Felkészülés: Dárdaiék tornagyőzelme; Windeckert tovább teszteli Bölöni

2018.07.08. 18:14
Dárdai Pál csapata, a német élvonalbeli Hertha BSC négycsapatos tornát nyert meg. A berliniek a TEDI-kupán előbb 2–0-ra legyőzték az ötödosztályú Westfalia Hernét, majd a döntőben – amelyen Dárdai Pál legidősebb fia, ifjabb Dárdai Pál végigjátszott – 1–0-ra nyertek a második ligás Duisburg ellen.

„Gyakorlatilag a tornagyőzelem számunkra kötelező volt – idézi a Hertha honlapja Dárdai Pál vezetőedzőt. – Fontos volt, hogy a csapat nyomás alatt is eredményesen tudjon szerepelni. Mindenki játszott hatvan percet, senki sem sérült meg, ez tökéletes lezárása volt a felkészülésünk első szakaszának.”

Bobál Dávid kezdőként lépett pályára a Dukla Prahában, amely 2–0-ra kikapott a német harmadosztályú Cottbustól. A hét közben aláíró magyar védőt a szünetben, gól nélküli állásnál cserélték le.

Kádár Tamás végigjátszotta a Dinamo Kijev Luzern elleni találkozóját, amelyen 1–1-re végeztek a felek.

A Hibernian Bogdán Ádámmal a kapujában állt fel a Blackburn ellen, a magyar játékost a 50. percben, az angolok vezető találatát követően cserélték le, a vége itt is 0–2 lett.

Windecker Józsefet Bölöni László csapata, a belga Royal Antwerp teszteli, kezdőként 75 percet kapott az Osnabrück ellen, az 52. percben egy labdaszerzést követően volt egy távoli lövése is – de nem talált célt. A meccset amúgy a belgák 1–0-ra megnyerték.„Gyakorlatilag a tornagyőzelem számunkra kötelező volt – idézi a Hertha honlapja Dárdai Pál vezetőedzőt. – Fontos volt, hogy a csapat nyomás alatt is eredményesen tudjon szerepelni. Mindenki játszott hatvan percet, senki sem sérült meg, ez tökéletes lezárása volt a felkészülésünk első szakaszának.”

Windecker Józsefet Bölöni László csapata, a belga Royal Antwerp teszteli, kezdőként 75 percet kapott az Osnabrück ellen, az 52. percben egy labdaszerzést követően volt egy távoli lövése is – de nem talált célt. A meccset amúgy a belgák 1–0-ra megnyerték.