U17-es válogatottunk gól nélküli döntetlennel kezdte az Eb-selejtezőt

2018.09.30. 15:50
Nagy volt a csata a labdáért, a gólok azonban elmaradtak (Fotó: MLSZ/Twitter)
Az U17-es magyar labdarúgó-válogatott gól nélküli döntetlent játszott Romániával a hazai rendezésű Európa-bajnoki selejtezőcsoport első fordulójában.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
9. CSOPORT, 1. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 0–0
Telki. Vezette: Karlsson (svéd)
Magyarország: Hegyi K. – Buna, Posztobányi, Balogh B., Bekker – Komáromi (László D., 91.), Ominger (Baráth P., 64.), Kata M., Mester Cs. (Molnár R., 81.) – Zuigeber, Németh A. (Szalay Sz., 81.) Szövetségi edző: Preisinger Sándor
Románia: Sava – Grosu, Dragusin, Vita, Stefanovici – Perianu, Grameni – Stoica, Bani Mustafa (Suciu, 92.), Pitu – Munteanu (Corbeanu , 67.). Szövetségi edző: Daniel Mogosanu
Sárga lap: Bekker (78.), ill. Stefanovici (65.), Pitu (70.)

A csoport másik mérkőzésén
Szerbia–Litvánia 2–1
(0–0)

Az első lépés!

A 2019-es írországi Európa-bajnokság felé vezető úton Romániával találkozott először a magyar U17-es válogatott. Preisinger Sándor csapata az első selejtezőkörben hazai pályán szerepelhet, a kvartettben még Szerbia és Litvánia szerepel. A négyesből az első kettő biztosan továbbjut, továbbá a 13 csoport harmadik helyezettjei közül a négy legjobb mérleggel rendelkező csapat is ott lesz az elitkörben.

A mieink Telkiben léptek pályára a nyitányon, a románok elleni mérkőzés azonban nem tartogatott túl sok izgalmat, mind a két csapat a biztonságos védekezésre helyezte a fő hangsúlyt, így csak elvétve alakult ki helyzet kapuk előtt.

A magyar válogatott kapusának, Hegyi Krisztiánnak két nagyobb védést kellett bemutatni: az első félidőben Louis Munteanu, a másodikban Darius Grosu veszélyeztetett, míg a másik oldalon Zuigeber Ákos állt a legközelebb a gólhoz, szabadrúgása után azonban Razvan Sava szögletre ütötte a labdát.

A mérkőzés így gól nélküli döntetlennel ért véget, ezzel pedig se közelebb, se távolabb nem kerültünk Írországtól. Folytatás szerdán 16 órától, ellenfelünk az első körben a szerbektől 2–1-re kikapó Litvánia lesz.

Preisinger Sándor és Németh András nyilatkozott a mérkőzés után az NSO Tv-nek.

A MAGYAR VÁLOGATOTT TOVÁBBI PROGRAMJA
10. 03., szerda, 16.00: Magyarország–Litvánia
10. 06., szombat, 13.00: Magyarország–Szerbia
A mérkőzéseket az M4 Sport élőben közvetíti.

MÁSODIK FÉLIDŐ

92. perc: Véget ért a mérkőzés, Magyarország–Románia 0–0.

92. perc: Cseréltek a románok, Bani Mustafa helyére Suciu állt be.

91. perc: László Dávid váltotta Komáromit.

90. perc: Kettő perc a ráadás.

85. perc: Védés! Egy bal oldali beadás után mindenki felett elszállt a labda, így a hosszún érkező Grosu tüzelhetett, Hegyi azonban egy szép védéssel kinyomta a jobb alsóba tartó labdát.

A litvánok szépítettek a szerbek ellen, így déli szomszédaink jelenleg 2–1-re vezetnek.

81. perc: Kettős csere a magyar válogatottnál: Molnár Rajmund és Szalay Szabolcs állt be, Mester és Németh hagyta el a pályát.

78. perc: Bekker talpalta le Stoicát, ő is besárgult.

71. perc: Védés! Zuigeber kissé balról kapura tekerte a labdát, Sava azonban szögletre ütötte a bal felsőbe tartó labdát.

70. perc: Pitu vágta fel Bunát a jobb szélen, közel a tizenhatoshoz, ez is sárga lapot ért.

69. perc: Bani Mustafa szabadrúgása után Hegyi másodjára fogta meg a labdát.

67. perc: A románok is cserélte, Munteanu helyére Corbeanu állt be.

65. perc:Stefanovici rántotta vissza Komáromit, be is sárgult.

64. perc: a Mieink cseréltek először, Omingert Baráth Péter váltotta.

62. perc: Komáromi lőtt jóval a kapu fölé.

Közben a szerbek már 2–0-ra vezetnek a litvánok ellen.

57. perc: Pitu hozta befelé a labdát a bal szélről, majd távolról lövésre vállalkozott, a gyenge kísérlete után azonban könnyedén magához ölelte a labdát Hegyi.

