Ajkai henger Csákváron, fölényes Vasas-siker Baranyában, a Loki állt az élre

2020.08.16. 19:43
A Szpari csak döntetlenre volt képes a Dorog ellen (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)
Fölényes győzelmekről marad emlékezetes a labdarúgó NB II 4. fordulója. A Vasas 5–1-re lépte le Kozármislenyben az újonc Szentlőrincet, az Ajka pedig egy sima ötöst gurított idegenben a Csákvárnak. Előbbi mérkőzésen Balajti Ádám három, az utóbbin Nagy Krisztián négy gólt szerzett. Először vesztett pontot ebben a bajnokságban a Nyíregyháza, amely hazai pályán ikszelt a Doroggal, így a Loki ugrott a tabella élére, amely 3–0-ra verte az idáig 2020-ban tétmeccsen veretlen Szolnokot. Nem sikerült a Kazincbarcika új stadionjának avatója, mert az újonc Pécs három ponttal távozott a borsodi városból. A Békéscsaba hazai pályán kétgólos hátrányból felállva egy pontot otthon tartott a meccset kilenc játékossal befejező Kaposvár ellen és megszerezte idénybeli első győzelmét a Siófok is.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–SZOLNOKI MÁV FC 3–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 4848 néző. Vezette: Káprály Mihály (Baghy Csaba, Rózsa Dávid)
DEBRECEN: Zöldesi – Kinyik, Szatmári Cs., Pávkovics – Bódi, Varga J., Bényei Á. (Pintér Á., 76.), Ferenczi J. – Bárány (Korhut, 74.), Tischler (Szécsi M., 67.), Sós. Vezetőedző: Kondás Elemér
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Horgosi, Kovács O., Tamás L., Bárdos – Tisza K. (Földi M., 80.), Kónya M. (Berdó, 67.), Rokszin – Novák (Kurdics, 45.), Kotula. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Sós (1–0) a 16., Bárány (2–0) az 53., Sós (3–0) a 90. percben
Kondás Elemér
: – Jól játszott a csapat egy kulturáltan futballozó ellenféllel szemben, s ez gólokban is megmutatkozott. Remekül kezdtünk, sok helyzetet alakítottunk ki, és már az első félidőben több gólt szerezhettünk volna. Szünetben arra kértük a fiúkat, hogy koncentráltan folytassák, ez sikerült, mivel gyorsan megdupláztuk előnyünket. Külön öröm, hogy sok néző előtt, remek hangulatban játszhattunk.
Csábi József: – Kicsit bátortalanul kezdtünk, de aztán kiegyenesedtünk. A második félidőben kicsit jobban futballoztunk, de mintha a Debrecen erre várt volna, és elintézett minket. Novák Csanád sérülése után csatárposzton elfogytunk, a kispadunk nem olyan hosszú, mint a debrecenieké.

