Női Eb-selejtező: nyolc gólt kaptak a mieink Svédországban

H. D.H. D.
2020.09.17. 20:40
Miskolcon öt, Göteborgban nyolc gólt kaptak a mieink Svédországtól (Fotó: MTI)
A női Európa-bajnoki selejtezősorozat F-csoportjában a 42. perctől kezdve emberhátrányban játszó magyar labdarúgó-válogatott 8–0-ra kikapott Svédországtól Göteborgban.

Nem volt könnyű helyzetben Markó Edina, hiszen a magyar válogatott első 2020-as tétmérkőzésén elővigyázatosságból nem számíthatott az MTK labdarúgóira, ráadásul az ellenfél a világranglista ötödik helyén álló Svédország volt (a mieink jelenleg a 43. pozíciót foglalják el).

Út az Eb-re
A kilenc csoportból a győztesek mellett a három legjobb második jut ki a 2021-es kontinensviadalra, a további hat második 2020 októberében pótselejtezőt játszik a maradék három helyért. Anglia a rendező jogán automatikus résztvevő.

A svédek esélyeshez méltóan már a 12. percben vezetést szereztek, Lina Hurtig, a Juventus csatára volt eredményes. Ezt követően a mieink sokáig jól tartották magukat, a 42. percben azonban Bíró Barbara piros lapot kapott.

A kapuban az újonc Schildkraut Fruzsina foglalta el a kiállított kapus helyét, bemutatkozása azonban a második félidőben rémálomszerűvé vált: a házigazda az 59. és a 72. perc között hat gólt rámolt be... Anna Anvegard triplázott, továbbá Magdalena Eriksson (Chelsea), Amanda Ilestedt (Bayern München) és Hurtig – másodszor – is beköszönt. A ráadásban még Linda Sembrant (Juventus) is gólt szerzett, így a svédek a miskolci ötös után Göteborgban nyolcnál álltak meg.

A magyar válogatott így a kilencedik tétmérkőzését is elveszítette Svédország ellen, az összgólkülönbség pedig immár 2–47.

Markó Edina csapata pénteken utazik tovább Lettországba, ahol szeptember 22-én, kedden szerepel Eb-selejtező mérkőzésen.

NŐI EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
F-CSOPORT
SVÉDORSZÁG–MAGYARORSZÁG 8–0 (1–0)
Göteborg, zárt kapuk mögött. Vezette: Welch (angol)
Magyarország: Bíró B. – Mosdóczi, Németh H., Turányi, Csiki – Jakabfi (Nagy V., 77.), Rácz Zs., Csiszár (Fenyvesi, 57.) – Süle (Schildkraut, 44.), Zágor – Zeller. Szövetségi kapitány: Markó Edina
Gólszerző: Hurtig (12., 69.), Anvegard (59., 64., 72.), M. Eriksson (67.), Ilestedt (71.), Sembrant (90+1.)
Kiállítva: Bíró B. (42.)

A csoport másik mérkőzésén
Izland–Lettország 9–0 (6–0)

A csoport állása: 1. Svédország 12 pont/4 mérkőzés (24–1), 2. Izland 12/4 (20–1), 3. Szlovákia 4/4 (2–9), 4. Magyarország 4/5 (5–17), 5. Lettország 0/5

A magyar válogatott eddigi eredményei a csoportban
Izland–Magyarország 4–1 (Jensen 10., 90+2., Eiríksdottír 59., Brynjarsdottír 65., ill. Csiszár 42.)
Magyarország–Svédország 0–5 (Janogy 46., 51., Ericsson 13., Jakobsson 90+3., Kullashi 90+5.)
Szlovákia–Magyarország 0–0
Magyarország–Lettország 4–0 (Jakabfi, 13., Zeller 36., Fenyvesi E. 55, Pusztai 78.)