NB II: reagált a ZTE tulajdonosa a szurkolói tiltakozás után

2018.05.07. 13:35
Nem hagyták szó nélkül a zalaegerszegi ultrák a Kazincbarcika elleni, 2–2-vel végződött mérkőzés után, hogy csapatuk továbbra is kieső helyen áll a labdarúgó NB II-ben. A szurkolói tiltakozásra Végh Gábor klubtulajdonos hétfőn a közösségi oldalán nyilvánosan is reagált.

Mint arról beszámoltunk, a ZTE kétszer is vezetett aKazincbarcikaellen a labdarúgó NB II 34. fordulójában, mégis meg kellett elégednie a döntetlennel, így a zalaiak nem tudtak elmozdulni a kiesőzónából, jelenleg a 19. helyen állnak. Az M4 Sport élő közvetítésében látható volt, hogy a zalaegerszegi ultrák az utolsó tíz percben már elégedettlenségüknek adtak hangot, a meccs után pedig szerették volna, ha a csapat odamegy hozzájuk.

A hajrazte.hu beszámolójából kiderül, hogy a játékosok a füttykoncert közepette először elindultak az öltöző felé, ez azonban még nagyobb felháborodást váltott ki a szurkolókból, így végül mégis odamentek hozzájuk. Ezután felhangzott a „Vedd le mezt!” rigmus, de a játékosok ennek nem tettek eleget. A drukkerek egy része a stadionból a klubház felé vette az irányt, ahol Végh Gábor tulajdonos hosszasan beszélt a jelenlévőkkel, akik a klub helyzetét, a csapat teljesítményét és a hozzáállást kérték számon.

A tulajdonos hétfőn a közösségi oldalán reagált nyilvánosan a szurkolói tiltakozásra, bejegyzésében összefogásra kérte az ultráka. Nem titkolta, nehéz helyzetben vannak.

„Az okokat meg kell, meg fogjuk vizsgálni és döntünk hogyan tovább, akkor, amikor itt lesz az ideje a szezon után. Elfogadok és értek minden kritikát, főleg, ami jogos. Nem fér bele azonban emberek megalázása és semmi olyan cselekedet, ami a klub érdekeivel szembe megy. Ilyet valóban klubot szerető ember nem tesz" – írta.

ZTE FC–KAZINCBARCIKAI SC 2–2 (1–0)

Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 542 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Bertalan Dávid, Bede Tamás)
ZTE: Kovács Z. – Króner, Nagy T. (Forgács A., a szünetben), Devecseri, Lencse – Patvaros, Hudák M. – Horváth K. (Jelena, 81.), Vernes, Bedi – Babati (Kovács Á., 80.). Vezetőedző: Artner Tamás
KAZINCBARCIKA: Somodi – Palmes, Heil, Belényesi Cs. – Tóth Sz., Mikló, Sigér Á. (Kovács O., 67.), Süttő – Kristófi (Boros, 72.), Kanalos, Bene (Gábor, 68.). Vezetőedző: Koleszár György
Gólszerző: Króner (1–0) a 35., Belényesi Cs. (1–1) a 75., Vernes (2–1) a 76., Boros (2–2) a 80. percben
Artner Tamás
: – Az elején rosszul játszottunk, mégis megszereztük a vezetést, sőt rövid időn belül eldönthettük volna a mérkőzést. Szereztünk egy szabályos gólt, de a bíró nem adta meg, pedig nagyon kellett volna nekünk a három pont.
Koleszár György: – A kidolgozott helyzeteink alapján akár nyerhettünk is volna. Igaz, az ellenfélnek is sok ziccere volt, de igazságtalan lett volna, ha pont nélkül maradunk. Ezzel még nem menekültünk meg, de erre a hozzáállásra és teljesítményre lehet alapozni.

1. MTK Budapest 34 25 4 5 79–34 +45 79
2. Kisvárda 34 20 8 6 60–34 +26 68
3. Békéscsaba Előre 34 17 7 10 57–36 +21 58
4. Nyíregyháza Spartacus FC 34 15 12 7 51–34 +17 57
5. Budaörs 34 15 10 9 63–48 +15 55
6. Gyirmót FC Győr 34 15 10 9 53–39 +14 55
7. ETO FC Győr 34 15 7 12 47–43 +4 52
8. Soroksár SC 34 12 10 12 39–39 0 46