Szétlövésben legyőztük Romániát, miénk az Eb-bronz!

2017.06.17. 17:54
A mieink nyerték meg a bronzmérkőzést (Fotó: Facebook/Minifutball-szövetség)
A magyar válogatott bronzérmes lett a csehországi minifutball Európa-bajnokságon, miután a harmadik helyért vívott csatában legyőzte Romániát. A rendes játékidő nem hozott gólt, a szétlövésben pedig a mieink bizonyultak jobbnak. A döntőben az oroszok szintén szétlövéssel nyertek a házigazda ellen.

MINIFUTBALL EURÓPA-BAJNOKSÁG (BRNO, CSEHORSZÁG)

G:
A. Medvegyev (17.), Lihobabenko (30., 41.)
Románia–Csehország 3–4

EDDIGI GYŐZTESEK
6:Románia (2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015)
1:Kazahsztán (2016)
1:Oroszország (2017)

Az első percek tapogatózása után az európai szövetség ranglistáját vezető románok vették át a kezdeményezést, főleg Vlad Claudiu volt elemében, de Sikur Lajos rendre a helyén volt. A mieink energiát lekötötte a védekezés, a támadások építése kevésbé ment, de Cseszneki Richárd egy jobb labdalevétel után így is ziccerbe kerülhetett volna, a végén pedig Lak Imre tévesztett kevéssel célt.

A fordulást követően nem változott lényegesen a játék képe, Popa Ian Mircea nagy löketei jelentették a kezdeti veszélyforrásokat, majd Pusca Costin Cristiannak köszönhettük meg, hogy nem lőtt kapásból. Sikur továbbra is sorban szállította a védéseket, a rendes játékidő végén többször is óriásit mentve segítette a csapatot a szétlövéshez. 0–0

Itt a románoké volt az első lehetőség, Claudiu előnyhöz juttatta övéit, Tanase Gabriel viszont az égbe lőtt, így Mircea hiába volt rendkívül magabiztos, mivel Béres Ferenc, Sós Márkó és Fekete Róbert is betalált a mieink nyertek 3–2-re!

Claudiu nagyon beveri az elsőt, a kapu jobb oldalába. 0–1

43. Véget ért a rendes játékidő. Jöhet a szétlövés!
42. Kifejelik a szögletet.
41. Még egy lövés, blokkról szöglet.
41. Sikur húzza az időt, Claudio felborítja a védőt, sárga.
40. A meccs védése! Sikur a középső indításra lecsapó támadó próbálkozását is védi. Majd szögletre mentünk.
39. Román szöglet, izomból középre, felpattan a labda, nincs helyzet.
38. Sikur is kap egy sárgát, nem kapkodott elvégezni a kirúgást.
37. Eftimie lehúzza a bedobást, majd belefutnak, szabad.
36. Gál késett le egy picit, ez is sárga.
35. Még öt perc a rendes játékidőből.
32. Sikur megint jól avatkozik közbe lábbal, a szöglet után tömegjelenetek, de mindenki tudja folytatni.
31. Nagy bravúr! Sikur lábbal védte Marian közeli lövését.
30.
Hősies védekezés és nagy mentés középen. Nagyon nyom az ellenfél.
29. Cristian kicsit körülményes volt, szerencsére nincs így ziccer.
27. A kapus félpályáról lő, de Sikur véd.
27.
Somogyi is kap egy sárgát.
27.
Az újabb román sarokrúgás után kontrázhatott a magyar csapat, de blokkolnak a védők.
25. Cseszneki kap sárgát Claudiu rángatásáért. A szöglet után nincs helyzet.
24. Átívelt román szöglet után Mircea újabb próbálkozása a védőkről pattan kornerre.
23. HELYZET! Mircea távoli lövését is védi Sikur.
21. Folytatódik a meccs.

20+2. Még egy magyar lehetőség a végére, de a léc fölé szállt a labda.
20.
Fejjel mentenek a román védők egy megpattanó utáni kísérletnél.
19. Lak Imre
fordult kapura, de kevéssel a bal alsó mellé tüzelt.
17. A román kapus a felezőig kimerészkedik, de nincs belőle veszély.
16. Félpályás magyar szabadrúgás, de nagyon mellé.
15. A mieink nem mennek a szomszédba egy kis keménységért, az elmúlt percekben több szabadrúgást is kaptak a románok.
13. Kezezés után veszélyes helyről, a büntetőterület és az alapvonal találkozásánál járt szabadrúgás, a visszagurított labdát a bal alsó mellé lőtték.
12. Claudiu nagyon aktív, most Sikur védi a távoli löketet.
10. A szöglet után nincs veszély, sorcsere nálunk.
10. Most Claudiu lőtt, szöglet.
9. Marian szabadrúgásába Claudiu tette bele a fejét, de a bal felsőt nem tudta már eltalálni.
8. Cseszneki kapott óriási labdát a kapu torkában, de nem tudta jól átvenni sajnos.
7. Nyomnak a románok. Gabriel átlövését Sikur lábbal védi, majd az ismétlések rendre a blokkokban haltak el.
5. Saront borították fel a térfél közepén. A szabadrúgást a sértett végezte el, nagy erővel a kapu bal oldala mellé lőtt.
4. A két büntetőterület között zajlik a játék, helyzet még nem volt.
2.
Varga kapcsolt le kis híján egy indítást, de nincs helyzet.
A román kapus eleinte kevesebbet tartózkodott a büntetőterületén kívül, mint azon belül.
1. A románok kezdték el a meccset.
A szurkolók hangjára nem lehet panasz.

A mieink pirosban lépnek pályára, az ellenfél sárgában.
Ideálisnak nem mondható az időjárás, a lelátón a többség esőkabátban vagy esernyővel áll.
Érkeznek a csapatok a pályára, mindjárt jönnek a himnuszok.

ELŐZMÉNYEK

A legfontosabb tudnivalók a minifutballról: a rendes játékidő a futsalhoz hasonlóan kétszer 20 perc, de ebben a sportágban futóórával játszanak, tehát az óra nem áll meg, ha a labda elhagyja a játékteret. A pálya mérete 46x26 méter, a kapu 4x2-es, a borítás műfű. Egy csapatból egy időben öt mezőnyjátékos plusz a kapus van a pályán. A cserélések száma korlátlan. A két félidő között öt perc a szünet. Ha a rendes játékidőben nem születik döntés, azonnal nyolcméteresek következnek.

A magyar csapat a 12., míg a román az 1. helyen áll az európai szövetség (EMF) ranglistáján.

A magyar válogatott a csehek, az izraeliek és a lettek előtt hibátlan teljesítménnyel nyerte meg csoportját, majd a törökök legyőzésével jutott be a legjobb nyolc közé. A mieink a negyeddöntőben a lengyelekkel találkoztak, akiket óriási küzdelemben, szétlövés után búcsúztattak. Az elődöntőben az oroszok azonban már nagy falatnak bizonyultak, így a bronzért küzdhet a gárda.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdetét veszi a minifutball Európa-bajnokság bronzmérkőzése, a Magyarország–Románia találkozó.