Légióskörkép: Szoboszlai bajnok és kupagyőztes lett

2019.05.06. 10:31
Ahogy olvasóink megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

A Red Bull Salzburg 2–0-ra megverte a Rapid Wient az Osztrák Kupa szerdai döntőjében, ezzel az elmúlt nyolc évben hatodszor nyerte meg a sorozatot. A Patrick Farkas kiállítása miatt a 83. perctől emberhátrányban játszó csapatba Szoboszlai Dominik a 72. percben állt be csereként.Szoboszlai Dominik a 72. percben állt be csereként.

A magyar középpályás nem csupán kupagyőzelmet ünnepelhetett a héten. Szoboszlai kezdőként lépett pályára az Austria Wien ellen a hajrában fordító Red Bull Salzburgban – a magyar légióst még egygólos hátrányban cserélték le (1–2). Ezzel a győzelemmel már biztos, hogy a salzburgi együttes sorozatban hatodszor, összességében 13. alkalommal bajnok! Ennél több aranyérmet csak a két bécsi nagycsapat, a Rapid (32) és az Austria Wien (22) szerzett.

Cipruson Balogh Norbert is bajnok lett az APOEL-lel,de a magyar csatár az Apollon Limassol elleni, 3–0-ra megnyert meccsen nem játszott, a kispadról nézhette végig a találkozót.

Megszerezte első bajnoki góljait Dél-Koreában Novothny Soma. Az Újpestről kölcsönadott támadó a Szöul E-Land FC ellen talált be (4–1), majd a hétvégén az ő két góljával szerzett vezetést az 5–0-s győzelmet arató a Puszan IPark a Tedzson vendégeként.

A vasárnapi bajnokin a mérkőzést végigjátszó Novothny a 16. percben a szöglet után visszafejelt labdát terelte a kapuba közvetlen közelről, majd a 25. percben belőtte csapata második gólját is. Koreai beszámolók szerint a magyar támadó harmadszor is betalált a kapuba, de azt a gólját les miatt érvénytelenítették.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Eppel Márton a kazah Kajrat Almati színeiben talált a kapuba, lövése után a labda a keresztléc érintésével vágódott a gólvonal mögé; csapata viszont kikapott, a Kajszar a második félidőben fordított és nyert 2–1-re.

A már biztosan szlovák bajnok Slovan Bratislava 3–2-re kikapott Rózsahegyen a Ruzomberok vendégeként a felsőházi rájátszás 7. fordulójában. A pozsonyiaknál Guzmics Richárd és Holman Dávid is kezdőként lépett pályára, utóbbi a 7. percben vezetéshez is juttatta a csapatát, de a pontszerzéshez ez is kevés volt.

A dunaszerdahelyi DAC Kalmár Zsolttal, Vida Kristopherrel és Vida Mátéval a kezdőben állt fel és jól is kezdett a Zilina otthonában: épp Kalmár talált be az első negyedóra végén. Egyórányi játékhoz közeledve Vida Kristopher előkészítése után Kalmár újabb gólt szerzett, és bár a 93. percben a házigazda is betalált, ez csak a szépítésre volt elég (1–2). Vida Máté végigjátszotta a meccset, Vida Kristophert a 84., Kalmárt a 91. percben cserélték le. Ezzel a sikerrel eldőlt, hogy a DAC ezüstérmesként zár!

Korhut Mihályék nem kezdtek jól a görög élvonal hétvégi fordulójában, az első negyedóra végén hátrányba kerültek, majd büntetőt rontottak, de egyből javítottak és a szünetre már 2–1-gyel mehettek. A Xanthi az 50. percben egyenlített és a 69. percig maradt is a 2–2-es állás, akkor azonban beindult az Arisz-gólgyár, amely meg sem állt hétig! A magyar védő végigjátszotta a mérkőzést, a 73. percben pedig ő szerezte csapata negyedik gólját (7–2).

A német Bundesliga 32. fordulójában a Freiburg hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Düsseldorffal, ami viszont számunkra örömteli, hogy Sallai Roland visszatért a sérüléséből, a 72. percben lépett pályára Mike Frantzot váltva. A magyar légiós ezt megelőzően novemberben játszott legutóbb, március elején megműtötték a hasfalát.

al-Ain–al-Ittihad Kalba 2–2
al-Ittihad Kalba: Dzsudzsák Balázs a 2. percben Giovanni Sio gólját készítette elő és végigjátszotta a mérkőzést.

AUSZTRIA, OSZTRÁK KUPA
DÖNTŐ
Red Bull Salzburg–Rapid Wien 2–0
Salzburg: Szoboszlai Dominik csereként a 72. percben lépett pályára; Rapid Wien: Szántó Tamás sérülés miatt nem került be a keretbe.

DÉL-KOREA, K LEAGUE 2
9. FORDULÓ
Puszan IPark FC–Szöul E-Land FC 4–1
Puszan IPark FC: Novothny Soma végigjátszotta a találkozót és a 82. percben ő szerezte csapata negyedik találatát.

KAZAHSZTÁN, PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ

Kajszar–Kajrat Almati 2–1
Kajrat Almati: Eppel Márton végigjátszotta a mérkőzést, a 20. percben szerzett vezetést együttesének.

Irtis Pavlodar–Zsetiszu 0–3
Irtis Pavlodar: Hidi Patrik végigjátszotta a mérkőzést.

