NB II: két lesajnált csapat is négyet vágott, örülhet az iksznek a Gyirmót

2015.08.01. 17:31
A hajrában egyenlített a Budaörs (Fotó: Hegedüs Gábor)
A lesajnált, kiesőjelöltnek titulált csapatokról szólt a labdarúgó NB II 1. fordulója. Az előző bajnokságban az utolsó mérkőzés hosszabbításában szerzett góllal bennmaradó Csákvár úgy nyert 4–3-ra Kisvárdán, hogy hat perc után már kétgólos hátrányban volt. A több ifistával felálló Siófok négy gólt vágott a Dunaújvárosnak, a Szigetszentmiklós pedig a ráadásban egyenlített a ZTE ellen. A Gyirmót csak 0–0-s döntetlenre volt képes Gyulán, a Szeged 2011 vendégeként (a szegediek háromszor is eltalálták a kapufát), míg a hazai meccsét Csákváron játszó Budaörs a 89. percben mentett meg egy pontot a Balmazújváros ellen. A forduló záró mérkőzésén a Mezőkövesd 2–1-re legyőzte az újonc Vácot.

Óriási mérkőzést játszott a lesajnált, kiesőjelöltnek titulált Csákvár a Kisvárda otthonában. Csak azért nem mondjuk, hogy még a legvérmesebb csákvári szurkolók sem gondolták volna, hogy miután hat perc játék után kétgólos hátrányba kerülnek, csapatuk 4–3-ra győz, mert az előző bajnokság utolsó fordulójában hasonlóan drámai forgatókönyv után maradtak bent (akkor is 4–3-ra nyertek és a 94. percben szerezték meg a győztes találatot, úgy, hogy a 88. percben még 2–2 volt az állás az Ajka otthonában). Mindenesetre Erős Gábor igyekezett két góljával gyorsan lerendezni a meccset, de szabálytalanságával Koronczi Bence nehéz helyzetbe hozta a Várdát – a fiatal védőt kiállították, a Csákvár pedig büntetőből szépített. Az egyenlítés után azonban a Kisvárda újítani tudott és ismét vezetést szerzett, ám a vendégek két nagyszerű góllal megfordították a meccset és nyertek.

A forduló másik meglepetése, hogy a több ifikorú játékossal kiálló Siófok négy gólt vágott az NB I-ből nyáron kieső Dunaújvárosnak. Egy gyors gólváltás után a Balaton-partiak Tamás László fejese és Nagy Dániel lövése révén kétgólos előnybe kerültek, és bár Artner Tamás együttese Havasi Dániel találatával szépített, végül a Sifók a csereként beállt Elek Bence közeli bombájával megadta a kegyelemdöfést – teljesen megérdemelt győzelem.

Eddig még sosem szerzett pontot a ZTE az SZTK-Erima otthonában, de a negyedik próbálkozáson összeszedett egy pont miatt végül csalódottak lehetnek a zalaiak, mivel a kezükben volt a győzelem. Daru Bence tizenegyesének köszönhetően Csank János együttese korán vezetést szerzett a Pest megyeiek műfüves pályáján, majd a sokáig unalmas találkozó a hajrában pörgött fel: a hazaiak védője, Hevesi-Tóth Tamás előbb a lécre fejelt, Babati Benjamin a kapufát találta el, aztán a Vólent Roland buktatásáért megítélt büntetőt a sértett a hálóba lőtte, ami az egyenlítést jelentette. De ezzel még nem volt vége, a vendégek is kaptak egy tizenegyest, ám Koller Krisztián lövését Sánta András kivédte!

Már a második percben vezetést szerzett a Mezőkövesd az újonc Vác ellen, Máté János fejelt Heffler Norbert beadása után Tajti Norbert hálójába, majd tizennyolc perc múlva Heffler maga is betalált: a tizenhatosról leadott lövése a kapu felső sarkában kötött ki. A váciak Tányéros Gergő fejesével szépítettek, de második félidei támadásaik nem hordoztak erőt magukban, így a feljutást megcélzó borsodiak győzelemmel kezdték a szezont.

