Első sikerét aratta a bajnokságban a Szeged-Csanád GA

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2020.08.30. 18:50
Párharc a középpályán (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a sereghajtó Szeged-Csanád GA első győzelmére hajtott a középmezőnyben helyet foglaló BFC Siófok ellen. A vendégek szereztek vezetést, ám a hazaiak fordítottak Germán Tamás és Varga Szabolcs találatával.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–BFC SIÓFOK 2–1 (0–0)
Szeged
, Szent Gellért Fórum, 1300 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Horváth R., Belicza)
Szeged: Varga B. – Ódor, Szilvási, Moga, Mohl – Oláh G., Jovanovics – Kóródi (Rózsahegyi, 90.), Germán, Varga Sz. (Bitó, 87.) – Takács T. (Grumics, 62.). Vezetőedző: Dobos Barna
Siófok:
Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Horváth M., Deutsch B. – Tajthy – Elek B. (Tömösvári, 77.), Kecskés T., Balogh B. (Gaál B., a szünetben), Kiss B. – Horváth P. (Hajnal G., 72.). Vezetőedző: Gál István
Gólszerző: Germán (63.), Varga Sz. (75.), ill. Kiss B. (56.)
DOBOS BARNA:
– Jól kezdtük az első félidőt, és ezt szerettem volna már látni hamarabb, mondjuk, a ziccereink ekkor még kimaradtak. A pici visszaesés után a második félidőben megint uraltuk a meccset, és a kapott gól után az akarat győzött. Jöttek a helyzetek, a ziccerek, és örülök, hogy megszakadt a sorozat, és hogy megérdemelten szereztünk három pontot.
GÁL ISTVÁN:
– A vezetést megszereztük, és azt láttam, nem volt egyik csapat sem domináns. Aztán egy buta egyéni hibából felhoztuk az ellenfelet. Sikerült a mélyben lévő ellenfelet felemelni, bár a Szeged jó csapat, de ezen a mérkőzésen nem éreztem, hogy jobb lett volna.

Az első félidőben nem sokszor voltak veszélyben a kapuk, annál inkább a másodikban. A Siófok szerzett vezetést, ám a hazaiak egy szöglet után Germán fejesével egyenlítettek, majd a hajrához érve Varga Szabolcs révén megszerezték a győztes gólt is.

Ebben a bajnokságban ez volt a Szeged-Csanád GA első győzelme, amelyre tehát a hetedik fordulóig kellett várni.

FC Ajka–Budaörs 1–5

Véget ért a mérkőzés, amelyen a Szeged megszerezte első győzelmét az idei NB II-ben.

91. perc: Grumics ballal kapásból tüzel mellé.

90. perc: Kóródi helyére Rózsahegyi jön. 3 perc a hosszabbítás.

90. perc: gyors szegedi kontra, Bitó lő mellé.

87. perc: Varga Sz. helyére Bitó érkezik

85. perc: Germán labdájából Grumics kapásból fölé tüzelt.

84. perc: Kóródit ugratják ki, aki egy kicsit többet vár a lövéssel, és kipöccintik előle a labdát a védők.

77. perc : Elek helyett Tömösvári érkezik.

75. perc: GÓÓÓL! VEZET A SZEGED! VARGA SZABOLCS EZT MÁR NEM HAGYTA KI, A KIUGRATÁS UTÁN A JOBB FELSŐBE LŐTT AZ ÖTÖSRŐL, 2-1.

74. perc: Varga Sz. lép ki Kóródi passzával, 6 méterről az elévetődő Hutvágnerbe lőtte a labdát.

73. perc: Dobos Barna kapott sárgát szövegért.

72. perc: cserél a Siófok: Horváth P. helyén Hajnal G.

72. perc: Elek csúsztatta éppen csak mellé Balogh B. beadását.

68. perc: megint ivószünet.

63. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍT A SZEGED! Jovanovics szöglete után Germán bólint a kapuba, 1–1.

62. perc: cserél a Szeged: Takács T. helyett Grumics.

60. perc: Kóródi kap sárgát szabálytalanságért.

56. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A SIÓFOK! Kiss B. egy picit meglökte a labdát fedező Mohlt, elépattant a labda az ötösön, amelyet a rövid felsőbe vágott, 0–1.

54. perc: Moga szája vérzik, ápolják. Visszajöhetett.

49. perc: Gaál jobbról beadott, Varga B. magához ölelte a középmagasan érkező labdát.

46. perc: cserélt a Siófok: Balogh B. helyett Gaál folytatja.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

Véget ért az első félidő, nem esett gól a két csapat mérkőzésén.

45+1. perc: Germán kerül lövőhelyzetbe a 16-oson belül, blokkolják a próbálkozást.

45. perc: 2 perc a hosszabbítás.

38. perc: Jovanovics szenved fejsérülést, bent az orvosi stáb.

32. perc: Varga Sz. félmagas beadása elmegy Takács T. és Kóródi előtt az ötösön.

31. perc: siófoki lehetőség, Horváth P. 11 méterről lövi fölé a felpattanó labdát. Kiss B. jobbról befelé cselezett, lőtt, középre ment, Varga B. magához öleli a labdát.

29. perc: Ódor lépett oda Horváth Péternek, sárga lap.

27. perc: Varga B. és Oláh G. fut össze a 16-os vonalán, utóbbit aztán ápolni is kell.

23. perc: ivószünet.

20. perc: Oláh G. jobbról ballal ad középre, Hutvágneré a labda. Kóródi fordul be, 20 méterről lő a védők szorításában, gyenge a labda, közben Kóródit ápolják.

15. perc: most a Siófok birtokolja többet a labdát, kijött a szorításból a vendégcsapat.

8. perc: Takács Tamás fejelt 10 méterről, Hutvágner kezébe hullott a labda.

4. perc: Varga Sz. bal oldali beadásából Kóródi a kapu előterében fejel a labdába, amely a kapu fölé pattant, de már les volt.

1. perc: szegedi szöglet után tömörülés az ötösön, mentenek a védők.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Siófoki bemelegítés (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Két óra múlva kiderül, sikerül-e megszakítania nyeretlenségi sorozatát a sereghajtó Tisza-parti együttesnek a legutóbb az élmezőnyben tanyázó Gyirmótot legyőző Siófok ellen.