SZENTLŐRINC SE–VASAS 1–5 (0–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 1200
néző. Vezette: Csonka Bence (Kovács II Gábor, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC: Slakta – Molnár R., Havas, Dulló, Nagy B. (Kovács D., a szünetben) – Kapronczai (Törőcsik, 69.), Hleba – Sili, Fröhlich, Forgács D. (Keresztes B., a szünetben) – Kondor. Vezetőedző: Marián Sluka
VASAS: Jova – Hinora, Litauszki, Tóth B., Silye – Pekár, Hidi M. S. – Radó, Szatmári L. (Kapornai, 76.), Balajti (Vernes, 84.) – Birtalan (Kleisz, 63.). Vezetőedző: Bene Ferenc
Gólszerző: Szatmári L. (0–1) a 36., Balajti (0–2) a 43., Balajti (0–3) a 66., Kondor (1–3) a 76., Balajti (11-esből, 1–4) a 79., Vernes (1–5) a 91. percben
Marián Sluka
: – Becsülettel készültünk, jól is kezdtünk, szervezetten futballoztunk, az első félidő végén kapott két gól azonban megzavart bennünket. A második félidőben kockázatot vállaltunk, taktikát váltottunk, olyat választottunk, amit eddig még nem játszottunk, de a látottak alapján működik. Ha nincs az első félidő végén kapott két gól, szorosabb bajnokit játszhattunk volna.
Bene Ferenc: – Öröm volt újra Kozármislenyben lenni, szép emlékeket őrzök a városról és Baranyáról. Az első húsz percben nehezen találtuk a ritmust, és a kétgólos vezetés ellenére sem volt számomra túlságosan megnyugtató, mert harcos, jól játszó csapat a Szentlőrinc. A mérkőzés végére realizáltuk a fölényünket, mivel számunkra fontos volt a különbség is. Külön öröm számomra, hogy Kapornai Ákos, a Kubala Akadémia neveltje is bemutatkozhatott.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–DOROGI FC 1–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza, 2860
néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Belicza Bence Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Svedjuk, Fodor F., Jánvári, Galambos – Farkas A. (Kártik, a szünetben), Papp M. – Kalocsai (Sztaroszta, 62.), Ötvös B. (Györgyi, 66.), Hamed – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
DOROG: Mursits – Nyíri, Rjasko, Dlusztus, Zabari – Tóth B., T. Lénárth – Beliczky (Zuigéber, 66.), Mészáros Á., Papp Máté (Szerencsi, 78.) – Girsik (Vígh Á., 71.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Girsik (0–1) a 24., Fodor F. (1–1) a 82. percben
Gálhidi György
: – Borsódzott a hátam attól, amilyen hangulatot teremtett a szurkolótáborunk. Az első félidei és az egyenlítést követő játékunkat a rossz döntések jellemezték, de a szívünk a helyén volt, a végére pedig elfáradt a Dorog, ezt sikerült kihasználni. A cseréink jól szálltak be, nekik is szerepük volt a pontmentésben.
Németh Szabolcs: – Az eddig száz százalékos listavezető otthonában nem lehetünk elégedetlenek az egy ponttal. Emellett annak is örülök, hogy ilyen jó iramú és színvonalú mérkőzést játszottunk a szépszámú közönség előtt. Hetven percig nyomás alatt tudtuk tartani a hazai csapatot, majd el kell ismerni, a Nyíregyháza átvette a kezdeményezést, de a végén nekünk volt meccslabdánk.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐREKAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2–2 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 1920
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Berényi Ákos, Sinkovicz Dávid)
BÉKÉSCSABA: Uram (Czinanó, 76.) – Szalai D., Nagy S., Bora, Mészáros M. – Hursán, Babinyecz (Hodoniczki, 76.), Szabó P. – Lukács R., Pantovics (Máris, 72.) – Paudits. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Ur, Szabó A., Hadaró – Szakály A., Varjas Z. – Nagy J., Erdei (Nagy T., 65.), Szabó B. (Földi B., 83.) – Balázs Zs. (Andrics, 72.) Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Balázs Zs. (0–1) a 8., Balázs Zs. (0–2) a 16., Hursán (1–2) a 60., Nagy T. (öngól, 2–2) a 80. percben
Kiállítva: Szabó Alex (Paudits buktatásért) a 65., Hadaró (Máris lerántásáért) a 81. percben
Schindler Szabolcs: – Az első félidő kamufutballt hozott a részünkről. A fordulást követően szerkezetet váltottunk, elkezdtünk futballozni, és a csapat bebizonyította, hogy képes jól játszani, és van tartása. Jobban rá kell éreznünk egy mérkőzés lélektanára.
Waltner Róbert: – Az első félidőben jól küzdöttünk, az első után jött a második gól is, egy edző nem is kívánhat jobb eredményt. Szünet után azonban fölénybe került a Békéscsaba. A tizenegyest vissza kell néznem, hogy jogos volt-e. A második csabai gól után a labda – ha jól láttam –, a mi játékosunkról került a hálóba. A játékvezető sajátos stílusban vezette a mérkőzést.