Három kapufát lőtt a Szeged 2011 a Gyirmót ellen, mégsem tudott nyerni. Klausz László együttese Király Patrik révén kétszer, Hegedűs Martin révén egyszer találta el a kapufát, igaz, a hajrában emberhátrányba került és végül az egy pontért kellett küzdenie. A bajnokesélyes Gyirmót a játék összképe alapján ennek ellenére örülhet, hogy nem távozott vereséggel Gyuláról.

Csákváron fogadta az újonc Budaörs a Balmazújvárost, és bár az első félidőben többet támadott, mint ellenfele, gólt mégis a hajdúságiak szerezhettek volna, ám Virág Aladár tizenegyese csúnyán a kapu fölött szállt el (a büntetőt megelőző szabálytalanság miatt a budaörsiek edzője, Miskei Attila hevesen reklamált, ezért a bíró kiállította). A szünet után a Balmaz Belényesi Miklós találatának köszönhetően mégis vezetést szerzett, de a ráadásban egy középre adást követően Menyhárt Attila a hálóba lőtt, így igazságos döntetlen született.

Deme Imre remek lövésével meglepetésre a Sopron szerzett vezetést az Ajka otthonában, azonban a bakonyiak két szép lövéssel gyorsan fordítottak, a hajrában pedig a csereként beállt Gunther Zsolt távoli bombájával biztossá tették sikerüket. Jól kezdte a bajnokságot a Szolnok is, amely úgy győzött Soroksáron, hogy az első játékrészben tíz percen belül szerzett két gólt, ráadásul két új támadója révén – először Gajdos Zsolt lőtt közelről a hálóba, majd Horváth Péter emelte a labdát Holczer Ádám kapujába.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ

SIÓFOK–DUNAÚJVÁROS PASE 4–2 (2–1)
Siófok, 900 néző. Vezette: Radványi Ádám (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
SIÓFOK: Bozsó – Rusvai, Mogyorósi, Tamás L., Farkas N. – Szivacski (Hanzl, 77.), Futó – Nagy D., Ivancsics, Nagy R. (Elek B., 67.) – Kozma R. (Bene Zs., 88.) Vezetőedző: Goran Kopunovics
DUNAÚJVÁROS: Szűcs L. – Villám, Vaskó, Burucz, Czár – Tóth Cs. (Melczer V., 67.), Petneházi – Fejős (Jakab D., 46.), Magasföldi (Eppel, 67.), Orosz M. – Havasi D. Vezetőedző: Artner Tamás
GÓLSZERZŐ: Ivancsics (1–0) a 14., Orosz M. (1–1) a 17., Tamás L. (2–1) a 34., Nagy D. (3–1) a 62., Havasi (3–2) a 66., Elek B. (4–2) a 75. percben
Goran Kopunovics
: – A Dunaújváros továbbra is favorit, mi tudjuk a helyünket... A futball mai világában szükséges a gyorsaság, a sok futás, a kellő agresszivitás, mi ezt akarjuk viszontlátni a pályán. A három pont megvan, de hétfőtől az újabb feladatokra koncentrálunk.
Artner Tamás: – Megfelelően kezdtünk, az első húsz-huszonöt percig jól futballoztunk, de kihagytuk a lehetőségeinket. Látni kell, hogy az NB II-ben más játékfelfogás szükséges, mint az NB I-ben; még inkább agresszív futballt követel meg a második liga.

