Légiósok: Nem mondom, hogy nem lepett meg – Gulácsi

2017.12.13. 09:57
Gulácsi Pétert meglepte, hogy ő viselhette a csapatkapitányi karszalagot a Wolfsburg ellen (Fotó: AFP)
Gulácsi Péter, a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) szereplő RB Leipzig magyar válogatott kapusa elmondta, meglepte, hogy csapata keddi, Wolfsburg elleni (1–1) összecsapásán ő viselhette a csapatkapitányi karszalagot.

„A vezetőedző egyszer azt mondta, jobban szereti, ha a kapitány mezőnyjátékos és nem kapus – reagált Gulácsi Péter a kérdésre, miszerint mennyire érte váratlanul Ralph Hasenhüttl döntése. – Sokan hiányoztak, többen is, akik előttem vannak rangsorolva a karszalagnál, ez megmutatja azt is, hogy jó pár kulcsjátékosunk nélkül álltunk ki. Ugyanakkor nekem ez egy pozitív visszajelzés volt, hogy az elmúlt pár hónapban jó teljesítményt nyújtok.”

„Nem mondom, hogy nem lepett meg, amikor az edző a mérkőzés előtt odajött hozzám és elmondta. Mint kapus, nekem egyébként ez egy furcsa mérkőzés volt. Hetven percig hozzá sem értem a labdához, az utolsó húsz perc aztán elég vad lett. Végül azért szerencsével, de szereztünk egy pontot. A Wolfsburg hetven percig elég passzívan játszott, az egyenlítésünk után viszont rákapcsolt, meg akarta szerezni a három pontot. Mi nem igazán tudtuk volna tartani a lépést, hét nap alatt ez volt a harmadik összecsapásunk. Kimerítő ez, még akkor is, ha a stáb folyamatosan próbál rotálni és friss játékosokat pályára küldeni. Nálunk most ráadásul néhány sérült is van, ami megnehezíti a dolgokat. A Wolfsburg jó csapat, amit láthattunk is.”

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Wolfsburg–RB Leipzig 1–1 (Verhaegh 15. – 11-esből, ill. Halstenberg 52.)
Freiburg–Borussia Mönchengladbach 1–0 (Petersen 20. – 11-esből)
Hamburger SV–Eintracht Frankfurt 1–2 (Papadopulosz 9., ill. Wolf 16., Gacsinovics 24.)
Mainz 05–Borussia Dortmund 0–2 (Papasztathopulosz 55., Kagava 89.)