A hosszabbításban mentett pontot az ETO a Soroksár ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2020.08.16. 18:50
A soroksári Derekas Zoltán és a győri Vashkeba Vasyl. Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld
A labdarúgó NB II 4. fordulójában az ETO FC Győr a Soroksárral találkozott. A sokáig vezető soroksáriak egy ponttal távoztak Győrből.

LABDARÚGÓ NB II.
4. FORDULÓ
ETO FC GYŐR–SOROKSÁR SC 1–1 (0–1)
Győr,
ETO Park, 1340 néző. Vezette:Farkas Tibor (Aradi József, Kulman Tamás)
ETO FC Győr: Gundel-Takács – Vári, Lipták, Fejes, Temesvári – Kiss M. (Szuhodovszki 70.), Vashkeba – Májer, Múcska (Vitális 59.), Berki (Szimcso 59.) – Priskin. Vezetőedző: Tuifel Péter
Soroksár SC: Varga Á. – Bene, Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Gyömbér, Huszák – Orosz (Magyari 80.), Derekas, Szerető (Korozmán 74.) – Lovrencsics B. (Erdélyi 82.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lipták (93.), ill. Szerető (28.)
Tuifel Péter: –
A végén örülnünk kellett az egy pontnak. Bár úgy érzem, a mérkőzés összképe alapján több is lehetett volna a meccsben. Az első félidőben voltak lehetőségeink, és – mondhatom, hogy szokásunkhoz híven – egy pontrúgásunk után kontrázott meg minket az ellenfél, és ezzel egy-nullára vezetett. Ez nem volt benne a játékban, nem mondhatnám, hogy előtte lett volna helyzetük a soroksáriaknak. Nekünk kellett futnunk az eredmény után. A második félidőben végül az utolsó percben sikerült legalább egyenlíteni. Bár a cél ma is a győzelem volt.
Lipcsei Péter:
– A mai meccsen két pontot itt hagytunk. A játékosokat inkább csak dicsérni tudom. Nyilván az utolsó passzok még hiányoznak. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki ez alatt a négy mérkőzés alatt, de sajnos nem jönnek a gólok. Amikor vezetünk egy-nullára, nyilván nem illene gólt kapni az utolsó percben. Ettől függetlenül maradéktalanul elégedett vagyok a játékosaimmal, de jobb lett volna innen három ponttal távozni. Az egyenlítő gól előtt úgy érzem, két szabálytalanság is történt: Gyömbért lerántották a középpályán, Priskin pedig az ollózó mozdulata közben fejen találta Pászkát. Ország-világ látta. Reméljük, akik megnézik a felvételeket, ezt is szankcionálják, nem csak minket.

Nézőcsalogatónak koránt sem nevezhető mérkőzést láthatott a népes közönség vasárnap a győri ETO Parkban. A játék minőségét a hazai szurkolók többször is kifogásolták, azonban végül az eredmény miatt mégsem kellett csalódottan távozniuk: a játék képe alapján igazságos döntetlen született.

Sokáig nem tudtak mit kezdeni egymással a csapatok. A Soroksár masszív védelmét nem tudták feltörni a hazaiak, néhány távoli lövést lehetett csak feljegyezni a 27. percig. Ekkor aztán egy győri szöglet után gólt eredményezett a vendégek kontrajátéka, Huszák passzát Szerető Krisztofer váltotta gólra. 1–0. Az ETO-nak majdnem perceken belül sikerült egyenlítenie, azonban Priskint lesen látta a játékvezetői csapat. Az első félidő utolsó percei viszont nem az újabb helyzetekről, hanem a sárga lapokról szóltak.

Távoli lövésekkel tették próbára a kapusokat a játékosok a második félidő elején, előbb Berki lövését kellett védenie Vargának, aztán Huszák bombáját hárította Gundel-Takács. A szépen felépített támadások továbbra is hiányoztak mindkét csapat játékából – az ETO jobban figyelt a soroksári kontrákra, a vendégek pedig továbbra is pontosan védekeztek a győriekkel szemben. A legtöbb borsot az ETO két legrutinosabb játékosa, Priskin Tamás és Lipták Zoltán törte a Lipcsei-csapat orra alá: végül az egyenlítő gólt is ők hozták össze nem sokkal a lefújás előtt. 1–1.

