Fordulatos, izgalmas meccsen diadalmaskodott a Soroksár

2020.08.30. 17:20
A Csákvár kétgólos hátrányban a sírból hozta vissza a Soroksár elleni meccset, majd 3–3-as állásnál tizenegyest hibázott. A mindvégig lüktető, élvezetes mérkőzést a hosszabbításban Lovrencsics Balázs gólja döntötte el a labdarúgó NB II 7. fordulójában.

A soroksári Gengeliczki Gergő jogosan fogadta a társak gratulációját gólja után (Fotó: Földi Imre)

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 43 (21)
Szamosi Mihály Sporttelep, 300
néző. Vezette: Barna Gábor (Kiss Balázs, Márkus Péter)
SOROKSÁR: Varga Á. (Abu, 76.) – Bene, Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Derekas (Huszák, 53.), Gyömbér – Orosz, Csernik (Szerető, 65.), Korozmán – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
AQVITAL: Markek – Major (Vörös T., 62.), Albert I., Papp M., László – Baracskai, Nándori (Vukaszovics, 76.), Madarász, Mim – Kocsis B. – Daru (Posztobányi, 50.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Daru (0–1) a 3., Orosz (1–1) az 5., Gengeliczki (21) a 17., Lovrencsics B. (31) az 51., Madarász (3–2) a 80., Mim (33) a 81., Lovrencsics B. (4–3) a 91. percben
Lipcsei Péter
: – Az első lövésből gólt kaptunk, de nem estünk össze, és megfordítottuk a meccset a remekül játszó Csákvár ellen. Sok helyzetet dolgoztunk ki, ám elég volt egy negyedórás kihagyás, és kaptunk két gólt, plusz egy tizenegyest. Csoda, ha a szívinfarktus kerülgetett? A sors most visszaadott valamit abból, amit korábban elvett...
Visinka Ede
: – Nem tudok mit mondani... Jól játszottunk, ám fiatal csapatom gyermeteg hibáit gólokkal büntette a Soroksár. Kétgólos hátrányból is felálltunk, egyenlítettünk, majd öt perccel a vége előtt tizenegyeshez jutottunk. Kihagytuk, és ezért súlyos árat fizettünk. Sokat kell tanulnunk az ilyen meccsekből.

Kimondottan jó mérkőzést láthatott az, aki kilátogatott a soroksári találkozóra. A két, a focit szó szoros értelemben játszó csapat azonnal egymásnak esett, s ennek köszönhetően az első öt percben kétszer is megzördült a háló.

Jó iramú, lüktető volt a játék, hol az egyik, hol a másik kapu került veszélybe. Alig negyedóra telt el a meccsből, amikor a hazaiak megszerezték a vezetést, de nem követték el azt a hibát, mint a csákváriak, nem hagyták azonnal egyenlíteni vendégeiket. A második félidő közepén, mikor Lovrencsics Balázs kettőre növelte a hazaiak előnyét, úgy tűnt, eldőlt a három pont sorsa.

Nem így történt, a Csákvár kétgólos hátrányból felállva, egy perc alatt egyenlített, majd tizenegyeshez jutott. Madarász Márk büntetőjét azonban Abu Attila hárította, ami végzetes hibának bizonyult a vendégek számára, hiszen a hosszabbításban Lovrencsics Balázs ismét beköszönt, Soroksáron tartva a három pontot. 4–3

Vége a találkozónak.

91. perc: Bene a jobb oldali vonal mellől emelt a kapu előterébe, érkezett Lovrencsics Balázs és 3 lépésről a jobb sarokba helyezett, 4-3.

Lovrencsics Balázs győztes gólja (Fotó: Földi Imre)

A játékvezető három percet hosszabbít.

89. perc: Valencsik reklamálásért sárga lapot kapott.

84. perc: Valencsik buktatta Mimet a tizenhatoson belül. A tizenegyeshez Madarász Márk állt oda, de Madarász jobb lábas lövését Abu lábbal hárította.

81. perc: a középkezdés után azonnal újabb gólt szerzett a Csákvár: Baracskai húzott el a bal oldalon, beadását Mim az ötösről, középről a kapu közepébe gurította, 3–3.

80. perc: Madarász egy kényszerítőzés után a tizenhatos előtt keresztbe vezette a labdát, két lövőcsellel lerázta magáról védőit, majd 15 méterről jobbal kilőtte a jobb sarok, 3–2.

76. perc: Mindkét csapat cserél: a hazaiaknál a megsérült kapus, Varga Ádám helyére Abu Attila érkezik, míg a vendégeknél Nándort Vukaszovics váltotta.

