NB II: sokba kerülhet a Siófoknak a pontvesztés

2014.03.29. 16:58
A Nyíregyháza pénteki győzelme után a labdarúgó NB II 21. fordulójának szombati játéknapjának fő kérdése az volt, hogy a Dunaújváros és a Siófok feljutásért folytatott párbajában lesz-e fordulat. Lett, mivel a Siófok egy hajrában kapott gól miatt pontokat veszített Szigetszentmiklóson, míg a Dunaújváros hazai pályán legyőzte a Balmazújvárost, így négy pontra nőtt a két együttes között a különbség. Két kiesési helyosztót is rendeztek, az egyiken a Kozármisleny legyőzte a Szolnokot, a Tatabánya és a Kisvárda pedig döntetlent játszott egymással. A Vasas a Ceglédet, a Békéscsaba a Sopront győzte le magabiztosan, míg a Gyirmót FC Győr ajkai győzelmével pontszámban beérte legyőzöttjét.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ
21. FORDULÓ

DUNAÚJVÁROS-PASE–BALMAZÚJVÁROS 1–0 (0–0)
Dunaújváros, 1300 néző. Vezette: Lovas László (Mohos Milán, Kiss Balázs)
DUNAÚJVÁROS: Milinte – Szauter, Farkas V., Kocsis G., Csehi T. – Lázár Zs. – Thiago (Beleuc, 92.), Sárközi N., Böőr (Jakab D., 78.), Petneházi (Godslove, 70.) – Urbin
BALMAZÚJVÁROS:
Mester – Bokros, Papp F., Forgács, Németh Á. (Vólent, 71.) – Vachtler, Kónya, Demjén, Müller (Szöllősi, a szünetben), Sárközi Sz. (Nagy R., 61.) – Belényesi
Gólszerző: Böőr (1–0) a 46. percben
DOBOS BARNA
, a Dunaújváros vezetőedzője: – Igazi rangadó volt. Jól zártak a védelmek, kevés helyzet alakult ki. A második félidő elején szép akcióból sikerült gólt szereznünk, amely három pontot jelentett. Örülök csapatom jó szereplésének.
HÍRES GÁBOR, a Balmazújváros vezetőedzője: – Az első félidőben a hazaiak jobban játszottak, de nagyobb gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A szünet után más, harcosabb oldalunkról mutatkoztunk be, sajnos ehhez kellett a dunaújvárosiak gólja is, amit hibáink sorozata előzött meg. A Dunaújváros megérdemelte a győzelmet, mert egyetlen megingásunkat kihasználta.