MÁJUS 3., PÉNTEK

AUSZTRIA, 2. LIGA
25. FORDULÓ
Lafnitz–Liefering 2–3
Liefering: Bukta Csaba nem volt a keretben.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2
36. FORDULÓ
Le Havre AC–GFC Ajaccio 2–2
Le Havre: Bese Barnabás végigjátszotta a meccset.

IRÁN, PERSIAN GULF PRO LEAGUE
28. FORDULÓ
Szepahan–Machine Szazi 2–0
Szepahan: Koman Vladimir nem volt a keretben.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
Mainz 05–RB Leipzig 3–3
RB Leipzig: Gulácsi Péter és Willi Orbánis végigjátszotta a mérkőzést.

TÖRÖKORSZÁG, 1. LIG
32. FORDULÓ
Adanaspor–Altinordu 1–2
Adanaspor: Feczesin Róbert nem volt a keretben.

MÁJUS 4., SZOMBAT

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 6. FORDULÓ
Admira–Rapid Wien 3–4
Rapid Wien: Szántó Tamás még lábadozik sérüléséből.

Hoj King–Kitchee 1–1
Kitchee: Vadócz Krisztián végigjátszotta a meccset.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
32. FORDULÓ

Hajduk Split–Inter Zapresic 3–2
Hajduk: Gyurcsó Ádám sérülés miatt hagyta ki a találkozót.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 4. FORDULÓ
Legia Warszawa–Piast Gliwice 0–1
Legia: Nagy Dominik nem volt a keretben.

32. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Hoffenheim 2–2
Hoffenheim: Szalai Ádámot a 85. percben lecserélték.

UKRAJNA, PREMJER-LIGA
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 5. FORDULÓ

Dinamo Kijev–Olekszandrija 1–1
Dinamo Kijev: Kádár Tamás végigjátszotta az összecsapást.

MÁJUS 5., VASÁRNAP

Austria Wien–Red Bull Salzburg 1–2
Salzburg: Szoboszlai Dominikkezdőként 77 percet kapott.

Odense–Midtjylland 3–1

10. FORDULÓ
Tedzson–Puszan IPark FC 0–5
Puszan IPark FC: Novothny Soma végigjátszotta a mérkőzést, és két gólt szerzett.

EGYESÜLT ÁLLAMOK, MLS
ALAPSZAKASZ

D. C. United–Columbus Crew 3–1
D. C. United: Stieber Zoltán végig a kispadon ült.
Los Angeles FC–Chicago Fire 0–0
Chicago Fire: Nikolics Nemanja kezdett, a 69. percben lecserélték.

GÖRÖGORSZÁG, SUPER LEAGUE
30. FORDULÓ

Arisz–Xanthi 7–2
Arisz: Korhut Mihály végigjátszotta a mérkőzést, ő szerezte csapata 4. gólját
Atromitosz–OFI Kréta 0–2
Atromitosz: Megyeri Balázs végigvédte a meccset, Ugrai Roland az 56. percben állt be.

32. FORDULÓ

Slaven Belupo–NK Osijek 1–0
Osijek: Kleinheisler László nem került be a keretbe.

9. FORDULÓ
Kajrat Almati–Tobol 0–1
Kajrat Almati: Eppel Márton végigjátszotta a meccset.
Asztana–Irtis Pavlodar 0–1
Irtis Pavlodar: Hidi Patrik végigjátszotta a meccset.

32. FORDULÓ

Freiburg–Fortuna Düsseldorf 1–1
Freiburg: Sallai Roland a 72. percben állt be csereként.

OLASZORSZÁG, SERIE A
35. FORDULÓ

Genoa–Roma 1–1
Genoa: Schäfer András nem állt be kispadról.

PORTUGÁLIA, SEGUNDA LIGA
32. FORDULÓ

Benfica B–FC Porto B 1–1
Benfica B: Csoboth Kevinnem került be a keretbe.

SKÓCIA, PREMIERSHIP
Rangers–Hibernian 1–0
Hibernian: Bogdán Ádám nem állt be a kispadról.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
32. FORDULÓ
Lugano–Luzern 1–0
Lugano: Vécsei Bálint végigjátszotta a meccset, Kecskés Ákos nem állt be a kispadról.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
Ruzomberok–Slovan Bratislava 3–2
Slovan: Guzmics Richárd végigjátszotta a meccset, Holman Dávid kezdőként 68 percet kapott, ő szerezte csapata első gólját.

Zilina–DAC Dunaszerdahely 1–2
DAC: Kalmár Zsolt kezdőként 91 percet játszott és csapata mindkét gólját ő szerezte, Vida Máté 84 percet játszott, Vida Kristopher végigjátszotta a meccset, a második találatot ő készítette elő, Csóka Dániel nem került be a keretbe.

MÁJUS 6., HÉTFŐ

ALAPSZAKASZ
Sporting Kansas City–Atlanta United 0–3
Sporting: Baráth Botond, Németh Krisztián és Sallói Dániel végigjátszotta a mérkőzést.

35. FORDULÓ
20.30:
Milan–Bologna
Bologna: Nagy Ádámot nem nevezték a meccsre.

32. FORDULÓ

Vitória Guimaraes B–Braga B 2–2
Guimaraes B: Bíró Bence a 79. percben állt be csereként.

20.00:
Astra Giurgiu–CFR Cluj
CFR: Lang Ádámot nem nevezték.

A programban a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.