Hajrában lőtt góllal nyert az újonc Szolnokon

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2020.10.18. 16:50
Harcos mérkőzést vívott egymással a Szolnok (kékben) és a Pécs (Fotó: Kiss János/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Szolnoki MÁV a szintén jól szereplő PMFC-t látta vendégül. A találkozó a hajrában dőlt el, amikor Preklet Csaba fejese utat talált a hazai kapuba, így az abszolút ikszes mérkőzést 1–0-ra megnyerte az újonc.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–PÉCSI MFC 0–1(0–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 900 néző. Vezette: Lovas László (Baghy Csaba, Belicza Bence Péter)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Tajti B. (Csirmaz, a szünetben), Horgosi, Kovács O., Bárdos, Kotula M. – Tisza K.,Berdó (Tóth B., 74.), Rokszin (Szabó B., 80.) – Novák Cs., Kurdics. Vezetőedző: Csábi József
PÉCS: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona L. – Futó Zs. – Kónya D., Tölgyesi (Bartha, 82.), Hegedűs M. (Óvári, a szünetben) – Geiger (Batizi-Pócsi, 57.), Adamcsek (Németh M., 69.).Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Preklet (88.)
Csábi József: – Nagyon korrekt játékvezetés mellett, egy taktikus és küzdelmes mérkőzésen bebizonyosodott, hogy a másodosztályban nüanszokon múlik, hogy melyik csapat szerez pontot vagy pontokat. Sajnos most mi jöttünk ki belőle rosszul, pedig nem volt benne a meccsben. Arra viszont büszke vagyok, hogy négy húszéves vagy annál fiatalabb játékossal álltunk fel.
Vas László: – Egy brusztolós mérkőzést játszottunk, ami leginkább a párharcokról és a küzdelemről szólt. Tudtuk, mi az erőssége a Szolnoknak, azt próbáltuk hatástalanítani, ami úgy gondolom, sikerült is. Az is igaz, hogy mi sem voltunk frissek és meggyőzőek előrejátékban, de meg tudtuk szerezni a három pontot, amit óriási dolognak tartok.

Két olyan csapat, a Szolnoki MÁV és a PMFC találkozott egymással a Tiszaligeti Stadionban, amely eddig a várakozásokon felül teljesített ebben az idényben. Az előkelő helyezések azonban nem jelentették azt, hogy elkezdtek volna záporozni a lövések, és folyamatosan veszélyben lettek volna a kapuk. A mérkőzés első negyedórájában mindössze három sárga lap villant – bár nem volt kifejezetten durva az összecsapás. Később aztán jöttek a helyzetek is, de ordító ziccer egyik csapat előtt sem adódott, így végül gól nélkül vonulhattak be a játékosok az öltözőbe.

A fordulás után is csak elvétve jöttek a helyzetek, de azért akadt lehetőség itt is, ott is, még ha nem is annyira veszélyesek. Ezt követően egy ideig csak a cserék hoztak változatosságot a játékba, majd a hajrában – szinte a semmiből – betalált a Pécs Preklet Csaba fejese révén (0–1).A végjátékban pedig meg is tartották előnyüket a vendégek, így mivelaz egyértelműen ikszes mérkőzésen jobban sáfárkodtak a helyzeteikkel, végül egy góllal nyerni tudtak Szolnokon.

20. FC Csákvár124815–31–164

A piros mezes Pécs a hajrában talált be a Szolnok kapujába (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

95. perc: Vége a mérkőzésnek, a Pécs 1–0-ra nyert, és elvitte a három pontot Szolnokról! Köszönjük a figyelmet!

93. perc: Németh Márk lőtt nem sokkal a bal alsó mellé 20 méterről.

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Novák tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, de a rövidre tartó lövését szögletre ütötte a kapus!

89. perc: Tisza Kálmán kapott sárgát reklamálásért.

Pécsi öröm a mindent eldöntő gól után (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

88. perc: GÓL! Vezet a Pécs! Egy jobb oldali szöglet után Preklet Csaba elé került oda a labda, aki öt méterről a bal alsóba fejelt! 0–1

82. perc: A vendégek is cserélnek, Tölgyesi Viktor helyére Bartha László érkezik.

80. perc: Újabb hazai csere, Szabó Balázs lép a pályára Rokszin Ádám helyett.

74. perc: A Szolnok is cserél, Berdó Péter helyére Tóth Benjamin érkezik.

69. perc: Adamcsek Mátét Németh Márk váltja a vendégoldalon.

68. perc: Rokszin bal oldali szöglete után Tisza Kálmán testéről pattant a labda a pécsi kapu felé, de Helesfay a gólvonalon megfogta a bal alsóba tartó labdát!

67. perc: Egy szép háromszögelés után Batizi-Pócsi került helyzetbe, de nyolc méterről eleresztett lövése fél méterrel elkerülte a bal felső sarkot!

62. perc: Kónya tüzelt 22 méterről, de lövése méterekkel fölé szállt.

57. perc: Cserél a Pécs, Geiger Norbert helyére Batizi-Pócsi Balázs áll be.

53. perc: Rokszin bal oldali szögletét kifejelték a pécsi védők, amely után Horgosi kanalazta kapura a labdát 13 méterről, de nem volt erő benne, így könnyedén a kapusé lett a labda.

