Gólt kapott, de még veretlen a Nyíregyháza

2020.08.16. 18:50
Már a Szpari sem százszázalékos (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a Nyíregyháza a Doroggal találkozott. A jól kezdő vendégek sokáig vezettek a mezőnyben eddigi egyedüli csapatként százszázalékos Spartacus ellen, de a második félidőben jobban játszó hazaiak döntetlenre mentették a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–DOROGI FC 1–1 (0
–1)
Nyíregyháza,
Városi Stadion, 2860 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Belicza Bence Péter)
Nyíregyháza: Fadgyas – Svedjuk, Fodor, Jánvári, Galambos – Farkas A. (Kártik, a szünetben), Papp M. – Kalocsai (Starosta, 62.), Ötvös (Györgyi, 66.), Hamed – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
Dorog: Mursits – Nyíri, Dlusztus, Rjasko, Zabari – Tóth Barnabás, Lénárt – Beliczky (Zuigeber, 66.), Mészáros Á., Papp M. (Szerencsi, 78.) – Girsik. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Fodor (82.), ill. Girsik (24.)
Mesterszemmel
Gálhidi György:
– Nagy gratula a közönségnek, a szurkolók olyan hangulatot teremtettek, amitől borsózott a hátam, alighanem nekik is köszönhető, hogy egyenlíteni tudtunk. A fejekben nem volt minden rendben, rossz döntéseket hoztunk, az utolsó passzok rendre rosszul sikerültek. A szívünk viszont a helyén volt, mentünk előre és elfáradt a Dorog, de egy-két hiba miatt majdnem újabb gólt kaptunk.
Németh Szabolcs: – Elégedett vagyok, hiszen a listavezetőhöz jöttünk. Mindig öröm idegenből elvinni egy pontot ebben a roppant erős NB II-ben, de a pontszerzés mellett annak is örülök, hogy jó iramú mérkőzést játszottunk a szép számú nyíregyházi közönség előtt. Hetven percig jól játszottunk, nyomás alá helyeztük a hazaiakat, majd el kell ismerni, hogy az ellenfelünk is veszélyeztetett.

Háromból három győzelem, kapott gól nélkül. Ez volt a mérlege a Nyíregyháza Spartacusnak, amely legutóbb a 2017–2018-as idényben kezdett három sikerrel, akkor a 4. fordulóban a Dorog ellen játszott és a Komárom-Esztergom megyeiek 3–0-ra győztek. A kérdés az volt, a történelem ismétli-e magát, vagy a listavezető nyíregyháziak tovább tudják nyújtani a jó rajtjukat.

Az előző fordulókhoz hasonlóan a Szpari ellenfele, ez esetben a Dorog kezdett jobban, a vendégek az első húsz percben többször is a piros-kékek védelme mögé kerültek és sorra jutottak szögletekhez. A 24. percben vezetést is megszerezte a Dorog, Mészáros Áron remek labdájával Girsik Áron lódult meg a bal oldalon és nagy sprint után, tíz méterről a kapu jobb felső sarkába lőtt (0–1). A gól után valamivel aktívabbá vált a Spartacus, de nem tudta igazán nagy nyomás alá helyezni az ellenfelét.

A második félidő utolsó húsz percében jött egyre előrébb a hazai gárda, amelynek az egyenlítést is sikerült kicsikarnia, Fodor Ferenc egy szöglet után öt méterről bombázott a kapuba (1–1).

A hajrában mindkét csapat a győzelemre játszott, de gólt már egyik sem szerzett, igazságos döntetlen született.

Nyíregyháza Spartacus–Dorogi FC 1–1

Véget ért a mérkőzés! Köszönjük a figyelmet!

92. perc: a nyíregyházi védők együttes erővel szerelték Mészárost a tizenhatoson belül.

Mindkét csapat győzelemre játszik.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Zuigeber szabadrúgás a sorfalról lepattant Szerencsi nyolc méterről, üresen lőtt mellé.

85. perc: Györgyi 60 méteres sprintje után ő volt a szabálytalan az ellenfél alapvonalánál. Ígéretes volt a középpályás megindulása.

82. perc: GÓL! Györgyi bal oldali szöglete után az egyik védőről lepattant a labda, Fodor öt méterről a kapu jobb fölső sarkába bombázott, 1–1.

A legidősebb és a legfiatalabb edző csapatának találkozója ez. Németh Szabolcs nincs még 39 éves, míg Gálhidi György már betöltötte a 66. életévét.

78. perc: utolsó változtatásként Szerencsi jött be Papp helyett.

77. perc: HELYZET! Svedjuk hét méterről elengedett éles lövésén rajta volt Mursits.

Egyre jobban jön előre a Szpari, folyamatosak a beadások, de a legtöbb pontatlan.

72. perc: HELYZET! Starosta 15 méterről elengedett szép tekerését, Mursits nagy vetődéssel védte.

71. perc:Vígha gólszerző Girsik helyett állt be.

66. perc: újabb cserék. Ötvös helyett Györgyi,Beliczkyt Zuigeber váltotta.

62. perc: Kalocsait Starosta váltotta.

A Dorogban szereplő Papp Máté a 2017–2018-as idényben a Spartacus futballistája volt, összesen 17 tétmérkőzésen lépett pályára a piros-kékeknél.

59. perc: a dorogi Papp Máté buktatta a mellette elhúzó Svedjukot. Ez is sárga.