KAZINCBARCIKAI SCPÉCSI MFC 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 922 néző. Vezette: Kulcsár Katalin (Varga Gábor, Máyer Gábor)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik, Oltean, Fótyik, Orosz D. (Dávid Z., 40.) – Heil (Tóth B., 65.) Krausz – Oldal, Bereczki, Németh T. (Tóth L., 57.) – Kovác. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
PÉCSI MFC: Helesfay – Sági, Króner, Rácz L. (Preklet, 31.) Katona L. – Grabant B., Futó, Tihanyi, Óvári (Kónya D., 58.) – Geiger, Adamcsek (Batizi-Pócsi, 83.)
Gólszerző: Óvári (11-esből, 0–1) 35. percben
Vitelki Zoltán:
– Teljesen megérdemelten nyert a Pécs. Nem erre készültünk, ám önbizalom és hit nélkül nem lehet eredményt elérni. Nincs mese, mielőbb változtatni kell ezen.
Vas László: – Óriási tettnek tartom, hogy két kellemetlen szituáción is túltette magát a csapat, hiszen Bartha László a bemelegítésnél, míg a középső védőnk a mérkőzés közepén dőlt ki a sorból. Több helyzetet dolgoztunk ki úgy, hogy az ellenfélnek esélye sem volt a gólszerzésre.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–FC AJKA 0–5 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, 400
néző. Vezette: Hanyecz Bence (Kovács Gábor, Kiss Balázs)
CSÁKVÁR: Markek – Mészáros D. (Ganbayar, 63.), Albert I., Koch (Magyar, a szünetben), Kocsis B – Vukaszovics, Madarász – Baracskai (Vörös, 76.), Mim, Sejben – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
AJKA: Horváth T. – Kovács N., Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes, Tóth G. – Rétyi R. (Irimiás, 61.), Zamostny (Zsolnai R., a szünetben), Soltész D. (Csizmadia, 83.) – Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Nagy K. (0–1) a 21., Nagy K. (0–2) a 70., Soltész D. (0–3) a 82., Nagy K. (0–4) a 88., Nagy K. (0–5) a 90. percben
Kiállítva: Sejben (a kapus akadályozásáért) a 73. percben
Visinka Ede:
– Nyolcvan százalékban labdabirtoklási fölényünk volt, rengeteg kapura lövéssel, mégis ötgólos vereség a vége. Nagy pofont kaptunk, de felállunk. Fiatal játékosaimnak rutint kell szerezniük. A hajrában is hajtottunk a becsületgólért, sajnos nem sikerült...
Kis Károly: – Végig rendkívül szervezetten, taktikusan futballoztunk. Tudtuk, hogy gyors, mozgékony ellenféllel találkozunk, de jól zártuk le a területet. Védekezésünk masszív volt, támadójátékunk pedig parádés. Az öt gól mellett többet is szerezhettünk volna.

ETO FC GYŐR–SOROKSÁR SC 1–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr
, ETO park, 1340 néző. Vezette: Farkas Tibor (Aradi József, Kulman Tamás)
ETO FC GYŐR: Gundel-Takács – Vári, Lipták, Temesvári, Fejes – Kiss M. (Szuhodovszki, 70.), Vaskeba – Májer M., Múcska (Vitális, 59.), Berki (Szimcsó, 59.) – Priskin. Vezetőedző: Tuifel Péter
SOROKSÁR: Varga Á. – Bene M., Gengelicki, Valencsik, Pászka – Huszák, Gyömbér – Orosz M. (Magyari, 80.) Derekas, Szerető (Korozmán, 74.) – Lovrencsics B. (Erdélyi, 82.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Szerető (0–1) a 27., Lipták (1–1) a 94. percben
Tuifel Péter:
– Az összkép alapján jobb eredményt is elérhettünk volna, de örülnünk kell az egy pontnak. Az első játékrészben, sajnos, egy általunk elvégzett szabadrúgás utáni kontraakcióból kaptuk a gólt, ami nagyon bosszantó. Szünet után sokat tettek játékosaink a pontszerzésért, s ez végül sikerült is.
Lipcsei Péter: – Győrben hagytunk kettő pontot. Nem marasztalhatom el játékosaimat, hiszen az előny birtokában is taktikusan játszottak. A hosszabbítás perceiben nem illő gólt kapni, bár tény, elég érdekes pillanatok előzték meg az ETO találatát.

