Légióskörkép: mesteri hármas Szoboszlaitól; Sallai betalált, de megsérült

2018.11.12. 08:51
Szoboszlai Dominik pazar formában futballozik (Fotó: Twitter)
Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

A mesterhármast elérő Szoboszlai Dominik vezérletével az FC Liefering hazai pályán 4–1-re legyőzte az Innsbruck második csapatát az osztrák másodosztályú labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában. A 18 éves magyar középpályás az első gólját tizenegyesből lőtte, majd egy 21 méteres átlövésből és szabadrúgásból is betalált. Szoboszlai először triplázott az osztrák másodosztályban, melynek mostani idényében nyolc találkozón hat gólnál és négy gólpassznál jár.

Szoboszlai góljai

Sallai Roland megszerezte második gólját a Bundesligában, de együttese a Freiburg hazai környezetben így is kikapott a Mainztól (1–3). A csereként beálló magyar játékos izomsérülést szenvedett, emiatt kihagyja a nemzeti együttes következő két mérkőzését.

Sallai gólja

A Szalai Ádámot végig a soraiban tudó Hoffenheim fennállása legfiatalabb átlagéletkorú (26 év, 322 nap) kezdőcsapatával fogadta az Augsburgot, amely nem állt távol attól, hogy pontot raboljon a Rhein-Neckar-Arenából, ám a 82. percben becserélt Reiss Nelson találatának köszönhetően a Bajnokok Ligája-résztvevő hazai együttes megnyerte a meccset. Az Arsenaltól kölcsönkapott támadó remekül érkezett a Szalai Ádám lövése után a kapusról kipattanó labdára. A magyar válogatott támadó a korábbi nyolc meccsén öt gólt szerzett az Augsburg ellen, de ezúttal nem talált be, így az 50. Bundesliga-gólja még várat magára.

Az RB Leipzig hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Bayer Leverkusent, és fellépett a dobogó harmadik fokára. A mérkőzést végigvédő Gulácsi Péter sorozatban ötödik meccsén nem kapott gólt a Bundesligában. Willi Orbán a kispadról nézte végig a találkozót.

Holman Dávid megszerezte szezonbeli második gólját a szlovák élvonalban listavezető Slovan Bratislavában. A támadó az első félidő hosszabbításában talált be az FC Nitra (Nyitra) ellen, a pozsonyiak ennek köszönhetően már 2–0-ra vezettek, végül 2–1-re győztek. A magyar légiós kezdő volt, a 70. percben lecserélték.

Az első meccs 1–1-es döntetlenje után a Sporting Kansas City Sallói Dániellel a kezdőcsapatában 4–2-re győzött hazai pályán a Real Salt Lake City ellen, így készülhet a Portland Timbers elleni MLS-főcsoportdöntőre. Sallói Dániel csapata második és negyedik gólját szerezte, és végigjátszotta a mérkőzést, míg Németh Krisztián az SKC kispadjáról követte a találkozó eseményeit.

NOVEMBER 7., SZERDA

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ

F-CSOPORT
Lyon (francia)–Hoffenheim (német) 2–2

Hoffenheim: Szalai Ádám a 67. percben lépett pályára.

NOVEMBER 8., CSÜTÖRTÖK

EURÓPA-LIGA
B-CSOPORT
Rosenborg (norvég)–Salzburg (osztrák) 2–5

Salzburg: Szoboszlai Dominikot nem nevezték a keretbe.
Celtic (skót)–RB Leipzig (német) 2–1
RB Leipzig: Gulácsi Pétert nem nevezték, Willi Orbán csapatkapitányként végig a pályán volt.
G-CSOPORT
Rapid Wien (osztrák)–Villarreal (spanyol) 0–0
Rapid Wien: Szántó Tamás nem került keretbe.
K-CSOPORT
Asztana (kazah)–Jablonec (cseh) 2–1
(1–1)
Asztana: Kleinheisler László végigjátszotta a mérkőzést.
Dinamo Kijev (ukrán)–Rennes (francia) 3–1 (1–0)
Dinamo Kijev: Kádár Tamásvégigjátszotta a találkozót.

NOVEMBER 9., PÉNTEK

AUSZTRIA,2. LIGA
14. FORDULÓ

FC Liefering–Innsbruck II 4–1
Liefering: a mérkőzést végigjátszó Szoboszlai Dominik mesterhármast ért el.

CSEHORSZÁG, 1. LIGA
15. FORDULÓ

Mladá Boleslav–Dukla Praha 0–0
Dukla Praha: Bobál Dávidot nem nevezték a mérkőzésre.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2
14. FORDULÓ

Le Havre–Sochaux 3–2
Le Havre: Bese Barnabás kézsérülés miatt nem játszott.

IRÁN, PERSIAN GULF PRO LEAGUE
11. FORDULÓ
Szepahan–Szaipa 3–0
Szepahan: Koman Vladimirt a 90. percben cserélték le.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
15. FORDULÓ
Pogon Szczecin–Legia Warszawa 2–1
Legia: Nagy Dominik végigjátszotta a meccset.