A második félidő elején Szerbia vezetést szerzett Litvánia ellen a csoport másik meccsén.

55. perc: Hegyi kaparintotta meg a labdát egy jobb oldali beadás után.

54. perc: Perianu lövése után elakadt a labda a magyar védőkben.

48. perc: Kata szöglete után Komáromi a játékvezetőt találta el.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a románok kezdték a második félidőt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Véget ért az első félidő, az állás egyelőre gól nélküli döntetlen.

43. perc: Munteanu bal oldali beadása után fejjel tisztázott Balogh.

42. perc: Egy veszélyesen érkező jobb oldali beadás után sikerült tisztáznunk Munteanu elől.

39. perc: Mester cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de nem sikerült lövőhelyzetet kialakítania.

36. perc: Mester bal oldali beadása után mindenki feje fölött elszállt a labda.

30. perc: Németh cselezgetett a tizenhatos bal oldalán, majd jobbal lőtt, de a guruló labdát Sava biztosan megfogta.

27. perc: Védés! Pitu gurította vissza a labdát az alapvonalról, majd Munteanu vette célba a jobb alsó sarkot, Hegyi azonban egy könnyed vetődéssel hárított.

23. perc: Kata remek kiugratása után Zuigeber lőtt volna, ám az utolsó pillanatban becsúszva szerelték.

20. perc: Buna szabálytalankodott a felezővonal közelében.

15. perc: Komáromit állították meg lesen.

10. perc: Egy bal oldali beadás után Komáromi egy akrobatikus mozdulattal a kapu fölé húzta a labdát.

7. perc: Kata szöglete után Németh feje fölött ment el centikkel a labda.

5. perc: Bani Mustafi felívelt szabadrúgása után Hegyi húzta le biztosan a labdát.

A mieink tiszta fehérben, a románok piros szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a mieink indították útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Románia U17-es Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A hazai rendezésű Európa-bajnoki előselejtezőben az elitkörbe jutás a tét. A mieink Romániával, Szerbiával és Litvániával kerültek egy csoportba. A kvartettből az első kettő biztosan továbbjut, továbbá a 13 csoport harmadik helyezettjei közül a négy legjobb mérleggel rendelkező csapat is ott lesz az elitkörben.

Az elitkörből 15 csapat jut ki az Európa-bajnokságra (2019. május 3–19. között rendezik meg Írországban), s ezzel csatlakozik a házigazda révén automatikusan kvalifikáló Írországhoz.

Az elitkörben a két legtöbb koefficienssel rendelkező válogatott (Anglia és Németország) helye már biztos.

Az előző kiírásokkal ellentétben már nem kétszer 40, hanem kétszer 45 percet játszanak a csapatok.

A Mol Vidi FC-től a német Mönchengladbachhoz szerződött Bekker Rolanddal készült interjúnkat ide kattintva olvashatják el!

„Vasárnap kezdtük a közös munkát Telkiben, az azóta eltelt napokban igyekeztünk finomítani a játékunkat, és minél jobban felkészülni a románok elleni nyitómeccsre – mondta az mlsz.hu-nak a szűkített keret kihirdetése után Preisinger Sándor szövetségi edző. – Az első mérkőzés kulcsfontosságú lesz a továbbjutás szempontjából, ezért is számítok küzdelmes, hajtós összecsapásra. Ismerjük a románokat, és a lengyelországi döntetlen után most szeretnénk bebizonyítani, hogy a miénk a jobb csapat. Fizikailag érezhetően előreléptek a játékosok az elmúlt hetekben, és az augusztus óta lejátszott hat mérkőzésen taktikailag is tudtunk fejlődni. Természetesen a litván és a szerb együttesről is gyűjtöttünk információkat, de egyelőre a nyitómérkőzésre koncentrálunk, szeretnénk győzelemmel kezdeni a tornát.”

AZ U17-ES MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
KAPUSOK: Hegyi Krisztián (Illés Akadémia), Megyeri Gábor (Honvéd-MFA), Vaits Marcell (Puskás Akadémia)
VÉDŐK: Hosszú Zétény (Puskás Akadémia), Horváth Milán (Honvéd-MFA), Balogh Botond (MTK Budapest), Orosz Donát (DVTK), Buna Gábor (Honvéd-MFA), Dávid Zoltán (Békéscsaba), Bekker Roland (Mönchengladbach)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Kata Mihály (MTK Budapest), Ominger Gergő (Puskás Akadémia), Posztobányi Patrik (Puskás Akadémia), Baráth Péter (DVSC)
TÁMADÓK: Komáromi György (Puskás Akadémia), Molnár Rajmund (Honvéd-MFA), Zuigeber Ákos (MTK Budapest), Mester Csaba (Austria Wien), László Dávid (Honvéd-MFA), Németh András (Racing Genk), Szalay Szabolcs (Illés Akadémia)