U17-es Eb-selejtező: négyet kaptunk, kilenc fővel zártunk

2013.09.25. 17:39
A labdarúgó U17-es Eb-selejtezőkör második fordulójában a magyar válogatott 4–2-re kikapott a házigazda Szlovéniától. A találkozó krónikájához tartozik, hogy az 56. percben, 3–0-s hazai vezetésnél Hursán Györgyöt, majd a hosszabbítás harmadik percében Pávkovics Bencét is kiállította a játékvezető.

3–0-s szlovén vezetés után tíz emberrel a szépítés összejött, a csoda nem (Fotó: mlsz.hu)

Mindkét csapat hiányérzettel várhatta a találkozót, a házigazda az első fordulóban 3–1-re kikapott Skóciától, míg Tuboly Frigyes együttese 5–2-es vezetést követően csak egy pontot szerzett Wales ellen (5–5).

Az összecsapást a hazaiak kezdték jobban, Repas révén már a 12. percben előnybe kerültek, a játékrész hajrájában pedig Tijanic növelte kettőre a különbséget (2–0).

A fordulást követően Tijanic ismét eredményes volt, ráadásul az 56. percben Hursánt a második sárga lapja miatt ki is állította a játékvezető, megpecsételődni látszott tehát a magyar csapat sorsa (3–0).

Érdekes módon emberhátrányban összejött a szépítés Csonka Bonifác találatával, de nem sokkal később Susnjara visszaállította a háromgólos különbséget (4–1).

Az utolsó percek Pávkovics Bencéről szóltak, előbb a 77. percben kialakította a végeredményt (4–2), majd a 83.-ban megkapta második sárgáját is, így végül kilenc fővel fejeztük be az összecsapást.

A magyar válogatott szombaton 16 órától Skócia ellen zárja a csoportkört.

A selejtezőcsoportokból az első két csapat jut tovább az elitkörbe, kiegészülve a legjobb harmadikként végző és a kiemelt együttessel. Az így kialakult 28-as mezőny hét négycsapatos csoportra oszlik, ezek győztese pedig kijut a máltai Európa-bajnokságra, amelynek résztvevője a házigazda máltai csapat.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐKÖR
4. CSOPORT, 2. FORDULÓ (SZLOVÉNIA)
SZLOVÉNIA–MAGYARORSZÁG 4–2
(2–0)
Magyarország:
Demjén Patrik – Katona Máté, Hursán György, Csonka Bonifác, Dudás Richárd (Fék Zsolt, 59.) – Pávkovics Bence, Fehér Imre, Sallai Roland (Szatmári István, 75.) – Damásdi Alex, Nyári Martin (Péter Bence, a szünetben), Korozmán Kevin