SZTK-ERIMA–SIÓFOK 2–2 (1–2)
Szigetszentmiklós, 250 néző. Vezette: Szabó Zsolt (Aradi József, Horváth Krisztián)
SZTK: Horváth L. – Csikortás (Takács T., 81.), Balogh M., (Fekete Á., 71.) I. Jakovljevics, Pollák – Barna Zs., Vágó L., Kvekveskiri – Kollega (Sipos B., 62.), Khous, Majoros
SIÓFOK: Tajti N. – Kiss Zs., Tímár, Papp Sz., Novák – Fülöp N., Futó (Vass M., 63.) – Nagy D. (Gárdos, 52.), Ivancsics, Pál A. (Dajic, 88.) – Horváth P.
Gólszerző: Kvekveskiri (1–0) a 2., Futó (1–1) a 4., Ivancsics (1–2) a 45., Takács T. (2–2) a 85. percben
PRISZTAI VIKTOR
, a Szigetszentmiklós vezetőedzője. – Nagy energiákat mozgósítottunk mindkét félidőben a győzelemért. Rászolgáltunk volna a három pontra, de a tizenhatoson belüli határozatlanságunk miatt be kell érnünk a döntetlennel.
HORVÁTH KÁROLY, a Siófok szakmai igazgatója: – Két ellenfél ellen játszottunk, az egyik egy jól küzdő Szigetszentmiklós volt, a másik pedig a pálya. Az egyik ellenféllel még csak-csak bírtunk volna, de a másikkal nem tudtunk mit kezdeni.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SVSE-GYSEV 2–0 (1–0)
Békéscsaba, 700 néző. Vezette: Takács János (L. Tóth Lajos, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Póser – Vozár, Albert I., Koszó, Juhász Gy. – Károly (Leucuta, 81.), Balog Zs., Tölgyesi (Bagi, 66.), Lucas – Pantovics, Prasler (Mosquera, 56.)
SOPRON: Halasi – Fazakas, Fazekas N., Tóth M., Szabó L. – Horváth A. – Deme, Varga G., Németh L. (Faggyas, a szünetben) – Erdélyi, Gaál B. (Heffler N., 75.)
Gólszerző: Lucas (1–0) a 40., Lucas (2–0) a 85. percben
Kiállítva: Fazekas N. (Pantovics lerántásért) a 67., Tóth M. (második sárga lap után) a 89. percben
KOMJÁTI ANDRÁS
, a Békéscsaba edzője: – Hosszú idő után nyertünk ismét hazai pályán, és ennek most közösen örülhetünk. Jó hír még, hogy a cseréknél olyan játékosoknak tudtam végre lehetőséget adni, akik a tavasszal eddig szinte nem is játszottak.
SUPKA ATTILA, a Sopron szakmai igazgatója: – Az első félidőben nem azt játszottuk, amit kellett volna, amit megbeszéltünk. Fordulás után más rendszerre álltunk át, a taktika bejött, de az első kiállítást követően nem volt esélyünk jobb eredmény elérésére.

TATABÁNYA FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–1 (0–1)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Kiss Norbert (Kóbor Péter, Kulman Tamás)
TATABÁNYA: Farkasdi – Almási, Ludánszki I., Páles, Zámbó – Bozsik J. (Kovács I., 66.), Bakos, Kiss Sz. (Móri, 86.) – Czanik (Weitner, 73.), Batizi-Pócsi, Birtalan B.
KISVÁRDA: Nacsa – Oláh D. (Nagy B., 82.), Hegedűs T., Mboussi, Molnár R. – Venczel – Irhás (Miskolczi, 74.), Kornutjak, Fodor A. – Pavlov, Üveges (Brankovics, 71.)
Gólszerző: Fodor A. (0–1) a 8., Birtalan B. (1–1) az 59. percben
Kiállítva: Birtalan B., ill. Miskolczi (mindkettő dulakodásért) a 76. percben
BOZSIK PÉTER
, a Tatabánya vezetőedzője: – Az eredmény kivételével nem lehetek elégedetlen, mert hősiesen küzdött a csapat, de a küzdőszellem mellé a játékosságot már nem adtuk hozzá a teljesítményhez. Az ellenfelet nem futballoztuk le, így be kellett érnünk az egy ponttal.
RÉVÉSZ ATTILA, a Kisvárda szakmai igazgatója: – Nagy csalódás ez a mérkőzés, mert azokkal a játékosokkal, akikkel többen lennénk, különböző okból folyamatosan hiányoznak, helyetteseik pedig nem ütik meg az általam megkívánt szintet.

VASAS–CEGLÉDI VSE 3–0 (0–0)
Illovszky stadion, 600 néző. Vezette: Berke Balázs (Pápai Zoltán, Butkai Zsolt)
VASAS: Németh G. – Horváth L. (Görgényi, 60.), Grúz, Tamás L., Engel – Gál M. – Vida (Cseke, 64.), Berecz (Szabó B., 78.), Nagy T., Remili – Ádám
CEGLÉD: Miski – Robson, Miklósvári, Farkas I., Szala – Kenderes, Koncz – Markó (Szabó D., 64.), Koós, Lipusz (Tisza K., 75.) – Puskás (Horváth S., a szünetben)
Gólszerző:
Gál M. (1–0) a 63., Remili (2–0) a 74., Cseke (3–0) a 81. percben
SZANYÓ KÁROLY
, a Vasas vezetőedzője: – Győzelmünkhöz nem fér kétség, ugyan negyvenöt percet megint átaludtunk, de a második félidőben két tetszetős és egy szerencsés gólt lőttünk.
SZABÓ ISTVÁN
, a Cegléd vezetőedzője: – Megérdemelten nyert a Vasas, de a háromgólos különbséget túlzónak érzem. Az első félidőben stabilak voltunk, de a másodikban azokból a szituációkból vertek meg minket, amire készültünk.

