Légiósok: Szoboszlaiék majdnem elszenvedték első vereségüket

2019.09.22. 22:18
Szoboszlai Dominik csapata, a címvédő Salzburg a rendes játékidő utolsó percében egyenlítve 2–2-es döntetlenre végzett az előző idény ezüstérmese, a LASK Linz vendégeként az osztrák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában.

Az eddig hibátlan Salzburg közel sem a legerősebb összetételében lépett pályára Linzben, a Bajnokok Ligájában a Genket 6–2-re legyőző együttes kezdője nyolc helyen változott a keddi mérkőzéshez képest. Az alapemberek közül nem lépett pályára Szoboszlai Dominik sem, és a csúcsformában lévő Erling Braut Haaland – róla ITT olvashatnak bővebben – is csak csereként jutott szóhoz.a Bajnokok Ligájában a Genket 6–2-re legyőző együttes kezdője nyolc helyen változott a keddi mérkőzéshez képest. Az alapemberek közül nem lépett pályára Szoboszlai Dominik sem, és a csúcsformában lévő Erling Braut Haaland – róla ITT olvashatnak bővebben – is csak csereként jutott szóhoz.

Jesse Marsch vezetőedző kis híján ráfaragott a túlzott mértékű rotációra, a LASK szűk húsz perc után már 2–0-ra vezetett a Salzburg ellen, ám a vendégek Patson Daka duplájával egyenlítettek – a zambiai támadó a második gólját a rendes játékidő utolsó percében, már emberelőnyben szerezte.

A Salzburg tehát már nem hibátlan az osztrák bajnokság 2019–2020-as kiírásában, de a veretlenségét megőrizte.

Görögországban Korhut Mihály csapata, az Arisz nagyon közel állt ahhoz, hogy 2018 márciusa után első csapatként legyőzze az előző évadban veretlenül bajnoki címet szerző PAOK-ot, ám a szaloniki együttes a 97. percben – amikor már mindkét csapat csak tíz emberrel küzdött – pontot mentett (2–2).

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
8. FORDULÓ

LASK Linz–Red Bull Salzburg 2–2
Salzburg: Szoboszlai Dominiket nem cserélték be.

PAOK–Arisz 2–2
Arisz: Korhut Mihály végigjátszotta a találkozót.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
9. FORDULÓ

Cracovia–Legia Warszawa 1–2
Legia: Nagy Dominik végig a pályán volt.

PORTUGÁLIA, SEGUNDA LIGA
6. FORDULÓ

Leixoes–Benfica B 1–0
Benfica B: Csoboth Kevin nem volt kerettag.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
7. FORDULÓ
Lugano–Luzern 1–1
Lugano: Kecskés Ákos végigjátszotta a meccset, Vécsei Bálintot a 69., Holender Filipet a 85. percben cserélték le.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
9. FORDULÓ

Trencín (Trencsén)–Slovan Bratislava (Pozsony) 2–4
Slovan: Holman Dávid végig a kispadon ült, Guzmics Richárdot nem nevezték a meccsre.