NB II: ismét hármat kapott a Kövesd, tízgólos váci meccs

2016.01.23. 17:27
Számos másodosztályú labdarúgócsapat pályára lépett szombaton felkészülési mérkőzésen. A REAC-tól elszenvedett 3–2-es szerdai vereség után a Mezőkövesd ismét hármat kapott, ezúttal a Hatvantól. A Vác tízgólos meccset játszott Diósdon, de a gólpárbajból a piros-kékek jöttek ki rosszul, hiszen 6–4-re kikaptak. Az Ajka – három próbajátékossal felállva – kilenc gólt szerzett a Devecser ellen, míg a nehéz helyzetben lévő Dunaújváros végre lejátszotta az első felkészülési meccsét (0–0 az FTC II ellen).

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Balmazújváros–FC Olimpia Satu Mare (Szatmárnémeti; román II.) 0–1 (0–0)
Balmazújváros, 100
néző. Vezette: Szilágyi S.
Balmazújváros, 1. félidő:
Horváth L. – Karikás, Rus, Bakos B., Németh Á. – Kónya, Pintér N., Viscsák, Bor – Zsiga, Kovács Á. 2. félidő: Gazsi – Bokros, Kiss L., Szűcs Z., Istenes – Virág, Hadházi, Bódis, Vajda – Belényesi, Fekete Á.
Gólszerző:
Horga

A Balmazújvárosban újabb próbajátékos lépett pályára, a Paks II-től érkező Bor Dávid, aki egy félidőnyi lehetőséget kapott a szakmai stábtól.

NB II-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK

Kikapott a fekete mezes Mezőkövesd (Fotó: Bán Bence)

Mezőkövesd Zsóry–FC Hatvan 0–3 (0–1)
Mezőkövesd, 150
néző. Vezette: Kátai
Mezőkövesd:
Horváth T. – Polényi (Csirmaz), Dvorschák, Szeles (Nagy J.), Tamási (Tajthy) – Nicorec (Sós B.), Tóth B. (Karacs P.), Fótyik, Heffler N. (Máté J.) – Molnár G. (Rácz F.), Fröhlich.
Gólszerzők:
Ács, Kész, Ficsor

Újbuda–Aqvital FC Csákvár 3–3 (0–1)
Budapest, Sportmax.

Csákvár, 1. félidő:
Gróf – Pintér B., Dulló, Spandler, Baranyai – Fényes, Bakos Sz. – Oldal, Kocsis G., Molnár Cs. – Makrai G. 2. félidő: Gróf – Pintér B., Szalai T., Racskó, Baranyai – Domján, Lőrincz – Karacs R., Nyilasi, Bartos – Molnár T.
Csákvári gólszerzők:
Bartos (2), Kocsis G.

Kisvárda–Nyírbátor FC 4–0 (1–0)
Kisvárda:
Ivancsics – Molnár R., Papucsek, Hídi, Csilus T. – Lázár Zs., Minczér, Erős G., Nagy R. – Rajczi, Koszta M.
Gólszerzők:
Rajczi (2), Erős G., Koszta M.

Kisvárda–Partizan Bardejov (Bártfa; szlovák II.) 2–2 (2–1)
Kisvárda:
Ribánszki – Vári, Izing, Graszl, Fodor A. – Kornutjak, Bagi, Kulcsár K. (Lázár Zs.), Lucas – Eszlátyi (Délczeg), Cseri
Kisvárdai gólszerző:
Eszlátyi (2)

FC Ajka–Devecser 9–0 (4–0)
Gólszerző:
Major (2), Pál D. (2), Gunther, Stieber A., Göblyös, Szöllősi F., Hajba

A Nemzeti Sport Online információi szerint három próbajátékost teszteltek a mérkőzésen az ajkaiak a megye I-es ellenfél ellen: Hajba Tamás Gyirmótról érkezett, Göblyös Dániel a Honvéd-MFA állományához tartozik, míg Szöllősi Ferenc legutóbb Zalaegerszegen futballozott. Mindhárman gólt szereztek, de sorsukról a későbbiekben várható döntés.

ZTE FC–Kozármisleny 1–0 (1–0)
Zalaegerszeg.
ZTE:
Kovács D. Bailo, Gyagya, Króner, Szalkai Patvaros, Simonfalvi Wittrédi, Babati, Horváth R. Ekker. Csereként pályára lépett: Szappanos, Sundas, Varga M., Fujsz, Gottfried, Végh G., Forgács, Szakály A., Fodor M.
Gólszerző:
Wittrédi

A zalai klub honlapjának tudósítása szerint Csank János, a ZTE trénere két próbajátékost tesztelt: a már szerdán is pályára lépő görög-román védő, Anatolis-Alexis Sundas mellett az Andráshidáról érkezett, 19 esztendős Varga Márk bizonyíthatott.

Diósd TC–Vác FC 6–4 (2–1)