ROMÁNIA, LIGA 1
15. FORDULÓ
CS Universitatea Craiova–Sepsi OSK 1–1
Sepsi: Prosser Dánielt nem cserélték be.

SKÓCIA, PREMIERSHIP
13. FORDULÓ
Aberdeen–Hibernian 1–0
Hibernian: Bogdán Ádám végigvédte a találkozót.

TÖRÖKORSZÁG, 1. LIG
12. FORDULÓ
Adanaspor–Gaziantep 1–1
Adanaspor: Feczesin Róbert a szünetben állt be.

NOVEMBER 10., SZOMBAT

CIPRUS, FIRST DIVISION
9. FORDULÓ
APOEL–Paralimni 3–0
APOEL: Balogh Norbert nem volt kerettag.

15. FORDULÓ

Karviná–Sparta Praha 1–3
Karviná: Kocsis Gergő nem volt kerettag.

GÖRÖGORSZÁG, SUPER LEAGUE
10. FORDULÓ

Levadiakosz–OFI Kréta 2–1
Levadiakosz: Windecker József nem volt kerettag.

HOLLANDIA, EREDIVISIE
12. FORDULÓ
Venlo–Fortuna Sittard 3–2
Fortuna Sittard: Dobos Áron nem volt kerettag.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
14. FORDULÓ
Hajduk Split–Zapresic 3–0
Hajduk: Gyurcsó Ádám kezdett, a 87. percbeli lecseréléséig volt a pályán.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Hoffenheim–Augsburg 2–1
Hoffenheim: Szalai Ádám végigjátszotta a mérkőzést, a győztes gól az ő kipattanó lövése után született.
Freiburg–Mainz 05 1–3
Freiburg: Sallai Roland a második félidőt töltötte a pályán, és ő szerezte csapata szépítő gólját.

PORTUGÁLIA, SEGUNDA LIGA
9. FORDULÓ

Farense–Vitória Guimaraes B 2–2
Guimaraes B: Bíró Bence a 88. percben lépett pályára csereként.

15. FORDULÓ

CFR Cluj–Calarasi 0–0
CFR: Lang Ádám kispados volt, nem lépett pályára.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
14. FORDULÓ
Lugano–Luzern 1–4
Lugano: Vécsei Bálint kezdett, az 54. percben lecserélték, Kecskés Ákos sérült.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
15. FORDULÓ

Ruzomberok–DAC 0˜–1
DAC: Kalmár Zsolt, Vida Máté és Vida Kristopher egyaránt tagja volt a kezdőcsapatnak, utóbbit a 95. percben lecserélték.

NOVEMBER 11., VASÁRNAP

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
14. FORDULÓ

Mattersburg–Hartberg 1–2
Mattersburg: Varga Barnabást nem nevezték.

DÁNIA, SUPERLIGA
16. FORDULÓ
FC Midtjylland–Vejle 5–0
Midtjylland: Korcsmár Zsoltot nem nevezték.

10. FORDULÓ

AEK Athén–Atromitosz 0–2
Atromitosz: Megyeri Balázs végigjátszotta a meccset, Ugrai Roland kezdő volt, a 65. percben lecserélték.

IZRAEL, LIGAT HA'AL
10. FORDULÓ
Beitar Jeruzsálem–Hapoel Beer-Seva 2–3
Hapoel Beer-Seva: Korhut Mihály végigjátszotta a mérkőzést, sárga lapot kapott.

KAZAHSZTÁN, PREMIER LEAGUE
33. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Asztana–Irtis Pavlodar 4–0
Asztana: Kleinheisler László kezdő volt.
Kajrat Almati–Sahtyor Karagandi 0–0
Kajrat: Elek Ákos nem volt nevezve, Eppel Márton a kispadon ült.

11. FORDULÓ
RB Leipzig–Bayer Leverkusen 3–0
RB Leipzig: Gulácsi Péter végigjátszotta a mérkőzést, Willi Orbán a kispadon ült, nem állt be.

OLASZORSZÁG, SERIE A
12. FORDULÓ

Chievo–Bologna 2–2
Bologna: Nagy Ádám a kispadon ült, nem állt be.

15. FORDULÓ

Nitra–Slovan Bratislava 1–2
Slovan: Holman Dávid kezdő volt, a 70. percben lecserélték, ő szerezte csapata második gólját.

UKRAJNA, PREMJER-LIGA
15. FORDULÓ
Dinamo Kijev–Mariupol 4–0
Dinamo Kijev: Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést, sárga lapot kapott.

USA, MLS
RÁJÁTSZÁS, FŐCSOPORT-ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Nyugat
Sporting Kansas City–Real Salt Lake 4–2
Továbbjutott: a Sporting Kansas City, 5–3-as összesítéssel.
SKC: Németh Krisztián kispados volt, a duplázó Sallói Dániel végig a pályán volt.

A körképban a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.