Légiósok: Szoboszlaiék nagyot harcoltak, az élen töltik a telet

K. Zs.K. Zs.
2019.12.14. 21:36
Kétszer kellett egyenlítenie, 75 percet emberhátrányban játszott a Hartberg otthonában, de végül pontot mentett (2–2), és megóvta veretlenségét a Salzburg az osztrák labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján, s biztossá tette, hogy az első helyen tölti a téli szünetet.

A Salzburg a 16. percben került emberhátrányba, a folytatásban a Hartberg kétszer is megszerezte a vezetést. Szoboszlai Dominik az 56. percben, a második kapott gól után állt be csereként, és egy passz erejéig ő is benne volt abban a szép kombinációban, amelynek végén a berobbanó Patson Daka a 85. percben egyenlített.Szoboszlai Dominik az 56. percben, a második kapott gól után állt be csereként, és egy passz erejéig ő is benne volt abban a szép kombinációban, amelynek végén a berobbanó Patson Daka a 85. percben egyenlített.

A Salzburg február 15-én játssza a következő bajnoki meccsét, a vendég az üldöző LASK lesz hazai környezetben.

BUNDESLIGA
18. FORDULÓ

Admira–Rapid Wien 0–3
Rapid Wien: Szántó Tamás nem volt kerettag.
Hartberg–Red Bull Salzburg 2–2
Az élcsoport: 1. Salzburg 44 pont (66–18), 2. LASK 41 (17, 34–13), 3. Rapid 32, 4. Wolfsberger AC 30 (17), 5. Hartberg 28

ANGLIA. Hiába áll hátrébb a tabellán a Blackburn (9.), elvitte a három pontot a Bristol City (7.) otthonából. Nagy Ádám kezdett a hazai csapatban, az 59. percben lecserélték – a teljesítményét 5-ös osztályzattal illető Bristol Post szerint indokolhatóan.

CHAMPIONSHIP
22. FORDULÓ

Bristol City–Blackburn 0–2

CIPRUS. Szalai Attila végig a pályán volt az Apollonban, amely sorozatban negyedszer is nyert – szombaton az éllovas Anorthosziszt kapta el. Szalaiék a harmadik helyen állnak.