Az NB III-as indulást a Tolna (Tolna megye), az Algyő (Csongrád megye) és a Pécsvárad (Baranya megye) nem vállalta. Így három csapat játék nélkül feljutott az NB III-ba, további tizennégy együttesből pedig hét kerül fel a harmadosztályba osztályozó után. 

OSZTÁLYOZÓ AZ NB III-BA JUTÁSÉRT
REAC (Budapest)–Sárvár (Vas megye)
Eger (Heves megye)–Balatonfüred (Veszprém megye)
Szajol (Jász-Nagykun-Szolnok megye)–Sajóbábony (Borsod-Abaúj-Zemplén megye)
Komárom (Komárom-Esztergom megye)–Maroshegy (Fejér megye)
Nagykanizsa (Zala megye)–Nagyatád (Somogy megye)
Kecskemét (Bács-Kiskun megye)–Hajdúböszörmény (Hajdú-Bihar megye)
Ménfőcsanak (Győr-Moson-Sopron megye)–Salgótarján (Nógrád megye)
A párharcok első mérkőzéseit június 9-én, a visszavágókat június 16-án rendezik meg.
Osztályozó nélkül feljutott: Taksony (Pest megye), Méhkerék (Békés megye), Sényő (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye)

 A KELETI CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Monori SE 28 24 4 77–18 +59  76
2. ESMTK 28 14 8 6 37–24 +13  50
3. Putnok FC 28 13 7 8 47–40 +7  46
4. Tiszaújváros 28 12 7 9 43–40 +3  43
5. Diósgyőri VTK II 28 11 5 12 41–34 +7  38
6. Jászberényi FC 28 9 11 8 36–35 +1  38
7. Nyírbátori FC 28 10 7 11 47–42 +5  37
8. Füzesgyarmati SK 28 10 6 12 38–39 –1  36
9. Gyöngyösi AK 28 9 9 10 41–45 –4  36
10. Cigánd SE 28 10 5 13 41–51 –10  35
11. Debreceni EAC 28 10 4 14 42–57 –15  34
12. MTK Budapest II 28 9 7 12 45–40 +5  34
13. Tállya KSE 28 7 8 13 32–49 –17  29
14. Balassagyarmati VSE 28 6 7 15 33–59 –26  25
15. Tiszafüredi VSE 28 7 3 18 32–59 –27  24
16. Salgótarján 0 0–0 0 0
 A KÖZÉP-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Tiszakécske VSE 30 22 5 3 75–32 +43  71
2. Pécsi MFC 30 21 5 4 75–23 +52  68
3. Iváncsa KSE 30 17 9 4 62–41 +21  60
4. Dunaújváros 30 17 4 9 53–33 +20  55
5. SZEOL SC 30 16 5 9 42–29 +13  53
6. FC Dabas 30 13 5 12 44–40 +4  44
7. Szentlőrinc SE 30 13 5 12 43–42 +1  44
8. Szekszárdi UFC 30 10 9 11 36–41 –5  39
9. Budapest Honvéd-MFA II 30 11 5 14 47–44 +3  38
10. Paksi FC II 30 11 4 15 39–47 –8  37
11. Kozármisleny 30 9 7 14 31–45 –14  34
12. Rákosmente KSK 30 9 6 15 32–41 –9  33
13. Makói FC 30 8 7 15 34–62 –28  31
14. Hódmezővásárhelyi FC 30 8 6 16 30–49 –19  30
15. Mórahalom VSE 30 3 8 19 28–62 –34  17
16. Vecsési FC 30 3 8 19 20–60 –40  17
A NYUGATI CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Kaposvári Rákóczi FC 30 22 4 4 66–24 +42  70
2. FC Ajka 30 20 4 6 76–31 +45  64
3. Érdi VSE 30 17 6 7 56–34 +22  57
4. Puskás Akadémia FC II 30 16 5 9 57–34 +23  53
5. III. kerületi TVE 30 13 11 6 49–43 +6  50
6. Tarr Andráshida SC 30 15 3 12 43–42 +1  48
7. Pápai FC 30 15 1 14 48–43 +5  46
8. BKV Előre 30 13 6 11 38–36 +2  45
9. Csepel FC 30 12 6 12 43–34 +9  42
10. Videoton FC II 30 12 3 15 48–54 –6  39
11. Dunaharaszti MTK 30 8 9 13 38–46 –8  33
12. Pénzügyőr SE 30 8 5 17 32–53 –21  29
13. THSE-Szabadkikötő 30 8 3 19 30–72 –42  27
14. Csornai SE 30 7 5 18 27–55 –28  26
15. Gyirmót FC Győr II 30 6 5 19 28–58 –30  23
16. Veszprém 30 6 8 16 38–58 –20  22
Veszprém: 4 pont levonva