Légióskörkép: Szalai Bundesliga-rekorder lett; Nikolics megállíthatatlan

2017.05.15. 15:47
Kramaric és Szalai is remekelt a Werder Bremen ellen (Fotó: AFP)
Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal az előző héten! Játszott percek, lapok, gólok!

Szalai Ádám nagyszerű hétvégét zárt a német Bundesligában: 11 perc alatt gólt lőtt és gólpasszt adott, a Hoffenheim pedig 5–3-ra nyert a Werder Bremen otthonában. Góljával a támadó a legeredményesebb magyar légiós lett a német elitligában, eddig Huszti Szabolccsal állt holtversenyben 39 góllal. Bár a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig vezetett a Bayern München ellen, végül 5–4-re kikapott a bajnoktól.

Szalai gólja

Szalai gólpassza

Olaszországban egyedül Sallai Roland lépett pályára légiósaink közül, a Palermo játékosa fél órát kapott a Genoa ellen 1–0-ra megnyert bajnokin.

Bese Barnabás győztes csapat tagja volt a francia másodosztályban, a Le Havre a büntetőt kiharcoló magyar védővel 4–0-ra legyőzte a Tours otthonában.

Nikolics Nemanja ismét remekelt két gólja mellett egy gólpasszt is kiosztott. A Chicago Fire támadója nyolc találatával holtversenyben vezeti az MLS góllövőlistáját, ráadásul a lengyel pontvadászatban is ott van a második helyen – annak ellenére, hogy már hónapok óta nem játszott ott bajnokit.

Nikolics remeklése

A szlovák élvonalban Vida Kristopher góllal járult hozzá a DAC pontszerzéséhez, míg Priskin Tamás assziszttal a Slovan Bratislava sikeréhez.

Vida találata (3:23-tól)

Sorozatban negyedszer kezdett, és harmadszor szerzett gólt Nagy Dominik, aki immár több bajnoki gólnál jár a Legia Warszawában, mint ahányat szerzett a Ferencvárosban (2).

Bőle Lukács a Poli Timisoara ellen volt eredményes, ez egy pontot ért csapatának, a CSM Iasi-nak.

Bőle gólja

Vadócz Krisztián a bajnokság után a kupát is megnyerte Hongkongban, a Kitchee SC 2–1-re győzött a South China elleni fináléban. A magyar középpályás végigjátszotta a mérkőzést.

Dzsudzsák Balázs csapata, az al-Vahda 4–2-re kikapott a Perszepolisztól az ázsiai Bajnokok Ligája (AFC Champions League) csoportkörének hatodik fordulójában, ezzel kiesett. A magyar válogatott csapatkapitánya az 51. percben gólpasszt adott társának.

További információkért kattintson a táblázatban található mérkőzésre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti összecsapása!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok, egyéb