A Budaörs három ponttal távozott Pécsről

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2020.09.16. 18:50
Hiába tett meg mindent az egyenlítés érdekében a PMFC a szurkolói előtt, nem tudta bevenni a Budaörs kapuját, amely így az NB II 9. fordulójában egy büntetőből szerzett góllal az összes pontot elvitte.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

9. FORDULÓ

PMFC–BUDAÖRS 0–1 (0–1)

Pécs, PMFC Stadion, 2500 néző. Vezette: Káprály Mihály (Tóth II Vencel, Kis Zoltán)
PMFC: Helesfay – Króner (Óvári, a szünetben), Rácz L., Preklet – Sági, Grabant, Futó, Katona L. – Geiger (Hegedűs M., 65.), Tihanyi (Adamcsek, 60.), Kónya. Vezetőedző: Vas László
Budaörs: Kovács P. – Fényes, Kékesi, Tamás O. – Menyhárt, Molnár Cs., Petneházi, Marques-Airosa – Pethő (Zsidai, 71.), Horváth E. (Sajbán, 62.), Molnár T. (Horváth R., 80.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Pethő (40. – 11-esből)

Agresszíven kezdte a Pécs a Budaörs elleni találkozóját, nagy nyomást helyezve ezzel az ellenfél védelmére, azonban a gyors támadások, szöglettel felérő nagy bedobások ezúttal hatástalanok voltak. Az első 10 percet, negyedórát követően egyre jobban feljöttek a vendégek, és a védők között nyíló réseket jól kihasználva többször is veszélyeztettek. Egy-két alkalommal nagy szüksége volt a Pécsnek Helesfay kiváló reflexeire, míg Kovács Pétert a másik oldalon nem igazán dolgoztatták meg a PMFC támadói. Lövéseik vagy elakadtak egy jól helyezkedő védőben, vagy fölé mentek.

A 39. percben aztán Króner késett el egy belépővel, Marques-Airosát akasztotta, s a játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Pethő állt, aki nagyon magabiztosan lőtte ki a jobb felsőt a balra vetődő Helesfay mellett. A pécsi kapus hálója 539 percet követően rezgett.

A második játékrészre játékrendszert váltott a Pécs, és ismét aktívabban kezdett, azonban gólt továbbra sem tudtak szerezni a támadói. A befejezésekbe mindig hiba csúszott. Óvári és Hegedűs beállítása viszont kifejezetten jó döntésnek tűnt, a két friss, kreatív támadó hatására sokkal veszélyesebbek lettek a hazai támadások, ám az egyenlítés így sem jött össze. A Budaörs támadásai viszont egyre ritkultak, inkább a stabil védekezésre helyezte a hangsúlyt Bognár György, s csapata 1–0-ra megnyerte a meccset.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Gyirmót FC Győr – elmaradt

Vége a találkozónak! A Budaörs nyerte a mérkőzést.

90+1. perc: Adamcsek tűnt el a Budaörs büntetőterületén belül, de a játékvezető továbbot intett.

90. perc: Grabant hosszan tolta meg a labdát a Budaörs tizenhatosán belül.

86. perc: Tamás Olivér kapott sárga lapot Hegedűs buktatása után.

83. perc: Hegedűs tekert laposan középre a szabadrúgásból, de passzára senki nem érhetett oda, így Kovács Péter nyugodtan ölelhette magához a labdát.

82. perc: Molnár Csaba kapott sárga lapot a vendégektől Sági lerántásáért.

80. perc: A Budaörs is elhasználta utolsó cseréjét. Molnár Tibor helyett Horváth Roland folytatja.

76. perc: Óvári vehette le Futó bedobását a tizenhatoson belül, de lövése elakadt egy budaörsi védőben.

71. perc: Cserél a Budaörs. A gólszerző Pethő helyére Zsidai érkezik.

69. perc: Hegedűs forgatta meg Fényest a bal szélen, de beadása túl erősen érkezett Óvárihoz, kitől elpattant a labda az ötös környékén.

65. perc: Utolsó csere lehetőségét is kihasználja a Pécs. Geiger helyett Hegedűs Márk folytatja.

63. perc: Grabant forgolódott a Budaörs tizenhatosán belül, majd lőtt, de nem találta el a kaput.

62. perc: Cserélnek a vendégek is, Horváth Emil helyére Sajbán érkezett.

60. perc: Újabb pécsi csere. Tihanyi helyén Adamcsek folytatja.

Tihanyi fejesei nem voltak veszélyesek (Fotó: Dunántúli Napló / Löffler Péter)

59. perc: Felhördül a pécsi tábor miután nagyon úgy tűnt, Marques-Airosa kivezette a labdát a pályán kívül, azonban a játékvezető hagyta, hogy folytatódjon a budaörsi támadás.

55. perc: Grabant ugratta ki Ságit, aki szinte azonnal centerezett, méghozzá pontosan, azonban Óvári előtt megpattant a labda, így rosszul találta el.