55. perc: Mészáros sárga lapot érően buktatta Pappot.

53. perc: Ötvös 25 méteres szabadrúgás laposan szállt a kapu felé, Mursits gond nélkül fogta, a másik oldalon Girsik nem sokkal csavart mellé 16 méterről.

A hivatalos nézőszám: 2860.

A szünetben cserélt a Spartacus: Farkas Aurél helyett Kártik Bálint állt be.

Folytatódik a mérkőzés.

Véget ért az első félidő. A Dorog megérdemelten vezet.

Egy perc a ráadás.

45. perc: megint Svedjuk adott be, ezúttal laposan, Mursitsról kipattant a labda, Hornyák éppen csak lemaradt a labdáról.

43. perc: Svedjuk beadása elszállt a védők felett, a bal oldalt érkező Hornyák éles szögből lőtt veszélytelenül.

38. perc: Svedjuk visszagurítása után Papp lőtt 17 méterről. Próbálkozása eltekeredett a kapu mellett.

36. perc: Nyíri a nyíregyházi tizenhatoson belül két védő között ugrott ki és kiharcolta csapata hatodik szögletét. Utóbbi után is volt fejes, a vendégek sarokrúgásai nagyon veszélyesek.

A Spartacus legutóbb a 2017–2018-as idényben kezdett három győzelemmel. Akkor is a Doroggal találkozott a negyedik fordulóban és a Komár-Esztergom megyeiek 3–0-ra győztek. Megint a Dorog vet véget a nyíregyháziak jó kezdésének?

31. perc: Ötvös 16 méterről fordult kapura és lőtt, egy védő blokkolta a próbálkozását. A kapott gól óta aktívabbá vált a Szpari.

28. perc: Mészárost kellett ápolni. A csapatkapitány folytathatja a játékot.

Girsik Áron harmadszor talált be a bajnokságban.

A Spartacus először kapott gólt az idényben.

24. perc: GÓL! Mészáros indításával Girsik lódult meg bal oldalt, majd 10 méterről védhetetlenül lőtt a kapu jobb felső sarkába, 0–1.

Megszűnt a dorogi nyomás, az utóbbi percekben már kiegyenlített a játék.

13. perc: Rjasko a felező vonalnál tarolta le Hornyákot. Övé a mérkőzés első sárga lapja.

12. perc: Galambos bal oldali beadása egy védőről a mezőnybe perdült, a hátulról érkező Farkas droppból jócskán fölé lőtt.

Jobban kezdett a Dorog, de a Nyíregyháza kontráiban mindig van veszély.

5. perc: HELYZET! Dlusztus fejesét a gólvonal előtt földre vetődve védte Fadgyas.

A nyíregyházi Mastiffs szurkolói csoport 1995. augusztus 12-én Tiszakécskén debütált, a Dorog ellen ünnepli a huszonötödik születésnapját. Az ultrák búcsúztatják eddigi törzshelyüket, a Kanyart – a továbbiakban ugyanis a Keleti lelátón szurkolnak –, koreográfiával készültek, és vendégül látják a békéscsabai, valamint a lengyel drukkereket, akikkel hosszú évek óta jó barátságot ápol a csoport.

1. perc: máris ápolás, Lénárt maradt lent a földön a bal lábát fájlalva.

Elkezdődött a mérkőzés!

A dorogiak a forduló előtt hibátlan Spartacushoz látogattak (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)

Nagyjából 2300 néző látogatott ki a mérkőzésre.

A csapatok már a pályán. A Spartacus piros-kék mezben, a Dorog fehér szerelésben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! A kilenc ponttal listavezető Nyíregyháza a hat ponttal hetedik álló Doroggal találkozik.

ELŐZMÉNYEK

A Nyíregyházi Spartacus az NB II-es mezőny egyetlen csapata, amelyik hibátlan, és nem kapott még gólt. A Szpari szurkolóit és most már alighanem országszerte is egyre többeket foglalkoztat, hogy tovább nyúlhat-e a sorozat.

Az eddigi eredmények
A Nyíregyháza Spartacus az első három fordulóban a Kaposvárt (0–1), a Pécset (2–0) és a Soroksárt (0–1) is legyőzte. Aktuális ellenfele, a Dorog nagy vereséggel nyitott Pécsen (0–4), majd megverte a Soroksárt (1–0) és a DEAC-ot (1–2).

– Noha a Soroksár ellen is sok helyzetet dolgoztunk ki, de a három mérkőzésünk összképét tekintve többet kell birtokolnunk a labdát, és igyekszünk bátrabb támadójátékkal előállni – mondta el a Kelet-MagyarországnakGálhidi György, a nyíregyháziak vezetőedzője. – A legfontosabb persze a győzelem, ha csak egy góllal nyerünk, akkor sem leszünk boldogtalanok.

A mester azt mondja, az eddigi szereplés nem nehezedik nyomásként a társaságra, inkább pozitívan hatott a csapatra.

– Aki valamikor elkezdett futballozni, az azért tette, mert győzni akar – fogalmazott szakember. – Akit nyomaszt, hogy hibátlan a mérlegünk, és nem kaptunk még gólt, az nem jó versenyző, és nem való a futballpályára. Az eddigi eredmények nagyon pozitívan hatottak a játékosokra, az edzéseket is élmény nézni. Nagyon sok jel utal arra, hogy még az eddigieknél is jobb teljesítményt tudunk nyújtani.