Továbbra is hibátlan otthon a Szolnok

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2020.08.26. 18:50
Kiegyenlített játék zajlott a pályán (Fotó: Kiss János/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában sokáig úgy tűnt, nem születik döntés a Szolnoki MÁV és a DEAC mérkőzésén, ám végül Novák Csanád góljával 1–0-ra nyerni tudott a Tisza-parti csapat, amely így továbbra is hibátlan hazai pályán, és sikerével feljött a második helyre.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–DEBRECENI EAC 1–0 (0–0)
Szolnok
, Tiszaligeti Stadion, 1400 néző.Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Berényi Ákos)
Szolnok:Molnár-Farkas – Csirmaz, Szekszárdi (Kónya M., a szünetben), Kovács O., Tamás L.,Kotula M. – Tisza K., Szabó B. (Berdó, 85.), Földi M. (Bárdos, 66.) – Novák Cs., Rokszin.Vezetőedző:Csábi József
DEAC: Acsádi – Szabó K., Belényesi, Balogh K. – Sándor T.,Bíró P. (Urbin, 68.), Sigér Á., Takács P., Nagy K. – Székely D. (Rezes, 79.), Burai (Damásdi, 54.). Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Novák Cs. (77.)
Csábi József: – A mérkőzés első felében tompán játszottuk, egyáltalán nem voltunk élesek. A szünetben történt egy s más az öltözőben, amit azért jobb, ha nem fejtek ki. A második félidőben sokat tettünk a győzelemért, és nagyon fontos mérkőzést sikerült megnyernünk.
Balogh Pál: – Nehéz reálisan értékelni ezután a meccs után. Az első félidőt rendkívül jól kezdtük, nyomást tudtunk gyakorolni egy olyan csapatra, amely hibátlan hazai pályán, de nem használtuk ki a helyzeteinket. A második játékrész kiegyenlítettebb volt, viszont a Szolnok pontrúgásai életveszélyesek voltak. Ha a kishitűséget levetkőzzük, akkor elérhetjük a céljainkat.

Mindkét csapat jó előjelekkel várhatta a szerdai találkozót, hiszen győzelmet ért el előző mérkőzésén. A siker viszont úgy tűnik, nem adott túl nagy lendületet egyik gárdának sem, mivel nem záporoztak a lövések, viszonylag kevés helyzet alakult ki. Az első félidő összképét tekintve azonban a DEAC állt közelebb ahhoz, hogy megszerezze a vezetést.

A második játékrészben agilisabban játszott a Szolnok, amely azonban sokáig nem talált fogást az újoncon. Az utolsó fél órában viszont – akárcsak vasárnap a Siófok ellen – ismét rákapcsolt a hazai csapat, jöttek a helyzetek, a debreceniek teljesen beszorultak saját kapujuk elé. Aztán ahogy azt már a szolnoki szurkolók megszokhatták, ismét jött Novák Csanád, aki a kapu torkából betalált, és eldöntötte a mérkőzést (1–0).

A DEAC játékosai a végjátékban frusztrálttá váltak, csak szabálytalanságokkal tudtak kitűnni, ami nem csoda, hiszen az első félidőben jobban játszottak vendéglátóiknál, viszont végül föléjük nőtt a Szolnok, így megérdemelten nyert egy góllal.

ETO FC Győr–Nyíregyháza Spartacus 1–0

A hazai csapat ismét kijött a szurkolóihoz, hogy megköszönje a buzdítást.

93. perc: Vége a mérkőzésnek, negyedik hazai meccsét is megnyerte a Szolnoki MÁV!

92. perc: Egyes DEAC-játékosok rosszul viselik, hogy nem jön össze az egyenlítés. Most Takács Péter rúgott oda csúnyán Novák Csanádnak a szögletzászlónál, amiért sárgát kapott.

91. perc: Sigér Ákos kapott sárgát Rokszin visszahúzásáért.

