NB II: nincs bajnokavatás, a Kozármisleny simán győzött Gyirmóton

2013.05.05. 19:51
Csizmadiáék otthon szenvedtek háromgólos vereséget (Fotó: gyirmotfc.hu)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a vasárnapi játéknapon a Nyugati és a Keleti csoportban is három mérkőzést játszottak. Nyugaton elmaradt a bajnokavatás, a Kozármisleny háromgólos győzelmet aratott a Gyirmót otthonában, így a Puskás Akadémia legkorábban a következő fordulóban ünnepelhet elsőséget. A Szigetszentmiklós csak nehezen tudta legyőzni a Baját, míg a BKV Előre a hajrában győzött Kaposváron. Keleten a Mezőkövesd gyorsan eldöntötte a Honvéd-MFA elleni találkozót, és 3–1-es győzelmének köszönhetően pontszámban beérte a Vasast. A Békéscsaba viszont nem tudott nyerni Balmazújvárosban, így a lilák feljutási esélyei tovább csökkentek. A Szolnok mindeközben hét gólt szerzett a DVSC-DEAC otthonában!

A Nyugati csoport rangadóján bátran kezdett és támadólag lépett fel a Kozármisleny a Gyirmót otthonában és megérdemelten szerzett vezetést Fellai József révén a 23. percben. A félidő vége előtt növelhette volna előnyét a mislenyi csapat, de Balog Zoltán ezt megakadályozta, mivel azonban szabálytalanul tette ezt – a gólhelyzetben kiugró Városi Viktort buktatta –, a játékvezető kiállította az egykoron a Fradit is megjárt védőt. A második félidőben, emberhátrányban is mindent egy lapra feltéve támadott a Gyirmót, de semmi nem jött össze nekik, miközben a vendégek sokat futva, jól játszva tartották az eredményt. A hajrában aztán a Misleny két kontra után újabb gólokat szerzett, így teljesen megérdemelten nyerte meg a találkozót. Ez azt jelenti, hogy most elmaradt a bajnokavatás, a Puskás Akadémia legkorábban a következő fordulóban lehet bajnok.

A csoport másik két mérkőzésén a Szigetszentmiklós a várakozásokkal ellentétben csak nehezen tudta legyőzni a Baját, míg a BKV Előre Eszlátyi István duplájával a hajrában győzött Kaposváron.

Keleten nem akarta szerdai hibáját megismételni a Mezőkövesd (akkor az Újpest B ellen a hosszabbításban vesztett fájó pontokat Véber György együttese), ezért a 20. percre már háromgólos előnyre tett szert a Honvéd-MFA otthonában. A kispestiek még az első félidőben szépítettek, de a továbbiakban ezen kívül csak annyi örömük lehetett, hogy a második játékrészben kapusuk, Szemerédi Norbert Kemény Tamás és Farkas János büntetőjét is kivédte, így elkerülték a kiütéses vereséget.

Nem tudott nyerni a Békéscsaba a masszív, jó formában lévő Balmazújváros otthonában, így Pásztor József együttesének feljutási esélyei ismét csökkentek. A rendkívül küzdelmes mérkőzés mindkét gólja tizenegyesből született.

A Szolnok gólfesztivált rendezett Debrecenben úgy, hogy az első félidő után Kis Károly csapata még csak 21-re vezetett. A szünet után viszont beindult a szolnoki henger, a tavasz egyik legjobbja, Busai Attila vezérletével hétig jutott a gárda. Busai három gólt szerzett, Rokszin Béla és Nagy István duplázni tudott.

