NB II: fordulatos meccsen nyert az MTK, jelenleg 14 pont az előny

2018.03.16. 17:11
Vass Patrik szerezte az MTK győztes gólját Budafokon (Fotók: Dömötör Csaba)
A listavezető MTK 3–2-es győzelmet aratott a kieső helyen álló Budafok vendégeként a labdarúgó NB II 24. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A budafoki együttes Csizmadia Csaba találatával már a negyedik percben megszerezte a vezetést, de a vendégek Talabér Attila jóvoltából az első félidő végén válaszoltak. A fordulás után Vass Ádám távoli góljával fordított az MTK, ám tíz perccel később Kovács Dávid egyenlített.

A kék-fehérek a mérkőzés egészét tekintve jóval több helyzetet alakítottak ki, így a hajrában megérdemelten szerezték meg a győztes gólt: a 80. percben Vass Patrik passzolt a kapuba, miután kicselezte Somogyi Csabát, a Budafok kapusát (2–3).

Az MTK sorozatban a hatodik győzelmét aratta – idén még hibátlan –, és jelenleg 14 pont az előnye a tabella élén a második helyezett Kisvárdával szemben.

Túlzás lenne azt állítani, hogy tökéletes állapotban volt a budafoki pálya

NB II
25. FORDULÓ
BUDAFOKI MTE
MTK BUDAPEST 2–3 (1–1)
Promontor u., 400
néző. Vezette: Veizer Roland (Csatári Tibor, Márkus Péter)
BUDAFOK: Somogyi Cs. – Margitics, Csizmadia Cs., Vaszicsku, Vég B. – Ihrig-Farkas (Fekete M., 61.), Vass M., Veszelinov (Kovács D., 61.), Forgács P. – Kercsó, Pölöskey P. (Kokenszky, 75.). Vezetőedző: Gálhidi György
MTK: Fadgyas – Katona M., Gengeliczki, Talabér, Deutsch B. – Vass P. (Kulcsár T., 88.), Kanta J. (Farkas B., 77.), Vass Á., Takács R. – Torghelle, Lencse (Borbély, 83.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Csizmadia Cs. (1–0) a 4., Talabér (1–1) a 44., Vass Á. (1–2) az 53., Kovács D. (2–2) a 64., Vass P. (2–3) a 80. percben
Gálhidi György:
– Küzdőszellemből jelesre vizsgáztunk, és egyes időszakokban a játékunk is rendben volt. De nagyon fáj a vereség, mert kettő kettő után bíztam a pontszerzésben. Az MTK a szünet után jól váltott, kiszámíthatatlanul futballozott, és könyörtelenül megbüntette a hibáinkat.
Feczkó Tamás: – Nagyszerű játékosokkal dolgozhatok. Minden körülményhez jól alkalmazkodnak, igazi csapatként tudnak küzdeni egymásért. A második félidőben harminc-negyven százalékban volt alkalmas a pálya a folyamatos játékra, és ezt ki tudtuk használni.

1. MTK Budapest 24 20 1 3 58–18 +40 61
2. Kisvárda 23 14 5 4 41–24 +17 47
3. Békéscsaba Előre 23 12 4 7 40–25 +15 40
4. Budaörs 23 10 6 7 42–34 +8 36
5. Vác FC 23 10 6 7 31–24 +7 36
6. Nyíregyháza Spartacus FC 23 9 9 5 33–23 +10 36
7. Gyirmót FC Győr 23 10 5 8 40–31 +9 35
8. ETO FC Győr 23 10 5 8 30–27 +3 35