FC AJKA–GYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (0–1)
Ajka, 300
néző. Vezette: Botló Béla (Iványi István, Georgiou Teodorosz)
AJKA: Jánosa – Fodor M., Jagodics M., Pákai, Gunther – Horváth A., Mihalecz P. (Srkiba, 76.), Lattenstein (Hanzl, 57.), Sipos N. (Dóczi, 76.) – Sowunmi, Major N.
GYIRMÓT: Somogyi – Hajba, Lengyel D., Lázár P., Fejes J. – Magasföldi (Tóth N., 84.), Madarász – Beliczky, Sós, Cseri T. (Illés Gy., 78.) – Oross (Országh, 90.)
Gólszerző: Beliczky (0–1) a 14., Oross (11-esből, 0–2) az 57., Sowunmi (1–2) a 82. percben
JÁKLI PÉTER
, az Ajka vezetőedzője: – Óriási hibákat követtünk el védekezésben mindkét gól előtt. Ilyeneket még az NB II-ben, ezen a szinten sem lehet. Ráadásul az ellenfél kapuja előtt határozatlanok voltunk, ezért a Gyirmót győzelme megérdemelt.
SISA TIBOR, a Gyirmót vezetőedzője: – Az Ajka NB I-es múltú játékosokból áll, jó csapat, hazai pályán különösen veszélyes, ezért is értékes a győzelmünk. Rengeteg helyzetet kihagytunk, de nehogy már elégedetlen legyek, gratulálok a játékosoknak, beleadtak mindent, ami a győzelemhez szükséges volt.

KOZÁRMISLENY–SZOLNOKI MÁV 2–1 (2–1)
Kozármisleny, 150
néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Kepe Arnold, Nagy Tímea)
KOZÁRMISLENY: Holczer – Petrók, Fenyvesi, Kovács T., Kiss M. – Tóth D. (Varga B., 75.), Nagy E. (Szabó B., 80.) – Fellai, Cziráki (Nagy M. K., 35.), Fitos – Oláh L.
SZOLNOK: Pokorni – B. Tóth, Racskó, Papucsek, Fritz – Szepessy (Rokszin, 70.), Sipeki (Antal G., 53.) – Zsótér, Zsolnai (Lengyel B., a szünetben), Mundi – Hamar Á.
Gólszerző: Mundi (0–1) a 7., Fitos (1–1) a 28., Fellai (2–1) a 45. percben
EDUARDO ALMEIDA
, a Kozármisleny vezetőedzője: – Jó mérkőzést játszottunk, s bár korán hátrányba kerültünk, dicséretes, hogy fordítottunk. Megtettünk mindent a pályán, ezzel három pontot szereztünk. Minden tiszteletem a játékosoké.
KIS KÁROLY, a Szolnok vezetőedzője: – Jól kezdtünk, de érthetetlenül kapkodóvá vált a játékunk, s mivel ellenfelünk megérdemelten fordított, elkerülhetetlen volt a vereség.

1. Nyíregyháza Spartacus 21 17 2 2 42–13 +29 53
2. Dunaújváros PASE 21 14 3 4 36–20 +16 45
3. Siófok 21 12 5 4 31–19 +12 41
4. Békéscsaba Előre 21 9 6 6 37–27 +10 33
5. Balmazújváros 21 9 6 6 37–32 +5 33
6. Gyirmót FC Győr 21 9 5 7 33–26 +7 32
7. FC Ajka 21 9 5 7 33–29 +4 32
8. Vasas 21 9 3 9 32–33 –1 30