U17-es Eb-selejtező: 5-2-ről sem jött össze a siker Wales ellen

2013.09.23. 17:40
Az U17-es válogatott az utolsó percben bukott két pontot (Fotó: mlsz.hu)
A labdarúgó U17-es Eb-selejtezőkör első fordulójában a magyar válogatott gólzáporos mérkőzésen, 5–5-ös döntetlent játszott Walesszel Szlovéniában. A csoport másik mérkőzésén a skótok 3–1-re legyőzték a házigazdát.

Nem indult jól a mérkőzés Tuboly Frigyes együttese számára, hiszen Sallai szabálytalansága után Morrell büntetőjével a 12. percben a walesiek szerezték meg a vezetést (0–1).

A 19. minutumban Sallai találatával egyenlített a magyar csapat, amely Damásdi góljával átvette a vezetést, majd utóbbi percekkel később ismét eredményes volt, és a félidő vége előtt még Hursán is beköszönt, így magabiztos, 4–1-es magyar vezetés mellett fordultak a felek.

Az 50. percben Harries révén szépítettek a walesiek, de pillanatokkal később Pávkovics ismét háromra növelte a magyar előnyt (5–2). Ekkor azonban valami megváltozott, egy óra játékhoz érve James, majd kisvártatva Wilson is szépített, a hajrában pedig az egyenlítés is összejött a walesieknek, Evans az utolsó, 80. percben beállította az 5–5-ös végeredményt.

A selejtezőkör négyes számú csoportjának másik mérkőzésén Wighton az első félidő végén büntetőből szerzett vezetést a házigazda ellen, majd a fordulást követően megduplázta csapata és saját góljai számát. A szlovének erejéből Susnjara révén az 53. percben szépítésre futotta még, újabb gólt azonban ismét csak Wighton szerzett, akinek a mesterhármasával magabiztosan nyertek a skótok (3–1).

A magyar válogatott szerdán 16 órától a Szlovénia ellen lép pályára legközelebb, majd szombaton szintén 16 órától a skótok következnek.

A selejtezőcsoportokból az első két csapat jut tovább az elitkörbe, kiegészülve a legjobb harmadikként végző, és a kiemelt együttessel. Az így kialakult 28-as mezőny hét négycsapatos csoportra oszlik, ezek győztese pedig kijut a házigazda Málta mellett az Európa-bajnokságra.