47. perc: Adamcsek szabadrúgását Rácz László fejelhette kapura 12 méterről, de a középre tartó labdát magabiztosan fogta a szolnokiak kapusa.

46. perc: Mindkét csapat cserélt a szünetben. A vendégeknél Óvári Zsolt állt be Hegedűs Márk helyére, míg a hazaiaknál Csirmaz István váltotta Tajti Balázst.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Nem született gól a Szolnoki MÁV–Pécs mérkőzés első félidejében (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

Nem lehet mondani, hogy rengeteg helyzetet láthatott volna a nagyérdemű. Ennek ellenére nem unalmas a mérkőzés, csupán az utolsó passzok vagy épp a lövések voltak pontatlanok az első játékrészben. Egyébként hol az egyik, hol a másik csapat volt fölényben, így tehát eddig kiegyenlített a játék.

A hivatalos nézőszám: 900. Ennyien látogattak ki a mérkőzésre.

45+1. perc: Vége a félidőnek, nem született gól az első 45 percben!

45. perc: Egy perc a ráadás.

42. perc: Kurdics lőtt 24 méterről, de jócskán fölé szállt a labda.

38. perc: Rokszin pakolt oda Tölgyesinek, aki lent maradt, így az ő ápolása miatt állt a játék, de a pécsi futballista tudja folytatni a mérkőzést.

33. perc: Bárdos engedte volna ki a labdát az alapvonalnál, de Geiger leszerelte, középre adott Adamcseknek, aki viszont hat méterről a blokkba lőtt, így szögletre pattant a labda. A jobb oldali sarokrúgást Molnár-Farkas kiöklözte, így nem alakult ki veszély.

28. perc: Az ellentámadás során Novák Csanádot ugratták ki, és bár úgy tűnt, hosszú a labda, Helesfay Donát belerúgta a szolnoki csatárba a labdát, ami így a vendégkapu felé gurult! Novák szaladt utána, és ugyan kissé kisodródott a labda, de kapura lőhetett volna, ám elcsúszott, így odalett a helyzet.

27. perc: Hegedűs Márk adott be balról, középen Rácz László fejelhetett 12 méterről, de a labda középre ment, így Molnár-Farkas könnyedén fogta.

Egyelőre helyzetek nincsenek, csak lapok. Bár nem kimondottan durva a mérkőzés, csupán odalépnek olykor-olykor a játékosok egymásnak.

14. perc: Tajti Balázs lódult volna meg egy szolnoki kontra során, de Tölgyesi Viktor felvágta, amiért sárgát kapott.

13. perc: A másik oldalon is megvan az első sárga lapos, aki nem más, mint Berdó Péter.

Nagyjából 800 néző tekinti meg a mérkőzést a helyszínen.

8. perc: Futó Zsombor kapott sárga lapot egy korábbi szabálytalanságáért.

A hazaiak tiszta kék, a vendégek pedig piros szerelésben játszanak.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

A szolnoki játékosok melegítenek a mérkőzés előtt (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

ELŐZMÉNYEK

A két csapat legutóbb a 2002–03-as szezonban találkozott egymással, méghozzá az NB I/B-ben. Pécsett 3–1-re nyertek a hazaiak, míg Szolnokon 1–1-re végeztek a felek. A bajnokságot akkor megnyerte a PMFC – és így feljutott az élvonalba –, míg a MÁV FC a kilencedik helyen zárt.

A Szolnoki MÁV-nak több hiányzója is akad, Földi Marcell és Vólent Roland sérülés, Tamás László betegség, míg Kónya Márk eltiltás miatt nem lehet ott a mai mérkőzésen. Kovács Olivér és Csirmaz István ellenben már felépült, előbbi játékos a kezdőben, utóbbi a padon kapott helyet. Pécsett pedig a koronavírussal küzdenek, a PMFC keddenszámolt be róla, hogynégy játékos, illetve négy stábtag is megbetegedett.

– Sajnos még mindig vannak hiányzóink, de szerencsére Csirmaz István és Kovács Olivér már a csapattal edz, bár a hétvégi játékuk még kérdéses – mondta Csábi József, a Szolnoki MÁV vezetőedzője az Új Néplapnak. – Ez a Pécs nagyon kellemetlen, agresszív együttes, amelyik kevés gólt kap, így egy brusztolós mérkőzésre számítok. Szeretnénk folytatni a jó szereplésünket, de ha nem nyerünk, akkor sem dőlünk a kardunkba. Úgy gondolom, ismét a pillanatnyi forma dönt majd, hogy melyik fél jön ki jobban a fordulópontokból.

– Jó mérkőzésre számítok. Tudjuk, hogy a Szolnok mit játszik, és eddig nagyon eredményes volt. Felkészültünk belőlük, és remélem, nyerni fogunk. Bár a vírus miatt többen kiestek a csapatból és a stábból is, de ez minket nem akadályoz. Egyben vagyunk, jó játékosokból áll, és nagy a keret, erős csapattal tudunk kiállni – nyilatkozta a Pécs támadója,Óvári Zsolta Dunántúli Naplónak, aki a padon kezdi a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Megtudjuk, mire megy az eddig remekül szereplő Szolnok a szintén várakozáson felül teljesítő újonc Péccsel szemben.