LABDARÚGÓ NB II, 25. FORDULÓ
NYUGATI CSOPORT

GYIRMÓT FC-GYŐR–KOZÁRMISLENY SE 0–3 (0–1)
Győr-Gyirmót, 400
néző. Vezette: Fábián M.(Márkus T., Galán R.)
GYIRMÓT: Holczer – Nagy G., Csizmadia, Balog Z., Gévay – Regedei (Hajba, a szünetben), Tölgyesi (Erős G., 68.) – Cseri (Oross, 73.), Magasföldi, Illés Gy. – Tóth N. Vezetőedző: Csank János
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Erőss Cs., Fellai, Romic, Vég B. (Fenyvesi, 70.) – Kovács T., Nagy J. – Karacs (Frőhlich, 60.), Nagy D., Bjelanovics – Városi (Kiss M., 80.) Vezetőedző: Szabó Zsolt
Gólszerző: Fellai (0–1) a 22., Bjelanovics (0–2) a 81., Frőhlich (0–3) a 89. percben
Kiállítva: Balog Z. (hátulról buktatta a kapura törő Városit) a 43. percben
Csank János:
– Tompábbak voltunk önmagunknál, de egygólos hátrányunk és a kiállítás ellenére is megvoltak a lehetőségeink, hogy visszajöjjünk a meccsbe a kulturáltan és jól játszó Kozármislennyel szemben.
Szabó Zsolt: – Az emberhátrány minket zavart meg, nem tudtuk tovább játszani a folyamatos, felépített játékunkat. Szünet után két gyönyörű kontragóllal megérdemelten nyertünk a kiváló Gyirmót otthonában.

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–BAJAI LSE 2–0 (0–0)
Szigetszentmiklós, 300
néző. Vezette: Varga L. (Hofbauer, Péter)
SZTK: Horváth L. – Puskás, Ducic, Deutsch – Barna Zs., Kvekveskiri – Karion (Szamosszegi, 87.), Khous, Kollega – Urbán G. (Doucoure, 73.), Fekete Á. (Besztercei, 61.) Vezetőedző: Zoran Kuntics
BAJA: Orbán – Hajnal G., Szilasi, Farkas A., Faller – Turcsik, Szénási – Balázs D. (Varga L., 81.), Szentgyörgyi (Szávuj, 69.), Csokics – Szöllősi T. Vezetőedző: Goretich Krisztián
Gólszerző: Karion (1–0) a 77., Deutsch (2–0) a 89. percben
Zoran Kuntics:
– Nehéz, jól szervezett csapat volt az ellenfelünk, főleg kontrákra építettek. Az ellenfél kapusa kiválóan védett, neki köszönhető, hogy végig izgalmasan alakult a mérkőzés.
Goretich Krisztán: – Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, az SZTK előrébb tart játéktudásban. Sajnos azért állunk itt, mert ez a fiatal csapat fölfelé nem tud pontosan játszani.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II–BKV ELŐRE 1–2 (0–1)
Kaposvár, 50
néző. Vezette: Kulcsár K. (Kis Z., Iványi I.)
KAPOSVÁR II: Csampar – Házi, Földes M., Zmukics, Zámbó – Pedro – Kirchner, Diallo, Böjte P. – Horváth Á. (Vartaci, 71.), Haruna Edző: Barna László
BKV ELŐRE: Horváth G. – Tányéros Á., E. Wilson, Nógrádi – Tóth A., Csikós, Horváth L. (Molnár M., 79.), Sebők I. – Berki P. (Máj, 57.) – Folmer (Szabó V., 64.), Eszlátyi Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Eszlátyi (11-esből, 0–1) a 42., Diallo (1–1) az 58. , Eszlátyi (1–2) a 90. percben
Kiállítva: Diallo (megütötte E. Wilsont), E. Wilson (visszaütött Diallónak) a 92. percben
Barna László:
– Sajnálatos vereséget szenvedtünk, de a második félidőben már elégedett voltam a játékkal. Kemény, helyenként durva mérkőzés volt, remélem megúsztuk komoly sérülés nélkül.
Soós Imre: – Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban viszont vért kellett izzadnunk a három pontért.