Nyíregyháza Spartacus–Dorogi FC 1–1

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Lipcsei közben még kapott egy sárga lapot reklamálásért.

90+3. perc: Lipták egyenlít. 1-1. Baloldali beadás után Lipták próbál kapura fejelni, azonban a labda a levegőbe pattan fel, aztán az ollózni próbáló Priskin és a fejelni készülő Pászka párharca után után ismét Lipták elé kerül, ő pedig Varga kapus mellett a hálóba lő.

90+1. perc: Pászka cselezi be magát - némi szerencsével - a tizenhatoson belülre, a lapos, erős lövését Gundel-Takács védi.

90. perc: Erdélyi is feliratkozik a sárgalaposok közé. Négy perc a ráadás.

89. perc: Priskin próbálkozik ismét, a fejesét a bal alsó előtt kapja kézbe Varga. Kifelé jár szabadrúgás egyébként les miatt.

82. perc: Lovrencsics hagyja el a pályát, Erdélyi váltja.

80. perc: Orosz helyére Magyari jön a Soroksárnál.

79. perc: Lipták ívelése Priskint találja meg, aki üresen fejelhet, de nem talál kaput.

74. perc: Szerető helyére Korozmán érkezik a vendégeknél.

73. perc: Májer próbálkozik 20-ról, Vargának nem okoz gondot.

70. perc: Egészségügyi szünet. A szünetben harmadik cseréjét is kihasználja Tuifel Péter: Szuhodovszki érkezik Kiss Máté helyére.

67. perc: Májer lerántásáért Gyömbér kap sárgát.

63. perc: Huszák erős lövését tolja bravúrral szögletre Gundel-Takács.

59. perc: Két csere a győri csapatban: Múcska helyett Vitális, Berki helyett Szimcso játszik a folytatásban.

52. perc: Berki 17 méterről egy erős lövést ereszt meg, Varga elvetődve fogja meg a labdát.

46. perc: Nincs csere egyik oldalon sem, folytatódik a mérkőzés.

Egy gyors kontra révén jutott előnyhöz a vendégcsapat.

45+1. perc: Vége a félidőnek.

45. perc:Derekas 22 méteres szabadrúgása kapu fölé száll. Fél percen belül újabb veszély: Orosz bal felsőbe tartó lövését üti szögletre Gundel-Takács. Egy perc a ráadás.

41. perc: Derekas is besárgul.

40. perc: Vashkeba kap sárgát, miután megpróbálta felrúgni a megiramodó Oroszt.

38. perc: Pászka kap sárgát, ugyancsak szövegért.

35. perc: Megint Priskin kerül helyzetbe, 8 méterről azonban nem találja el a kaput.

33. perc: Lesen látják a játékvezetők Priskint, aki éles szögből talál a hálóba. Finoman szólva is véleményes volt a helyzet, mindenesetre Priskin sárgát kap reklamálásért.

28. perc: Vezet a Soroksár. 0-1. Villámgyors soroksári kontra indul, Huszák robog végig a pályán, majd az üresen érkezőSzerető elé tálal, aki jobbról, 15 méterről nagy erővel a rövid alsóba lő.

27. perc: Megint Májer próbálkozik 20-ról, ezúttal is szögletre pattan a labda.

20. perc:Májer lő 18-ról, egy védőről pattan a labda szögletre.

19. perc: Lipták indítja a saját térfeléről Berkit, aki nincs lesen, a labdát is át tudja venni, azonban 12 méterről fölé lő.

14. perc: Ezúttal a tizenhatos jobb sarkáról érkezik a lövés, Orosz próbálkozása középre tart, Gundel-Takács magabiztosan fogja a labdát.

11. perc:Pászkaa tizenhatos bal sarkától próbálkozik, a lövése jócskán a kapu fölé száll.

7. perc: Jobbról, 25 méterről érkezik a győri szabadrúgás a kapu elé, a túloldalon Fejes érkezik, és a kapu fölé fejel.

1. perc: Zöldben az ETO, fehér-feketében a Soroksár. A győriek kezdik a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire megy az ETO FC Győr a Soroksár ellen.