NB II: hazai pályán nyert a Tiszakécske, otthon kapott ki a Monor

2018.11.07. 15:33
A labdarúgó NB II 16. fordulójának hétközi mérkőzésein a Tiszakécske hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Budafokot, míg a Budaörs a Monor otthonában nyert 2–0-ra.

A Tiszakécske már a 10. percben megszerezte a vezetést a Budafok ellen: Batizi-Pócsi Balázs megpattanó lövését nem tudta hárítani a vendégek kapusa. Bő negyedórára rá már kétgólos volt a hazaiak előnye, miután Batizi-Pócsi passzából Károly Bálint volt eredményes. A 3–0-s végeredményt Gréczi Gábor állította be a 68. percben.

A Monor–Budaörs összecsapáson a vendégek Kesztyűs Barna és Sajbán Máté góljaival már a 16. percben 2–0-ra vezettek. A hazaiak hiába kezdeményeztek többet a mérkőzés későbbi részében, nem tudtak gólt szerezni, így a Budaörs vihette haza a három pontot.

NB II
16. FORDULÓ

TISZAKÉCSKE VSE–BUDAFOKI MTE 3–0 (2–0)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Takács János (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
TISZAKÉCSKE: Molnár M. – Huszti A., Kardos N., Csáki, Sváb – Mihály (Puskás Z., 58.), Kocsis G., Horváth A., Tölgyesi, Károly (Gréczi G., 39.) – Batizi-Pócsi (Stoiacovici, 73.). Vezetőedző: Szabó István
BUDAFOK: Balogh P. – Margitics, Króner, Kheisz, Vankó – Oláh B., Kovács D., Vég B., Veszelinov (Kercsó, 68.), Kirják (Lakatos Cs., 88.) – Pölöskey (Vass M., 58.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Batizi-Pócsi (1–0) a 11., Károly (2–0) a 28., Gréczi B. (3–0) a 68. percben
Szabó István:
– Nagyszerű volt az első félidő, a folytatásban pedig a kontrákra alapoztunk, s így is megvoltak a helyzeteink. Fontos volt, hogy kapusunk, Molnár Márk kivédte Vankó Imre büntetőjét, igaz, bosszantó, Kardos Norbert meg kihagyta a miénket.
Csizmadia Csaba: – Szomorú vagyok, mert csalódnom kellett néhány játékosomban. A Tiszakécske kihasználta a hibáinkat és megérdemelten nyert. Játékunkból hiányoltam az érzelmet, amely nélkül nem lehet mérkőzést nyerni.

BSS MONOR–BUDAÖRSI SC 0–2 (0–2)
Budapest,
Hévízi út, 400 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Kepe Arnold, Aradi József)
MONOR: Bozsó – Fülöp N., Póti (Karacs, 54.), Tóth F., Balanescu (Haragos, 82.) – Bori, Májer G. (Szabó D., 62.) – Szuhodovszki, Palincsár, Szerencsi – Tóth B. Vezetőedző: Horváth Dávid
BUDAÖRS: Demjén – Marques-Airosa, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes Sz. – Fejős, Lengyel B. (Czvitkovics, 65.), Kesztyűs (Csobánki, 59.), Sajbán Miklós – Sajbán Máté, Fodor D. (Végh G., 77.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Kesztyűs (0–1) a 10., Sajbán Máté (0–2) a 15. percben
Horváth Dávid:
– Még érezhető volt a hétvégi mérkőzésünk, tompán kezdtünk, s kétgólos hátrányba kerültünk. Utána hiába rendeztük a sorokat, ez nem volt elég a gólszerzéshez sem.
Bognár György: – Az első harminc percben jól játszottunk, az azt követő hatvan azonban álmomban se jöjjön elő, mert borzasztóan rossz mérkőzés volt. A lényeg, hogy a három pontot megszereztük.