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: DEAC-helyzet, Damásdi lőtt 12 méterről, de a középre érkező labdát Molnár-Farkas könnyedén fogta. Tegyük hozzá, ebben több volt.

85. perc: A Szolnok is kihasználja utolsó cserelehetőségét, Szabó Balázst Berdó Péter váltja.

84. perc: Rezes László próbált kiharcolni egy tizenegyest, de a játékvezető nem „ette meg”, és sárgát adott a csereként beállt játékosnak.

79. perc: Utoljára cserél a DEAC, Székely Dávid helyére Rezes László érkezik.

Az utolsó negyedórában jött a szolnoki gól (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

77. perc: GÓL! Vezet a Szolnoki MÁV! Szabó Balázs adott be jobbról, a labda több ember előtt is elment, a hosszún Bárdos érkezett, kapura lőtt, de középen jött még Novák Csanád, aki fél méterről berúgta a labdát! 1–0

Érik a szolnoki gól, egyre veszélyesebb a hazai csapat, a DEAC beszorul saját térfelére.

74. perc: Rokszin szögletét Kovács Olivér fejelte kapura hat méterről, a labda a földet érintve pattant fölé!

73. perc: Ezúttal Szabó Balázs lőtt 22 méterről, de Acsádi szögletre tenyerelte ki a bal alsóba tartó labdát!

68. perc: A DEAC is cserél, Urbin Péter jön be Bíró Péter helyére.

66. perc: Cserél a Szolnok, Földi Marcell helyére Bárdos Bence áll be.

65. perc: Nagy kavarodás alakult ki a vendégkapu előtt, végül Novák Csanád elé került a labda, aki ziccerben nem lőtt egyből, így viszont Acsádi elérte a labdát!

Molnár-Farkas Tamás érezte, hogy nem kell közbeavatkoznia ennél a DEAC-helyzetnél (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

64. perc: Egy jobb oldali debreceni beadást Bíró Péter fejelhetett kapura kilenc méterről, de a labda fél méterrel fölé ment. Molnár-Farkas érezte, hogy nem kell közbeavatkoznia.

61. perc: Újabb szolnoki helyzet, Rokszin indult meg befelé jobbról, 18 méterről lőtt, a rövidbe tartó lapos labdát csak kiütni tudta Acsádi Bence! A kipattanóra Csirmaz érkezett, de a MÁV FC játékosa csak a kapusba tudta lőni a labdát hat méterről!

60. perc: Kónya szánta el magát lövésre 30 méterről, a labda centikkel ment el a bal felső sarok mellett!

60. perc: Damásdi kapott sárgát, amiért csúnyán odalépett az oldalvonal mellett Csirmaznak.

A második félidőben eddig a Szolnok az aktívabb, de egyelőre nem találja a rést a hazai csapat.

54. perc: Helyzetek egyelőre nincsenek, csere viszont van. Balogh Pál frissít csapatán, Damásdi Alex érkezik, Burai Eriket váltja.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Cserél a Szolnok, Kónya Márk áll be Szekszárdi Tamás helyére.

Az első félidő nem hozott gólt a Szolnoki MÁV és a DEAC meccsén (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

Ha az első játékrészt vesszük górcső alá, akkor azt lehet mondani, hogy a DEAC állt közelebb ahhoz, hogy vezetést szerezzen. Az viszont biztos, hogy mindkét csapattól több kell a második félidőben, ha nyerni akar.

1400 néző látogatott ki a mai mérkőzésre.

45. perc: Vége az első félidőnek, amely során nem született gól.

A Szolnoki MÁV vezetőedzője, Csábi József jól hallhatóan nem elégedett csapata eddigi teljesítményével.

40. perc: Ezúttal is Székelyt ugratták ki, aki 13 méterről, jó helyzetből lőhetett, ám Csirmaz István belelépett a lövésébe, így szögletre ment a labda! A sarokrúgásból nem alakult ki veszély.

37. perc: Szekszárdi Tamás buktatta a félpályánál lendületesen meginduló Székelyt, amiért járt a sárga lap.

