Gálameccs a portugálok ellen – csoportelső a magyar válogatott!

2016.06.22. 17:30
Cristiano Ronaldo kétszer betalált, de Portugália így sem bírt a mieinkkel (Fotó: Hegedüs Gábor)
A magyar labdarúgó-válogatott 3–3-as döntetlent játszott Portugáliával a franciaországi Eb-n, ezzel megnyerte az F-csoportot. A mieink vasárnap 21 órától, Toulouse-ban játszanak a nyolcaddöntőben, Belgiummal.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
F-CSOPORT, 3. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–Portugália 3–3 (1–1)
Lyon, Parc Olympique Lyonnais, 55 514 néző. Vezette: Atkinson (angol)
MAGYARORSZÁG: Király – Lang, Juhász, Guzmics, Korhut – Gera (Bese, a szünetben) – Lovrencsics (Stieber Z., 83.), Elek Á., Pintér Á., Dzsudzsák – Szalai (Németh K., 71.). Szövetségi kapitány: Bernd Storck
PORTUGÁLIA: Rui Patrício – Vieirinha, Pepe, Ricardo Carvalho, Eliseu – Joao Mário, William Carvalho, Moutinho (Renato Sanches, a szünetben), André Gomes (Quaresma, 61.) – Cristiano Ronaldo, Nani (Danilo, 81.). Szövetségi kapitány: Fernando Santos
Gólszerző: Gera (19.), Dzsudzsák (47., 55.), ill. Nani (42.), Cristiano Ronaldo (50., 62.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

4. Ausztria 3 1 2 1–4 –3 1

Portugáliát az előző tíz alkalommal nem sikerült legyőzni, és bár ezt az átkot most sem sikerült megtörnünk, nem állhattunk fel – vagy ülhettünk le – elégedetlenül a mérkőzés után, amely nem mellesleg a legjobb volt eddig az Eb-n.

Bernd Storck lehetőséget adott azoknak a játékosainak is, akik eddig csak a pályán kívül érezhették át az Eb-hangulatot.

Hogy a portugál támadókkal meggyűlik majd a bajunk, az már az első negyedórában látható volt, Juhász Roland Cristiano Ronaldót, Guzmics Richárd Nanit tudta csak szabálytalanul megállítani, Guzmics sárga lapot kapott. Hiába játszottak azonban enyhe fölényben az ibériaiak, mi szereztünk vezetést, nem is akármilyen góllal! Dzsudzsák Balázs jobb oldali szöglete után Cristiano Ronaldo fejelte ki a labdát, amelyet Nani még megcsúsztatott, Gera Zoltán mellel maga elé tette, majd dropból a bal alsó sarokba bombázott ballal. 1–0

GERA A MÁSODIK LEGIDŐSEBB EB-GÓLSZERZŐ
Gera Zoltán 37 évesen és 61 naposan lőtte csodálatos gólját. Nála idősebben csak egy játékos, az osztrák Ivica Vastic (38 év, 256 nap) talált be Európa-bajnokságon. A magyar válogatottban viszont Gera lett ezzel a legaggabb gólszerző, Bozsik Józsefet megelőzve. A Ferencváros játékosának ez volt a 25. gólja a nemzeti csapatban.

Örömünket az sem tudta nagyon csökkenteni, hogy ezután Juhász és Gera is „besárgult". Az már annál inkább, hogy a 42. percben Portugália egyenlített. Cristiano Ronaldo pazar passzal hozta helyzetbe a keresztbe mozgó Nanit, aki a rövid alsó sarokba lőtt, a becsúszó Guzmics, majd Király Gábor sem tudott hárítani. 1–1

A szünetben mindkét kapitány cserélt egyet, nálunk Bese Barnabás váltotta Gerát – ezzel minden mezőnyjátékosunk bemutatkozott az Eb-n –, az ellenfélnél az ifjú titán Renato Sanches állt be Joao Moutinho helyére.

A második félidő jobban nem is kezdődhetett volna, Dzsudzsák Balázs megpattanó szabadrúgásával ugyanis újra előnybe kerültünk. 2–1

Dzsudzsák Balázs ünnepli az egyik gólját (Fotó: Hegedüs Gábor)

Sokáig nem örülhettünk, és erről Cristiano Ronaldo tehetett, aki Joao Mário jobb oldali beadása után sarokkal juttatta a kapuba a labdát. 2–2

Az őrület azonban ezzel még közel sem ért véget. Újabb magyar szabadrúgás következett, megint Dzsudzsák állt oda, és bár ezúttal elakadt a labda a sorfalban, visszapattant hozzá, befelé húzott, és lőtt. A labda pedig újra bepattant, csak ezúttal nem André Gomesről, hanem Naniról. 3–2

Ronaldo a harmadik magyar találat után elképesztő hisztit vágott le, nem sokkal később viszont sajnos újra feltűnt a kapunk előtt, és ezúttal is lemaradtunk róla, fejes góllal büntetett. 3–3

CRISTIANO RONALDO REKORDOKAT DÖNTÖTT
Cristiano Ronaldo a 17. Eb-mérkőzését játszotta, amivel a vonatkozó örökranglista élén található, immár egyedül. Góljaival szintén beírta magát a történelemkönyvekbe, ő lett ugyanis az első labdarúgó, aki négy Európa-bajnokságon is eredményes tudott lenni (összesen nyolcszor, amivel második a vonatkozó rangsorban.)

A középpályán könnyen átszaladtak a csapatok, így történhetett meg, hogy Elek Ákos óriási helyzetbe került egyik ellentámadásunk végén, de a kapufa megmentette a portugálokat.

Az utolsó húsz percben inkább a portugálok nyomtak, de be kellett érniük a döntetlennel. Ezzel ők is továbbjutottak, mi pedig megnyertük az F-csoportot. Ez azt jelenti, hogy vasárnap 21 órakor, Toulouse-ban lépünk pályára a nyolcaddöntőben az E-csoport második helyezettje, azaz Belgium ellen.

Itt megnézheti a nyolcaddöntő párosítását és a meccsek időpontját!