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZEGED CSANÁD GA 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 2697
néző. Vezette: Móri Tamás (Bede Tamás, Hofbauer Roland)
HALADÁS: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Bosnjak – Tóth D. (Farkas II B., 83.), Holdampf, Csilus T., Németh Milán – Jancsó (Kiss B., a szünetben), Szekér – Szalay (Tóth B., 58.). Vezetőedző: Mátyus János
SZEGED: Takács J. – Kárász, Deák, Pejovics, Bitó – Jovanovic, Grumics (Gajdos, 65.), Varga Sz. (Dobos Á., 56.), Oláh G. (Simon Á., 73.) – Germán, Takács T. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Németh Milán (1–0) a 45., Tóth B. (2–0) a 71. percben
Mátyus János:
– Mint minden mérkőzés, számunkra ez is fontos volt. A csapat tökéletesen reagálta le a biztonságos védekezést és előre játékban is sokkal hatékonyabbak voltunk. Meglepetés volt mindenki számára a csapat összeállítása. Ki kellett hagynom egy-két stabil játékost. Nehéz döntés volt ez számunkra, de így kellett tenni. Hátul is biztosak voltunk, és a támadások befejezésénél is határozottan játszottunk.
Dobos Barnabás: – Elintéztek bennünket. Az első félidő végén kapott gól meglepő volt számomra. Igaz, végig nagy nyomás nehezedett ránk az első játékrészben. A szünet után változtatni próbáltunk, szerettük volna többet birtokolni a labdát és támadást kezdeményezni, ami többé-kevésbé sikerült is. A második gól azonban megpecsételte a sorsunkat.

BFC SIÓFOK–DEBRECENI EAC 3–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, 900
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Kis Zoltán, Mohos Milán)
SIÓFOK: Hutvágner – Erdélyi B., Izing (Tömösvári, a szünetben), Jagodics B., Horváth M., Kiss B. – Tajthy, Medgyesi, Balogh B. B. (Polényi, 88.) – Horváth P. (Hajnal G., 55.), Elek B. Vezetőedző: Gál István
DEAC: Szabados – Sándor T., Nagy Z. (Szabó K., 59.), Belényesi, Soltész J. (Urbin, 82.), Balogh K. – Nagy K., Sigér Á., Takács P. – Székely (Damásdi, 69.), Burai. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Balogh B. B. (1–0) a 13., Takács P. (1–1) a 23., Tömösvári (2–1) a 65., Belényesi (2–2) a 69., Jagodics B. (3–2) a 71. percben
Gál István
: – Jól kezdtük a mérkőzést, de miután gólt rúgtunk, saját magunknak tettük nehézzé a folytatást. A cserék új színt hoztak a játékba, a végén aztán csapatként sikerült megnyerni a mérkőzést.
Balogh Pál: – Rengeteg energiát, munkát tettünk a mérkőzésbe. Kétszer is sikerült egyenlítenünk, de addig pontot sem szerezhetünk, amíg ilyen amatőr hibákat követünk el.

BUDAÖRSI SC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–3 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya, 100
néző. Vezette: Sipos Tamás (Tőkés Róbert, Bognár László)
BUDAÖRS: Kovács P. – Marques-Airosa, Tamás O., Kékesi, Zeke – Molnár Cs. (Váradi, 85.), Sajbán Miklós, Petneházi, Pethő (Molnár T., 60.) – Horváth R., Halmai (Horváth E., 73.). Szakmai igazgató: Bognár György
GYIRMÓT: Rusák – Major, Hudák D., Széles, Hajdú Á. – Lázár P. – Herjeczki (Simon A., 82.), Nagy P. (Vass Á., 85.), Szatmári I. (Vogyicska, 51.), Heffler N. – Varga B. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Nagy P. (0–1) a 28., Varga B. (0–2) a 71., Tamás O. (1–2) a 80., Varga B. (1–3) a 81. percben
Bognár György
: – Jó felfogásban játszottunk, de a minőség egyelőre hiányzik a végjátékban.
Csertői Aurél: – Az előző idényben játszott mérkőzéshez volt hasonló ez is, csak éppen fordított felállásban. Most a Budaörs játszott jobban, de végül mi nyertünk. Átvészeltük a hazai rohamokat, gólokat szereztünk, de játékban javulnunk kell, mert ez a későbbiekben kevés lesz.

1. Debreceni VSC 4 3 1 8–1 +7 10
2. Nyíregyháza Spartacus 4 3 1 5–1 +4 10
3. FC Ajka 4 3 1 10–3 +7 9
4. Gyirmót FC Győr 4 3 1 8–4 +4 9
5. Vasas FC 4 2 2 9–4 +5 8
6. Békéscsaba 1912 Előre 4 2 2 6–4 +2 8
7. Szombathelyi Haladás 4 2 1 1 9–4 +5 7
8. Pécsi MFC 4 2 1 1 7–4 +3 7