NB II: mesterhármas, gólzápor, Nyilasi-gól a tavaszi rajton

2015.02.20. 19:58
Gólzáporos hazai győzelemmel kezdődött meg a labdarúgó NB II 2014–15-ös kiírásának tavaszi szezonja: péntek este a Csákvár 4–2-re legyőzte a nehéz pénzügyi helyzetben lévő Kaposvárt a két csapat 16. fordulóbeli mérkőzésén.

Az első negyedórában a Kaposvár irányította a játékot, ám helyzetekig nem jutott el – derült ki a csákváriak hivatalos honlapjának tudósításából.

Lassacskán átvette az irányítást a Csákvár, és a 36. percben meg is szerezte a vezetést: a jobb oldalon megugró Molnár Tibor élesen középre lőtt labdáját Gajdos Zsolt közelről a kapuba lőtte (1–0).

A játékrész hajrája a hazaiaké volt, Somodi Bence kétszer is nagyot védett a kaposvári kapuban.

A második félidő első negyedórájában újra Gajdos veszélyeztetett, méghozzá kétszer is: a 46. percben 16 méteres lövése a kapu fölé szállt, az 57. percben pedig hiába fektette el Somodi kapust, lövését Földes Milán a gólvonalról kifejelte.

Támadásban maradt a Csákvár, és a 65. percben növelte az előnyét: Gajdos bal oldali beadása után Molnár Tibor elkotorta az egyik védőn felpörgő labdát a kivetődő Somodi elől, Nyilasi Bálint pedig egy csel után nyolc méterről a bal sarokba helyezett (2–0).

A Fradi-legenda Nyilasi Tibor kisebbik fiának – idénybeli első – gólja után rövidzárlat keletkezett a Kaposvár védelmében: a következő percekben Gajdos előbb lőtt (3–0), majd fejelt egy gólt (4–0), és bár a hajrában a kaposvári cserejátékos, Luka Dominic kétszer is szépített (4–2), nem férhetett kétség a hazai győzelem megalapozottságához.

NB II, 16. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 4–2 (1–0)
Csákvár, 400
néző. V: Molnár A. (Kepe, Kulman)
CSÁKVÁR: Milinte - Wild, Szalai T., Dulló, Kocsis G. – Nyilasi B., Domján, Molnár Cs. (Mihály D., 89.) – Molnár T. (Varga Z., 87.), Gajdos, Horváth R. (Fényes, 84.)
KAPOSVÁR: Somodi – Kiss M., Vermes K. (Földes, 49.), Kovács O., Hadaró – Albert – Király V. (Dominic, 55.), Nagy K., Hampuk (Fejős, 85.), Házi – Rajczi
Gólszerző: Gajdos (1–0) a 36., Nyilasi B. (2–0) a 65., Gajdos (3–0) a 73., Gajdos (4–0) a 75., Dominic (4–1) a 81., Dominic (4–2) a 83. percben
TOLDI GÁBOR, a Csákvár vezetőedzője: – Úgy gondolom, maximálisan rászolgáltunk a győzelemre, az egész meccsen domináltunk, négy gólunk mellett számtalan helyzetet dolgoztunk ki. Remélem, ez a győzelem lendületet ad a folytatásra.
HÁZI LÁSZLÓ, a Kaposvár kapusedzője: – A csákváriak gyilkos módon kihasználták hibáinkat. Az első félidőben nem volt benne ez a sima vereség a meccsben, de olyan egyéni hibákat követtünk el, amilyeneket ilyen szinten nem szabad.