55. perc: Nagy bedobást követően Geiger elé pattant a labda a budaörsi büntetőterületen belül, de végül nem tudott lőni a védők gyűrűjéből.

52. perc: Menyhárt veszélyesen tekert középre a jobb szélről, de Preklet el tudta csúsztatni a labdát a Budaörs támadói felett a labdát.

49. perc: Grabant indult meg a jobb szélen, lapos centerezésére viszont Kovács Péter rávetődött, mielőtt Óvári lőhetett volna.

48. perc: Közel a felezőről ívelt Katona a a Budaörs tizenhatosán belülre, de sem Tihanyi, sem Kónya nem érte el a labdát.

45. perc: A szünetben változtatott Vas László a Pécsen. Támadó érkezett egy védő helyére. Króner maradt az öltözőben, Óvári Zsolt folytatja a helyén. A labdát Geiger indította útjára a második félidőre.

Nincs hosszabbítás, 1–0-s budaörsi vezetés mellett indultak pihenni a csapatok.

42. perc: Nagy bedobást követően Preklet éppen csak lemaradt a labdáról, így nem sikerült egyenlítenie a hazaiaknak.

40. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Budaörs! Pethő értékesítette a büntetőt, magabiztosan a jobb felsőbe lőtte a labdát. Helesfay Donát 539 perc után kapott gólt a bajnokságban.0–1

39. perc: Króner buktatta a budaörsi támadót, Marques-Airosát, büntetőt ítélt a játékvezető.

35. perc: Molnár Tibor centerezését Petneházi fejelte bele Krónerbe a labdát, majd félfordulatból ismételt, de a Pécs kapuja fölé lőtt.

Sági nagyot csatázik a jobb szélen (Fotó: Dunántúli Napló / Löffler Péter)

34. perc: Futó beadását Katona csúsztatta meg, de a Budaörs kapuja fölé szállt a fejese.

33. perc: Kónya húzta cselezett a Budaörs tizenhatosának bal szélénél, majd jobbal fölé tekert.

30. perc: Menyhárt centerezett a jobb szögletzászlótól, de bedobás lett a másik oldalon kísérletéből.

27. perc: Menyhárt tüzelt 15 méterről, de Helesfay vetődve még elérte a labdát.

23. perc: Geiger vette el a labdát Tamás Olivértől a Budaörs tizenhatosánál, de nem lőtt időben, és elfogyott a pálya.

21. perc: Grabant tört be a Budaörsi tizenhatoson belülre, de Petneházi lelopta lábáról a labdát.

20. perc:Molnár Tiborhoz került a labda a pécsi büntetőterületen belül, de Ráczék kiszorították, így visszafele kellett passzolnia.

15. perc:Pethő indult befele a védők gyűrűjében a bal szélről, nagyjából a tizenegyespontig jutott, ahonnan még estében kapura kanalazta a labdát, azonban Króner ki tudta fejelni a próbálkozását.

12. perc: A Budaörs felszabadítási kísérlete majdnem a Pécsnek kedvezett, ugyanis Tihanyiról veszélyesen pördült vissza a labda a kapuja felé.

11. perc: Helesfaynak nagyot kellett nyújtóznia Horváth Emil lövése után, de most sem rezdült meg a Pécs hálója.

10. perc: Gyors kontrát vezetett a Budaörs, de Menyhárt jobb oldali beadását Rácz László kifejelte a pécsi büntetőterület közeléből.

Tihanyi nem szabadult egy percre sem őrzőitől (Fotó: Dunántúli Napló / Löffler Péter)

7. perc: Rendkívül aktívan kezd a hazai csapat, a Budaörs abszolút beszorult a kapuja elé. Most Tihanyi próbálkozott a tizenhatos jobb csücskének környékéről, labdája viszont inkább beadásnak lett volna jó.

6. perc: Futó óriási bedobását követően veszélyeztethetne Kónya a tizenegyespont közeléből, de egy védő bele tudta magát vetni a labda útjába.

5. perc: Szögletet követően Tihanyi lőtt, de labdája elkerülte a Budaörs kapuját.

4. perc: Kónya tört be a Budaörs tizenhatosára, elesett, de azonnal fel is pattant, viszont már nem tudta megjátszani a labdát a védők szorításában.

3. perc: Gyors Budaörs támadás végén Horváth Emil emelt a Pécs ötösére, de Helesfay lehúzta a labdát.

1. perc: A ma fehérben játszó Budaörs indította útjára a labdát. A hazaiak szokásos piros-fekete mezükben játszanak.

Érkeznek a pályára a csapatok, miközben a szurkoló tábor a pécsi klub ikonját, Róth Antalt ünnepli, aki a napokban töltötte be 60. életévét.

Már bemelegítettek a csapatok, mindenki csak a kezdő sípszót várja (Fotó: Dunántúli Napló / Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire jut egymással a Pécs és a Budaörs. Az újonc pécsiek legutóbbi öt meccsükön nem kaptak gólt, a bajnokságban eddig a legkevesebb találatot szedték be (4), míg a Budaörs a Kaposvár elleni pofonból (0–3) szeretne felállni.