Már nem veretlen otthon a Haladás, a Dorog győzött először a Hali-stadionban

2020.09.27. 16:50
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a Szombathelyi Haladás hazai pályán balszerencsés, 2–1-es vereséget szenvedett a Dorogtól.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

10. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–DOROGI FC 1–2 (00)
Szombathely, Haladás Stadion,1988 néző.Vezette: Szilágyi Sándor (Kovács II Gábor, Mohos Milán).

Haladás: Verpecz – Csilus, Mocsi, Bosnjak – Tóth D., Holdampf, Jancsó (Tóth B., 56.), Schuszter (Doktorics, 66.), Németh Milán – Medgyes, Rácz (Kiss B., 46.). Vezetőedző: Mátyus János
Dorog:
MursitsNyíri, Rjasko, Kovács M., SzerencsiZuigeber (Illés B., 73.), LénártTóth B., Dlusztus, PappGirsik (Vígh, 66.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerzők:
Medgyes (61.), ill. Kovács M. (54.), Vígh (71.)

Sok fejpárbaj jellemezte a meccset (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A szombathelyiek óriási elánnal kezdték a mérkőzést, Medgyes Zoltán kapufát fejelt, majd Rácz Ferenc tizenegyesét védte a korábban Szombathelyen szereplő Mursits Roland. A vasiak kedvét azonban nem szegték a kimaradt lehetőségek, kapujuk elé szorították a dorogiakat. Jöttek a beadások jobbról-balról, egymásután dolgozták ki helyzeteiket a hazaiak. Különösen Rácz volt elemében, bár a támadó a meccs elején büntetőt rontott, rengeteg támadás futott rajta a bal oldalon – nehezen tartották a vendégek. Szünet után meglepetésre megszerezte a vezetést a Dorog, ám a hazai csapat hamarosan egyenlített. Ám volt válaszuk a vendégeknek, a csereként beáll Vígh megszerezte a dorogiak számára a vezetést. A Haladás hajtott, ment előre, a dorogiak viszont hősiesen állták a rohamokat. A szombathelyiek a jobbnál-jobb helyzeteiket is elpuskázták, így a vendégek – nem kis szerencsével – mindhárom pontot elvitték Szombathelyről.

20. FC Csákvár9369–22–133
Először kapott ki otthon a Haladás (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Vége a mérkőzésnek, köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét!

90+2: Németh Milán tüzelt kapura 20 méterről,de a lövés elzúgott a jobb felső sarok mellett.

90. perc: Medgyes kapott sárga lapot.

Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Dorogi csere, az első gól szerzője, Kovács Máté helyett Nagyházi érkezett.

84. perc: Németh Milán kapott sárga lapot.

83. perc: Jobb oldali beadást után a hosszún érkező Németh Milán bevetődve hét méterről a bal sarok mellé fejelt.

82. perc: Egy kifejelt labda Csilus elé került, a középpályás 12 méteres, jobb sarokra tartó lövését bravúrral tolta szögletre Mursits.

73. perc: Csere a Dorogban, Zuigébert Illés Bence váltotta.

71. perc: GÓL, 12! A csereként beállt Vígh kapott labdát üresen a jobb oldalon, majd pár lépés után a kifutó Verpecz mellett a rövid, bal sarokba lőtt .

1988 a hivatalos nézőszám.

68. perc: Medgyes húzott el a jobb oldalon, beadását Doktorics ziccerből, hét méterről Mursitsba lőtte.

65. perc: Csere itt, csere ott. A Haladásban Schusztert Doktorics, a Dorogban Girsiket Vígh váltotta.

61. perc: GÓL, 11! Medgyes iramodott meg a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd 10 méterről óriási erővel kilőtte a rövid, bal felső sarkot.

58. perc: Egy előreívelt labdát Zuigéber közelről, hat méterről a léc fölé bólintott.

56. perc: Csere a Haladásban, Jancsó helyett Tóth Barna állt be.

54. perc: GÓL, 01. Kovács Máté vezetgette középen a labdát, majd 25 méterről a bal felső sarokba lőtt.

A szünetben Mátyus János cserélt, Rácz Ferenc helyett Kiss Bence állt be.

Vége az első félidőnek.

Nem maradt állva a Haladás (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

42. perc: Jancsó jobb oldali beadását a rövid saroknál érkező Medgyes hat méterről a bal sarok mellé fejelte.

41. perc: Girsik 19 méteres szabadrúgása centikkel ment el a bal sarok mellett.

35. perc: Bosnjak kapott sárga lapot.

32. perc: Papp 22 méterről, balról, ballal kevéssel lőtt a léc fölé.

30. perc: Újabb Haladás-ziccer! Bosnjak robogott el a bal oldalon, beadását Medgyes öt méterről, óriási helyzetből a bal sarok mellé fejelte.

25. perc: Schuszter tette ki a labdát a bal szélem üresen érkező Németh Milánhoz, a védő 10 méteres lövését védte Mursits. A volt szombathelyi kapusnak van bőven dolga.

21. perc: Bal oldali támadás végén Rácz elé került a labda, a támadó kapásból, 14 méterről lőtt, de Dlusztusról szögletre vágódott a labda.

16. perc: Tóth Dávid verekedte át magát két védőn a jobb szélen, beadását Rácz a földre fejelte, majd a labda Mursits kezébe pattant.

14. perc: Jancsó jobbról középre passzolt szabadrúgása pontatlan volt, ám az egyik dorogi védő éppen Németh Milán elé pöckölte, a védő 24 méterről a léc fölé bombázott.

Tíz perc telt el a mérkőzésből, a vendégek egy megugráson kívül nem sokat mutattak, a Haladás irányítja a meccset.

Körülbelül 2000 néző látogatott ki a mérkőzésre.

1. perc: Bosnjak bal oldali beadását Medgyes 11 méterről a bal kapufára fejelte. Nem szabadult fel a kapu, egy kipattanó labdát Schuszter lőtte kapura, a tizenhatoson belül Tóth Barna kézzel ütött a lövésbe. A dorogi játékos sárga lapot, a Haladás tizenegyes kapott. A büntetőt Rácz félmagasan a jobb sarok felé lőtte, de Mursits védett!

A szombathelyiek kezdték a játékot.

Nem bírt a Haladás a Doroggal (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A hazaiak tiszta fehérben, míg a dorogiak piros felsőben, fekete nadrágban és piros sportszárban lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Szűk két óra múlva kiderül, mire jut a hazai pályán még veretlen Haladás a Dorog ellen.

Mátyus János, a szombathelyiek vezetőedzője ezúttal is húzott egy váratlant, a kezdőben kapott helyet az Illés Akadémia U19-es együttesének középpályása, Schuszter Ronald. A 18 éves játékos ebben a bajnokságban még nem szerepelt az NB II-es gárdában, három alkalommal volt kerettag, de akkor nem lépett pályára. A vendégek szakvezetője, a szombathelyi születésű Németh Szabolcs korábban hosszú évekig az Illés Akadémián dolgozott, U19-es bajnoki címet is nyert. Sőt, a Haladás Stadionnal szemben van lakása - ezúttal az ellenfél edzőjeként tér vissza.