A Siófok a hajrában egyenlített az Ajka otthonában

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2020.09.16. 18:50
Mindkét fél nagy erőbedobással vetette magát a küzdelembe (Fotó: Veszprém Megyei Napló / Pesthy Márton) <br />
Több helyzete volt az FC Ajkának, mégsem tudta legyőzni a vendég Siófokot szerdán a labdarúgó NB II-ben. A hazaiak bánhatják az elpuskázott lehetőségeket, mert a hajrában a Balaton-partiak megbüntettek egy védelmi kihagyást.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

FC AJKA–BFC SIÓFOK 1–1 (1–0)
Ajka
, 1500 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szalai Balázs, Király Zsolt)
AJKA: Horváth T. – Görgényi, Heffler, Tar, Présinger – Kenderes, Tóth G. (Zamostny, 46.) – Rétyi (Tóth P., 79.), Zsolnai (Lakatos, 57.), Csizmadia – Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly
SIÓFOK: Megyeri – Polényi, Izing, Jagodics, Deutsch (Nikházi, 79.) – Erdélyi (Horváth P., 54.), Tajthy, Balogh (Tömösvári, 64.), Kiss B. – Elek B., Gaál B. Vezetőedző: Gál István
Gólszerző: Nagy K. (6.), ill. Kiss B. (82.)

A Siófok ponttal távozott Ajkáról (Fotó: Veszprém Megyei Napló / Pesthy Márton)

A felek épphogy elkezdték a tapogatózást, egymás felállásának feltérképezését, amikor Nagy Krisztián kihasználta a vendégek csúnya hibáját. A jobbhátvéd Izing úgy passzolt az ajkai támadó elé, mintha csapattársak lennének, Nagy pedig nem tétovázott, 40 méterről célozta meg a kaput és gyönyörűen emelt a kissé kint álló Megyeri Gábor fölött a hálóba, 6. perc: 1–0.

A folytatásban egyik csapat sem rohant előre, mondhatni a másik hibájára vártak a riválisok. Volt is mire, mind a két oldalon bőven akadt baki, a Siófok például gyorsan egyenlíthetett volna, de Horváth Tamás bemutatott egy bravúrt. A hazaiak előtt is adódott egy-két ígéretes lehetőség, főképp az első félidő hajrájában veszélyeztettek többször is Nagy Krisztiánék.

Mondhatjuk, hogy a szünet előtti 10-15 perc az Ajkáé volt, a házigazda beszorította vendégét, de nem sikerült újabb találatot elérnie.

A második játékrész elején nem tűnt úgy, hogy a Siófoknak túl sok ötlete van az egyenlítésre. A gépezet támadásban erősen akadozott a Balaton-partiaknál, az FC Ajka pedig tette a dolgát, nyomást gyakorolt ellenfelére és várta az újabb lehetőséget. Továbbra is rengeteg volt a hiba, jóval több, mint a szép megoldás, s ez nem emelte a mérkőzés élvezeti értékét. A küzdelemre viszont nem lehetett panasz, az FC Ajka jól zárt, fegyelmezetten védekezett, a vendégek pedig megpróbáltak egy utolsó rohamra indulni.Utóbbi volt a sikeresebb, legalábbis a hazai csapat hátsó alakzata egy pillanatra kihagyott, amelyet kihasznált a Siófok, 82. perc: 1–1.

A hajrában igyekezett nyomni a hazai együttes, de már nem sikerült igazi lehetőséget kialakítani.
Hiába játszott jobban az Ajka, meg kellett elégednie az egy ponttal.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Gyirmót FC Győr – elmaradt

92. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, a végeredmény: 1–1, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

92. perc: Horváth Péter cselezte be magát az ajkai 16-oson belülre, a hazaiak szögletre mentettek.

82. perc: GÓL, egyenlő a állás! Kiss Balázs futott be a védők közé egy beadásra, és közelről a hálóba fejelt, 1–1.

80. perc: Nikházi lövését blokkolta Heffler

79. perc: Cserék: Deutsch helyett Nikházi Márk, Rétyi helyett Tóth Péter jött

75. perc: Rétyi volt közel a gólszerzéshez, lövése nem sokkal kerülte el a kaput

69. perc: Gaál szabadrúgása után veszélyesen szállt el a labda az ajkai kapu előtt

64. perc: Baloghot Tömösvári Bálint váltotta a vendégeknél

64. perc: Hefflernek és Eleknek osztott ki sárga lapot a játékvezető

62. perc: Gaál Bálint kapott sárga lapot, mert engedély nélkül végzett el egy szabadrúgást

57. perc: Zsolnait Lakatos István váltja

56. perc: Zamostny volt közel a gólszerzéshez, közeli bombája alig kerülte el a kaput

54. perc: Erdélyi helyére Horváth Péter érkezett a vendégeknél

51. perc: Tajthy kapott sárga lapot Zamostny visszahúzásáért

1500 a hivatalos nézőszám.

46. perc: Tóth Gergely helyén Zamostny Balázs a pályán

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ

Nagy Krisztián csodaszép gólt lőtt a vendégeknek (Fotó: Veszprém Megyei Napló / Pesthy Márton)

45. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ

A szünet előtti 10-15 perc az Ajkáé volt, a házigazda beszorította vendégét, de nem sikerült újabb találatot elérnie.

35. perc: Csizmadia ugrott ki Nagy K. passza után, majd tekerte el a labdát a bal kapufa mellett

33. perc: Nagy Krisztián kapott remek labdát, amelyet nem sokkal helyezett kapu mellé

25. perc: Erdélyi lőtt az ajkai kapu fölé

24. perc: Rétyi maradt le nem sokkal Csizmadia bal oldali beadásáról

21. perc: Balogh vette célba megint a hazai kaput, de nem túl erős kapáslövését Horváth simán hárította

12. perc: Az ajkaiak is tudnak hátul hibázni, Balogh került ziccerbe, Horváth Tamás szépen védett

9. perc: Présinger szép lövését kellett védenie Megyerinek

6. perc: OTT A GÓL! Méghozzá milyen!! Izing passzolt előzékenyen Nagy Krisztiánnak, aki 40 méterről átemelte a vendégek kapusát, 1–0

Nagyjából 500 néző gyűlt össze eddig a városi sportcentrumban.

Három vereség után igyekszik javítani az FC Ajka (Fotó: Veszprém Megyei Napló / Pesthy Márton)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire jut az Ajka a Siófokkal. Az előző három bajnokin vereséget szenvedő, utóbbi két bajnokiján 10 gólt beszedő bakonyiak természetesen javítani szeretnének.