NB II: idegenben ismét pont nélkül maradt a Szpari

2013.04.09. 18:27
Kedden három mérkőzést pótoltak a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 18. fordulójából. A Nyíregyháza Spartacus újabb vereséget szenvedett, a Szpari a Szolnok otthonában kapott ki 3–1-re. A Budapest Honvéd második csapata nem bírt az Orosházával, a Cegléd ikszelt a Kazincbarcikával.

Gyors góllal kezdődött a Szolnok–Nyíregyháza rangadó, a nyolcadik percben Busai Attila 12 méterről kilőtte a bal alsót. Sokáig nem örülhettek a házigazdák, a 12. minutumban ugyanis büntetőhöz jutott a Szpari, Pákolicz Dávidot Grúz Tamás rántotta le. A tizenegyest Bajzát Péter magabiztosan vágta a jobb alsóba, Pokorni kapus balra vetődött.Busai Attila 12 méterről kilőtte a bal alsót. Sokáig nem örülhettek a házigazdák, a 12. minutumban ugyanis büntetőhöz jutott a Szpari, Pákolicz Dávidot Grúz Tamás rántotta le. A tizenegyest Bajzát Péter magabiztosan vágta a jobb alsóba, Pokorni kapus balra vetődött.

Az első félidőben nagyrészt a hazaiak akarata érvényesült, a szünetben 1–1-es döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok. A fordulás után újfent megszerezte az előnyt a Szolnok: Nagy bal oldali szabadrúgását követően Lengyel Bélához került a kipattanó, aki 18 méterről a bal sarokba helyezett (2–1). A 70. percben lemásolta második találatát a Szolnok – egy újabb kipattanó labdát gólra váltva –, ezúttal Busai talált be. 3–1

NB II, KELETI CSOPORT
A 18. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEK

HONVÉD MFA–OROSHÁZA FC 1–1 (0–1)
Bozsik-stadion, 100
néző. Vezette: Kovács J. Z. (Takács G., Butkai Zs.)
HONVÉD: Szemerédi – Baráth (Varga M., 63.), Gengeliczki, Tandia, Fejes – Lőrinczi, Diakite, Ivancsics – Csábi M. (Del Papa, 84.), Kapacina – Daru (Erdélyi, 57.). Edző: Szíjjártó István
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D., Milenkovics, Futaki, Szabó N. (Petrovics, 60.) – Ács L., Ondrejo, Makra, Kerepeczki – Tóth D., Balázs J. (Szabó T., 79.). Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Tóth D. (0–1) a 9., Gengeliczki (1–1) a 80. percben
Kiállítva: Diakite (második sárga lap után) a 39. percben
Szíjjártó István: – Helyrehoztuk az első félidei védekezési hibánkat, emberhátrányban mindenki szívét-lelkét kitette, ennek köszönhető az egyenlítés.
Major László: – Gyámoltalanságunk két pontba került.

Szolnoki MÁV FC–Nyíregyháza Spartacus 3–1 (1–1)
Szolnok, 1000 néző. Vezette: Kovács Gábor (Viszokai, Mohos)
MÁV: Pokorni – Vári, Grúz, Mile, Fritz – Sipeki – Nagy I. (Tamási, 91.), Busai, Lengyel B. – Bohner (Szepessy, 62.), B. Tóth (Mundi, 83.). Vezetőedző: Kis Károly
Nyíregyháza: Balogh J. – Bodnár, Djurovic, Dajka, Ur (Nikon, 73.) – Minczér, Davidov (Reznek, 84.) – Pákolicz, Bárányos (Germán, 29.), Csorba – Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző:
Busai (1–0) a 8., Bajzát (1–1, tizenegyesből) a 11., Lengyel B. (2–1) az 59., Busai (3–1) a 70. percben
Kis Károly:
– Ötletes támadójátékkal teljesen megérdemelten győztük le a nagyon jó erőkből álló Nyíregyházát.
Lucsánszky Tamás: – Bár egész héten gyakoroltuk, mégis két pontrúgás után kaptunk gólt.

CEGLÉDI VSE–KAZINCBARCIKAI SC 1–1 (0–1)
Cegléd, 300 néző. Vezette: Berke (Kepe, Török K.)
CEGLÉD: Miski – Robson, Miklósvári, Makrai, Farkas I. – Nagy L., Kenderes (Markó, 82.) – Medgyesi (Balog M., 66.), Kiss T., Szkunc – Kormos. Vezetőedző: Ványi Zsolt
KAZINCBARCIKA: Póser – Privigyei, Kiprich D., Fotyik, Horváth Sz. – Jeremiás (Nagy M. K., 59.), Fehér B., Kovács P. (Nyisalovits, 89.), Tátrai (Bogáti, 79.) – Vólent, Casado. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Vólent (0–1) a 14., Makrai (1–1) a 75. percben
Ványi Zsolt: – Győzhettünk volna, ha a második félidei hozzáállásunkkal játszunk az egész mérkőzésen.
Kiprich József: – Küzdelmes mérkőzés volt, szünet után három óriási helyzetet is kihagytunk, ugyanakkor igaz, a Cegléd támadott többet.