontrával, a csel után szerelik.
47.
Megpattanó lövés, nigériai szöglet, nem szabadul fel a kapu, bedobás.
46. Folytatódik a meccs.

Csere a szünetben: Ominger helyett Posztobányi Patrik folytatja.

Félidei statok

Előnnyel zártuk az első félidőt (Fotó: Facebook/MLSZ)

45+2. Véget ért a játékrész.
45. Két perc hosszabbítás lesz.
44.
Umani lent maradt, hordággyal jönnek be érte.
44. Komáromi
késett el egy ütemet a felezővonalnál, ez is sárga.
42.
Olusegun szép csel után távolról a léc fölé lőtt.
41.
Orosz keverget a jobb oldalon, befelé húz, ballal lő, megpattan, megint Jinadu zsákmánya.
40. 59:41% a labdabirtoklás aránya.
38.
Major bal oldali beadása Jinadu kezébe pattant.
37.
Újabb lesgyanús helyzet, ezt – ha késve is, de – csak lefújták már.
36.
Nigéria fölényben játszik, de igazán nagy veszély nincs.
34.
Ubani tört be ismét a 16-oson belülre, Kata tisztáz, a távoli lövését pedig védi Hegyi.
32. Etim 23 méteres lövése nem okozott gondot Hegyinek.
31.
Veszélytelen nigériai szöglet.

A MÁSODIK MAGYAR GÓL VIDEÓJA ITT!

28. GÓÓÓÓÓÓÓÓL!
A magyar ellentámadás során jobbról középre eljut a labda, az egyedül érkező Major 16 méterről, okosan a bal felsőbe passzolt. 1–2
27. LÖKET! Ojediran
25 méterről tüzelt, nem sokkal a kapu jobb oldala mellé.
26. Kosznovszkyé
az első sárga.
25. Németh András próbált a 16-os előterében Majorhoz játszani, kevés sikerrel, majd a felívelés is pontatlan.
21. Újabb veszélyes nigériai támadás, de Majort szabálytalanul gyűrték le.

ITT AZ EGYENLÍTŐ GÓL VIDEÓJA!

20. Tijani
magabiztosan a jobb alsóba lőtt, Hegyi balra vetődött. 1–1
19. TIZENEGYES! Ubani kapott labdát a 16-oson belül, Orosz buktatta.
17. Nigériai szöglet a bal oldalról, de könnyedén ment a védelem.
11.Olusegun lépett volna ki, de a 16-oshoz érve tisztázni tudtunk előle.
7. HELYZET! Ubani
végezhetett el szabadrúgást a 16-os bal oldala mellől, tekerése pont elszállt Sa’id előtt és a bal felső mellett.

ITT AZ ELSŐ GÓL VIDEÓJA!

A mieink szerezték meg a torna első gólját!
3. GÓÓÓÓÓÓÓÓL!
László bal oldali beadására teljesen üresen érkezett Komáromi, aki közelről, laposan lőtt a kapuba. 0–1
2.
Kosznovszkyt is meglepte, hogy eljutott hozzá a centerezés, nem tudott már lőni.
1.
A mieink kezdték a mérkőzést.
Felcsendültek a himnuszok, mindjárt rajt!
Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan megkezdi szereplését a magyar válogatott az U17-es világbajnokságon.

Már melegít a csapat (Fotó: Babják Bence)

A MAGYAR VÁLOGATOTT VB-KERETE
Kapusok: Hegyi Krisztián (West Ham United – Anglia), Megyeri Gábor (Bp. Honvéd), Vaits Marcell (Puskás Akadémia)
Védők: Buna Gábor (Bp. Honvéd), Posztobányi Patrik (Puskás Akadémia), Balogh Botond (Parma – Olaszország), László Dávid (Bp. Honvéd), Hosszú Zétény (Puskás Akadémia), Horváth Milán (Bp. Honvéd), Orosz Donát (DVTK)
Középpályások: Kata Mihály (MTK Budapest), Ominger Gergő (Puskás Akadémia), Tóth Borisz (DVTK), Major Sámuel (Red Bull Salzburg – Ausztria), Kosznovszky Márk (Parma – Olaszország), Baráth Péter (DVSC)
Támadók: Zuigeber Ákos (MTK Budapest), Mester Csaba (Austria Wien – Ausztria), Komáromi György (Puskás Akadémia), Németh András (Genk – Belgium), Molnár Rajmund (Benfica – Portugália)
Tartalékok: Sipos Gábor (Puskás Akadémia), Hajdú Roland (Ferencváros)

A B-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ
Október 26., szombat
22.00,
Goiania, Olimpiai Stadion: Nigéria–MAGYARORSZÁG (Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n)

0.00,
Goiania, Olimpiai Stadion: Ausztrália–MAGYARORSZÁG (Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n)

3. FORDULÓ
November 1., péntek
21.00,
Gama: Ausztrália–Nigéria
21.00,Goiania, Olimpiai Stadion: MAGYARORSZÁG–Ecuador (Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n)

A kezdést magyar idő szerint adtuk meg. A vb-re kijutó 24 válogatottat hat darab négyes csoportba osztották, a nyolcaddöntőbe a csoportok első két helyezettje, valamint a négy legjobb harmadik helyezett jut be.

A helyszínről a Nemzeti Sportot tudósítja: Babják Bence