68. perc: A játékvezető egészségügyi szünetet rendelt el.

65. perc: Cserél a Soroksár: Csernik le, Szerető be.

64. perc: László Noel feltartásért sárga lapot kapott.

62. perc: Védő helyére támadót küld be Visinka Ede: a jobbhátvéd Major helyére Vörös Tamás érkezett.

53. perc: Hazai csere: Derekas helyére Huszák Tamás érkezett.

52. perc: Orosz Márk cselezte be magát az ötös jobb sarkáig, bal lábas lovését még nagy bravúrral hárította Markek Tamás, a kipattanót azonban Lovrencsics Balázs öt méterről, középről, ballal a kapu közepébe bombázta, 3–1.

50. perc: Kényszerű csere a vendégeknél: a megsérült Daru Bence helyére a 18 éves Posztobányi Patrik érkezik

46. perc: Elkezdődött a második félidő, a szünetben egyik csapat sem cserélt.

A játékvezető lefújta az első félidőt, szünet.

45+1. perc: Jobb oldali csákvári szöglet a kifejelt labdát Mim Gergely 18 méterről, jobbal alig lőtte a jobb felső sarok mellé.

A játékvezető egy perces hosszabbítást rendelt el.

44. perc: Baracskai 25 méteres, bal lábas lövését Varga ádám vetődve hárította.

38. perc: Madarász átadása után Kocsis Bence a tizenhatos jobb sarkáról, ballal eltekerte a labdát a hosszú sarok felé, néhány centit névedett.

30. perc: Daru Bence kapott sárga lapot reklamálásért.

29. perc: Pászka bal oldali szögletét Gengeliczki 8 méterről teljesen tisztán fejelhette középről, Markek nagy bravúrral hárított.

28. perc: Bene remekül centerezett a jobb oldali alapvonalról, a rövidnél érkezett Lovrencsics Balázs, 5 méterről jobbal elpörgette a labdát a hosszú irányába, de néhány centit tévedett.

24. perc: Barna Gábor játékvezető a rekkenő hőségre való tekintettel egészségügyi szünetet rendelt el.

17. perc: Pászka a jobb oldali vonal mellől ívelt be szabadrúgást, Gengeliczki pedig 8 méterről a bal sarokba bólintotta a labdát, 21.

15. perc: Kocsis Bence jobb oldali beadását Papp Milán nagy helyzetben, 8 méterről a bal sarok mellé bólintotta

13. perc: Gengeliczki kapott sárga lapot, miután a kaputól 20 méterre eltakarította Nándori Botondot.

10. perc: Pászka bal oldali szöglete után Lovrencsics Balázs lőhetett kapura a balösszekötő helyén, de Daru elvetődve kifejelte a labdát.

5. perc: Sokáig nem vezetett a Csákvár: Orosz Márkhoz került a labda a jobbösszekötő helyén, a kaputól 18 méterre, s ballal mesteri mozdulattal tekert a jobb alsó sarokba, 11

3. perc: Daru forgolódott a jobbösszekötő helyén, a kaputól 20 méterre, majd váratlanul ballal kilőtte a jobb alsó sarkot, 01.

2. perc: Nem kellett sokáig várni az első lövésre, Korozmán kínálta fel a labdát Gyömbérnek, aki középről, 20 méterről a bal felső sarok mellé bombázott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés: a hazaiak fehér-feketében, a vendégek tiszta sárgában léptek pályára.

Mindkét vezetőedző húzott váratlant a kezdő összeállításában. Lipcsei Péter kihagyta csapata kapitányát, Huszák Tamást és az elmúlt meccseken folyamatosan játszó Szerető Krisztofert, míg Visinka Ede hátsó négyesét forgatta fel alapjaiban, hiszen Major Gergő, Papp Milán és László Noel csak perceket töltött eddig a pályán.

Két olyan együttes találkozik ma a főváros XXIII. kerületében, mely kimondva, kimondatlanul élvonalbeli klub fiókcsapataként "dolgozik: a Soroksár a Ferencváros, a Csákvár a Puskás Akadémia kistestvére. Mindkét gárda keretében számtalan olyan játékos található, aki csupán kölcsönben szerepel az NB II-es alakulatnál. Sőt, mindkét szakvezetőt, Lipcsei Pétert és Visinka Edét is az NB I-es klub irányította jelenlegi állomáshelyére.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, megszerzi-e szezonbeli második győzelmét a házigazda Soroksár, esetleg véget ér a Csákvár nyeretlenségi sorozata.