Női futsal: hiába az újabb siker, az ukránok mehetnek az Eb-re

2018.09.15. 20:18
A magyar női futsalválogatott nagy csatában, egy hajrában szerzett góllal 4–3-ra legyőzte Fehéroroszországot, így hét ponttal zárta az ukrajnai selejtezőkört. A házigazda a már biztosan utolsó Kazahsztánt fogadta a záró meccsen, hétgólos sikerével pedig készülhet az Európa-bajnokságra.

A magyar csapat Krascsenics Csilla és Gelb Mónika góljával a hatodik percben már két góllal vezetett (2–0), de a szépítés után is gyorsan jött a válasz Szabó Boglárka góljával (3–1). Ekkor sem adták fel azonban a fehéroroszok, Julija Szleszarcsik a 26. percben egyenlített (3–3). A véghajrát aztán a mieink bírták jobban, Szabó Boglárka a 37. percben megszerezte saját második, csapata negyedik gólját, így 4–3-ra nyert a magyar csapat.

A házigazda ukránok a sereghajtó kazahok ellen zárták a csoportkört, és már az első percben előnybe kerültek egy öngóllal, majd a szünetig még kétszer betaláltak. A fordulást követően az első hat perc alatt újabb négy gólt jegyeztek, így 7–0-ra nyertek és készülhetnek a 2019-es Európa-bajnokságra.