NB II, Kelet: a hajrában vesztett pontokat a Vasas

2013.04.21. 18:51
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a vasárnapi játéknapon a Keleti csoportban három mérkőzést játszottak. Megtorpant a Vasas, az angyalföldiek az Újpest B otthonában csak döntetlenre voltak képesek, így egy pontra csökkent előnyük a Mezőkövesd előtt. A Balmazújváros háromgólos előnyre is szert tett a Szolnok ellen, végül azonban még a győzelemért is izgulnia kellett. A Honvéd akadémistái hátrányból felállva győzték le a Ceglédet.

Az újpesti fölényt (többek között egy kapufát) hozó első félidő után a Vasas a fiatal Cseke Benjámin révén (a tehetséges játékos sorozatban második mérkőzésén lőtt gólt) a második félidő elején szerzett vezetést az Újpest B otthonában. A gól után a piros-kékek közel álltak a második találat megszerzéséhez is, de az újpesti fiatalok rendezték soraikat, és a hajra közeledtével egyre több lehetőségük akadt; egy alkalommal Toricska Rajmund egy méterről sem tudott a kapuba találni! Dombai Viktor azonban a 79. percben igen, a középpályás Magos Mátyás jobbról belőtt labdáját lőtte közelről a hálóba, így pontosztozkodás lett a vége. Ezzel a Vasas előnye egy pontra csökkent a második helyezett Mezőkövesd előtt.

Ismét Urbin Péter vitte hátán a Balmazújvárost, a Keleti csoport gólkirályjelöltje két gólt szerzett a Szolnok ellen, előtte Papp Ferenc is betalált, így a hazaiak a 62. percre kényelmes előnyre tettek szert. A Tisza-partiak azonban nem adták fel a reményt, hét perc alatt két gólt is szereztek, de egyenlíteniük már nem sikerült.

Újabb vereséget szenvedett a rossz passzban lévő Cegléd, pedig Koncz Zsolt góljával már a 20. percben vezetést szerzett. Ványi Zsolt együttese a hajrában nem figyelt eléggé, a Honvéd akadémistái négy perc alatt két gólt elérve fordították meg a meccset.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

KELETI CSOPORT

ÚJPEST FC B–VASAS 1–1 (0–0)
Szusza Ferenc Stadion, 600
néző. Vezette: Berke (Kepe, Kiss I. B.)
ÚJPEST: Horváth T. – Szokol, Rubus, Litauszki, Pollák – Eninful, Erős R. – Toricska (Bodnár I., 68.), Dombai V., Kovács Dániel (Magos, 43.) – Zamostny. Edző: Víg Péter
VASAS: Szatmári – Görgényi, Kárpáti, Nikolov, Kovács Dániel (Ferkó, 75.) – Recklet – Thiago – Cseke, Deyvison (Katona M., a szünetben) – Wilson, Szilágyi P. (Bobo, 64.). Vezetőedző: Dirk Berger
Gólszerző: Cseke (0–1) a 49., Dombai V. (1–1) a 79. percben
Víg Péter:
– A játékban jobbak voltunk, a kapu előtti rutintalanságunk miatt nem tudtunk nyerni.
Dirk Berger: – A megszerzett egy ponttal elégedettek vagyunk, mivel az Újpest jobban játszott a mérkőzés túlnyomó részében. A szezon végén derül ki, hogy ez a pont mennyit ér nekünk.

BALMAZÚJVÁROS–SZOLNOK 3–2 (2–0)
Balmazújváros, 1000
néző. Vezette: Farkas T. (Márton Zs., Aradi J.)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Németh Á., Papp F., Forgács, Virágh A. – Nagy R. (Rása, 67.), Kónya (Arnóczki, 60.), Sándor I., Szöllősi, Demjén (Gulyás M., 72.) – Urbin. Vezetőedző: Híres Gábor
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Grúz, Gyagya (Antal, 59.), Fritz – Bohner, Busai, Sipeki, Balaskó Cs. (Balogh P., a szünetben), B. Tóth – Szepessy (Pintér, a szünetben). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Papp F. (1–0) a 29., Urbin (2–0) a 32., Urbin (3–0) a 61., Antal (3–1) a 74., Vári (11-esből, 3–2) a 80. percben
Híres Gábor:
– Úgy nézett ki, simán legyőzünk egy jó csapatot, de a vendégek szépítő gólja megfogott egy kicsit bennünket. Ettől függetlenül megérdemelten nyertünk.
Kis Károly: – Rövidzárlat miatt nagy hátrányba kerültünk, később alaposan feljavultunk, de a hajrát későn indítottuk el.

BP. HONVÉD-MFA–CEGLÉDI VSE 2–1 (0–1)
Bozsik-stadion, 300
néző. Vezette: Kiss N. (Kulman, Szeles)
HONVÉD: Czuczi – Varga M. (Daru, 74.), Pascariu (Fejes J., a szünetben), Debreceni, Remes – Csontos, Diakite (Csábi, 55.), Lőrinczi, Futó – Bobál G., Kapacina. Edző: Szíjjártó István
CEGLÉD: Miski – Robson, Miklósvári, Makrai, Farkas I. – Bata (Balog M.., 85.), Brdarics (Kenderes, 65.), Koncz Zs., Szkunc – Kiss T. (Ladiszlai, 71.), Kormos. Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Koncz Zs. (0–1) a 20., Lőrinczi (11-esből, 1–1) a 84., Bobál G. (2–1) a 86. percben
Szíjjártó István:
– Többszöri átszervezés után is becsülettel helytálltak a fiúk, megérdemelt a győzelmünk a jól játszó Cegléd ellen.
Ványi Zsolt: – A felháborító játékvezetés döntően befolyásolta a mérkőzést.

16. Dunakanyar-Vác 23 6 4 13 22–42 –20 22
A Ceglédtől két pontot levontak. A Vácot az MLSZ fegyelmi bizottsága háromszori ki nem állás miatt kizárta. A váciak pályán elért eredményei megmaradnak, minden további meccsüket 3–0-val az ellenfél javára írják jóvá.