Minifutball Eb: gólzápor Brnóban, a mieink kiütötték Izraelt

2017.06.11. 17:12
A magyar válogatott a második meccsét is megnyerte a minifutball Eb-n (Fotó: Facebook/Minifutball Szövetség)
A magyar válogatott 6–0-ra megverte Izraelt a csehországi Brnóban zajló minifutball Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, ezzel biztossá tette továbbjutását a legjobb tizenhat közé. A mieink az első meccsükön 1–0-ra legyőzték a házigazda cseheket, míg hétfőn a lettek ellen lépnek pályára.

A magyar válogatott Bozsoki Imre góljával a tizedik percben szerezte meg a vezetést a 2x20 perces mérkőzésen, amelyen Fekete Róbert találatával még az első félidőben sikerült megduplázni az előnyt. A mieink a fordulás után örömfutballt mutattak be, és újabb gólokkal szolgálták ki a helyszínre kilátogató magyar közönséget.

A második játékrész elején Somogyi Szabolcs növelte az előnyt, majd az utolsó nyolc percen belül Lak Imre, Béres Ferenc és Ponczok Csaba is betalált.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A magyar csapat ezzel a győzelemmel biztossá tette továbbjutását a legjobb tizenhat közé. A mieink a harmadik csoportmeccsüket hétfőn 20 órától a lettekkel játsszák, akik az első fordulóban 4–0-s vereséget szenvedtek az izraeliektől, míg a csehektől hatot kaptak.

MINIFUTBALL EURÓPA-BAJNOKSÁG (BRNO, CSEHORSZÁG)