Az elmúlt percek nem a helyzetekről szóltak. A Szolnok egyelőre nem találja a fogást ellenfelén, de a debreceni gárda sem tud igazán veszélyes lenni.

Eddig kiegyenlített játékos folyik pályán, bár valamivel a DEAC a veszélyesebb.

22. perc: Sándor Tamást állította meg szabálytalanul Földi Marcell a félpályánál, amiért a szolnoki játékos sárga lapot kapott.

19. perc: Ismét Székelyt indították, Szekszárdi Tamás nem tudta elfejelni a labdát, ami így a vendégek csatára elé került, aki 18 méterről kapura emelt, de a kissé kint álló Molnár-Farkas Tamás bravúrral szögletre tolta a labdát! Eddig ez volt a meccs legnagyobb helyzete.

17. perc: A szolnoki tizenhatoson belül Székely Dávid esett el Kovács Olivér mellett, ám a játékvezető sípja néma maradt. Igaz, a DEAC játékosa sem reklamált.

13. perc: Rokszin Ádám jobb oldali szögletét csúsztatta meg a röviden Kotula, a fejes viszont három méterrel elkerülte a kaput a hosszún.

9. perc: Burai Erik lőhetett 18 méterről, ám a labda fél méterrel a léc fölött hagyta el a pályát.

5. perc: Kotula Máté lőtt 23 méterről, de a labda három méterrel a kapu fölé szállt.

Nagyjából 1000 fő gyűlt össze ezidáig a Tiszaligeti Stadion nézőterén.

1. perc:Útjára indult a labda, méghozzá a vendégcsapat jóvoltából!

A csapatok most lépnek a gyepre, a Szolnok kék, a DEAC pedig fehér szerelést visel majd a mérkőzésen.

A szolnoki csapat alaposan bemelegített a DEAC elleni mérkőzés előtt (Fotó: Kiss János/Új Néplap)

ELŐZMÉNYEK

Érdekesség, hogy a DEAC jelenlegi edzőpárosa, Balogh Pál és Antal Gábor is szolnoki születésű, játékos-pályafutásuk nagy részét a MÁV FC-ben töltötték, illetve 2016 és 2018 között az NB II-ben irányították is a kék-fehér csapatot.

A két csapat legutóbb a 2018–19-es szezonban találkozott egymással az NB III Keleti csoportjában, akkor mindkétszer a Szolnok nyert, hazai pályán 5–1-re, idegenben pedig 4–3-ra verte a DEAC együttesét.

– A pontrúgásokra jobban oda kell figyelnünk, mert az ellenfeleink sokat veszélyeztettek ilyen szituációkból, és a labdát is többet járatnánk. Ezek lehetnek a csapat erősségei a Szolnok ellen is, illetve a szélekről való bontás. Ez tipikusan az a bajnokság, ahol nem lehet egyetlen csapatot sem lebecsülni, ezáltal minden együttes verhető is – mondta a Hajdú-bihari Naplónak Nagy Krisztián, a DEAC középpályása, aki a Nyíregyháza Spartacus ellen vasárnap győztes gólt szerzett.

– Ha a tabellára nézünk, mi vagyunk a találkozó esélyesei, de biztosan nagy lökést ad a DEAC-nak, hogy a hétvégén legyőzte a meccs előtt még második helyen álló Nyíregyházát – nyilatkozta az Új NéplapnakCsábi József, a Szolnoki MÁV vezetőedzője. Azt gondolom, hiába újonc ez a debreceni csapat, nem a kiesés ellen fog küzdeni, még ha a rajt nem is sikerült jól számára. Örülök, hogy ismét itthon játszunk. Nagyon jó érzés volt, hogy a Siófok elleni mérkőzés utolsó negyedórájában mennyire egymásra talált a közönség és a csapat. Remélem, minket visz tovább a lendület.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Az eddig remekül szereplő Szolnok az előző körben első győzelmét megszerző DEAC-ot látja vendégül.