Az Európai Labdarúgó-szövetség pénteken kihirdette a Nemzetek Ligája módosított programját (Fotó: Tumbász Hédi)

 

A szeptemberi dupla fordulóban maradtak az eredeti időpontok, azaz Marco Rossi szövetségi kapitány – másodosztálynak megfelelő B-divízióban szereplő – együttese 3-án Törökország vendége lesz, majd három nappal később az orosz csapatot fogadja.

Az októberi két körben a mieink találkozóira az eredeti időponthoz képest két nappal később kerül sor: Szerbiában 11-én, míg Oroszországban 14-én lépnek pályára. Novemberben pedig egy nappal csúszott a meccsek dátuma, így Szerbia 15-én, Törökország pedig 18-án lép pályára hazánkban.

A módosításokra azért volt szükség, mert az Európa-bajnoki pótselejtezőben érintett válogatottaknak – így a magyarnak is – októberben és novemberben pótolják az Eb-részvételről döntő, márciusról elhalasztott mérkőzéseiket, ezért ezek a csapatok ebben a két hónapban hét vagy nyolc nap alatt három összecsapást is megvívnak. A magyarok a múlt szerdai bejelentés szerint október 8-án lépnek pályára Bulgáriában, a párharc győztese pedig november 12-én fogadja az izlandi–román csata továbbjutóját, immár az Eb-részvételért. 

A Nemzetek Ligája csoportbeosztása

A-osztály
1: Lengyelország, Bosznia-Hercegovina, Olaszország, Hollandia
2: Izland, Dánia, Belgium, Anglia
3: Horvátország, Svédország, Franciaország, Portugália
4: Németország, Ukrajna, Spanyolország, Svájc

B-osztály
1:
Románia, Észak-Írország, Norvégia, Ausztria
2: Izrael, Szlovákia, Skócia, Csehország
3: MAGYARORSZÁG, Törökország, Szerbia, Oroszország
4: Bulgária, Írország, Finnország, Wales

C-osztály
1:
Azerbajdzsán, Luxemburg, Ciprus, Montenegró
2: Örményország, Észtország, Észak-Macedónia, Grúzia
3: Moldova, Szlovénia, Koszovó, Görögország
4: Kazahsztán, Litvánia, Fehéroroszország, Albánia

D-osztály
1:
Málta, Andorra, Lettország, Feröer
2: San Marino, Liechtenstein, Gibraltár

A D-osztályból két csapat jut fel, így a C-osztály négy csoportutolsója a bennmaradásért játszik osztályozót.

A magyar válogatott menetrendje
Szeptember 3., 20.45:
Törökország–Magyarország
Szeptember 6., 18.00: Magyarország–Oroszország
Október 11., 20.45: Szerbia–Magyarország
Október 14., 20.45: Oroszország–Magyarország
November 15., 20.45: Magyarország–Szerbia
November 18., 20.45 :
Magyarország–Törökország