KELETI CSOPORT

BP. HONVÉD-MFA–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 1–3 (1–3)
Bozsik-stadion, 400 néző. Vezette: Berger J. (Kepe, Kulman)
HONVÉD: Szemerédi – Remes, Debreceni, Gengeliczki, Canzian – Csábi (Varga M., 52.), Csontos, Lőrinczi, Futó, Kapacina (Bobál G., 55.) – Erdélyi (Del Papa, 70.) Edző: Szíjjártó István
MEZŐKÖVESD: Szántai – Bényei (Farkas J., 88.), Kardos N., Szalai V., Éles – Hegedűs Cs., Petneházi (Bagi, 84.), Farkas II B., Bognár I. – Hamar Á. (Kemény T., 72.), George Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Bognár I. (0–1) a 3., Petneházi (0–2) a 16., Petneházi (0–3) a 20., Lőrinczi (11-esből, 1–3) a 29. percben
Kiállítva: Debreceni (a második sárga lap után) a 85. percben
Szíjjártó István:
– Az első félidőben gyorsan kaptunk három gólt, a második félidőben jobban pörgött a csapat, de kiütközött rutintalanságunk.
Véber György: – Győzelmünkkel a tabella élére ugrottunk, és feltett szándékunk ott is maradni.

BALMAZÚJVÁROS–BÉKÉSCSABA 1–1 (1–1)
Balmazújváros, 1000
néző. Vezette: Németh Á. (Király K., Huszár B.)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros, Papp F., Forgács, Németh Á. – Nagy R. (Demjén, 62.), Ludánszki I. (Szőllősi F., a szünetben), Kónya, Sándor I., Virágh (Belényesi, 88.) – Urbin Vezetőedző: Híres Gábor
BÉKÉSCSABA: Scekic – Tolmbaye, Lengyel D., Botis, Juhász Gy. – Kákonyi (Mészáros L., 77.), Varga N., Randelovics, Király P. (Pozsár, 84.), Obot (Mosquera, 70.) – Leucuta Szakmai igazgató: Pásztor József
Gólszerző: Virágh (11-esből, 1–0) a 7., Leucuta (11-esből, 1–1) a 18. percben
Híres Gábor:
– Mindkét csapat nagyot küzdött, ma úgy érzem, egy jogos tizenegyestől megfosztott minket a bíró.
Pásztor József: – Két jogos tizenegyest követően igazságos döntetlen született.

DVSC-DEAC–SZOLNOKI MÁV 2–7 (1–2)
Debrecen, Egyetemi Sporttelep, 150 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Horváth Z., Szeles K.)
DVSC II: Szécsi G. – Gál M. (Kónya, 49.), Böszörményi, Szatmári Cs., Kuti – Györky B. – Bereczki, Sl. Bouadla (Molnár T., a szünetben), Szécsi M., Sós B. (Kondás K., 75.) – Angyal Edző: Szalánczi Tamás
SZOLNOK: Pokorni –Vári, Mile (Balaskó Cs., 17.), Balogh P, Fritz – Sipeki – Bohner (Faggyas, 84.), Busai, Nagy I., Rokszin (Kállai, 80.) – B. Tóth Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Busai (0–1) a 8., Bereczki (1–1) a 12., Rokszin (1–2) a 45., Busai (1–3) az 50., Rokszin (1–4) az 57., Szécsi M. (2–4) a 60., Nagy I. (11-esből, 2–5) a 68., Busai (2–6) a 71., Nagy I. (2–7) a 81. percben
Szalánczi Tamás:
– Az első félidőben jól, a szünet után viszont szétesően futballoztunk. Erre némi magyarázat lehet, hogy nyolc ifjúsági korú játékosom fejben már a hétfői érettségire koncentrált.
Kis Károly: – Látványos támadásokat vezetve nyertünk, s külön öröm, hogy ezen a fontos meccsen a helyzetkihasználásunk is szinte hibátlan volt.

16. Dunakanyar-Vác 26 6 4 16 22–51 –29 22

A Ceglédtől két pontot levontak. A Vácot az MLSZ fegyelmi bizottsága háromszori ki nem állás miatt kizárta. A váciak pályán elért eredményei megmaradnak, minden további meccsüket 3–0-val az ellenfél javára írják jóvá.

16. MVM Paksi FC II* 26 2 4 20 19–54 –35 10

Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.