SZEGED 2011–GYIRMÓT FC GYŐR 0–0
Gyula, Grosics Akadémia, 400
néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Pápai Zoltán, Mayer Gábor)
SZEGED:
Szántai – Szabó P., Balogh M., Tóth G., Mészáros M. – Király P., Oláh G., Zelenyánszki, Geiger (Pászka, 61.) – Oláh L. (Andorka, 67.), Hegedűs M. (Berde, 80.) Vezetőedző: Klausz László
GYIRMÓT:
Sebők Zs. – Nagy S., Lázár P., Balogh B., Völgyi – Kiss M., Madarász, Paku (Bohner, 83.) – Vass P., Simon András (Tóth N., 67.), Simon Attila. Vezetőedző: Bene Ferenc
KIÁLLÍTVA:
Tóth Gábor (dulakodásért) a 73. percben
Klausz László
: – A játékkal és a csapatommal maximálisan elégedett vagyok. Bajnokaspiráns csapat ellen – ha hazai pályán is, de – úgy hoztuk le a mérkőzést, hogy nekünk volt több gólhelyzetünk.
Bene Ferenc
: – Az első félidőben megengedhetetlen mentalitással léptünk pályára, ezért a hazai csapat uralta a játékot. A második félidőben koncentráltabbak futballoztunk, ezért javult a játékunk. Egyik csapat sem tudott olyan támadójátékot bemutatni, amely gólt eredményezett volna.

KISVÁRDA MASTER GOOD–AQVITAL FC CSÁKVÁR 3–4 (2–1)
Kisvárda, 1240 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Kovács Gábor, Vígh­-Tarsonyi Gergő)
KISVÁRDA: Tarczy – Koronczi, Kornutjak, Kardos N., Hadaró – Lázár Zs., Minczér – Cseri T. (Vári B., 69.), Erős G. (Molnár R., 31.), Eszlátyi – Koszta M. (Fodor A., 82.). Vezetőedző: Soós Imre
CSÁKVÁR: Gróf D. – Fényes, Szalai T., Racskó, Baranyai Á. – Bakos Sz. (Kocsis G., 55.) – Molnár T., Molnár Cs., Domján, Oldal T. (Hajdú S., 72.) – Bartos (Mihály D., 80.). Vezetőedző: Toldi Gábor
GÓLSZERZŐ: Erős G. (1–0) a 3., Erős G. (2–0) a 6., Molnár Cs. (11­-esből, 2–1) a 19., Oldal T. (2–2) a 62., Koszta M. (3–2) a 79., Molnár Cs. (3–3) a 81., Mihály D. (3–4) a 85. percben
KIÁLLÍTVA: Koronczi (ellökte a gólhelyzetben lévő Molnár Tibort) a 19. percben
Soós Imre
: – Fiesztának indult, temetés lett a vége... A korai vezetésünk után jöttek a rutintalanságból adódó hibák. A kiállítást nem éreztem jogosnak, ezzel együtt saját magunkat vertük meg.
Toldi Gábor: – Számítottunk rá, hogy be fog kezdeni a hazai csapat, de arra nem, hogy a hatodik percben már két góllal vezet. A szépítéssel és a kiállítással fordult a meccs képe, és bár a második félidőt sem kezdtük jól, mert megint hátrányba kerültünk, a végén két remekbe szabott góllal sikerült meglepetést okoznunk.

SZTK-ERIMA–ZTE FC 1–1 (0–1)
Szigetszentmiklós, 650 néző. Vezette: Takács János (Demeter János, Szilágyi Norbert)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta A. – Benkő-Bíró N., Hevesi-Tóth, Bora, Polyák – Barna Zs., Gulyás M. – Lévai (Balázs R., a szünetben), Szepessy R. (Nagy O., a szünetben), Kollega – Szabó B. (Vólent, 68.) Vezetőedző: Horváth Ferenc
ZTE:
Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács A., Fodor M. – Patvaros, Szakály A. (Koller, 74.), Bedi – Városi, Daru (Horváth R., 78.), Babati (Bailo, 89.). Vezetőedző: Csank János
GÓLSZERZŐ: Daru (11-esből, 0–1) a 23., Vólent (11-esből, 1–1) a 89. percben
KIÁLLÍTVA: Bora (második sárga lap után) a 87. percben
Horváth Ferenc
: – Nem tizenegyesrúgó-versenyre készültünk, a végére azonban az lett belőle. Az első játékrészben nem játszottunk jól, de a második félidőben sokat tettünk az egyenlítésért, és ez végül sikerült. A kilencvenharmadik percben ellenünk megítélt büntetőt kapusunk remek vetődéssel hárította, így alakult ki az egy egyes eredmény. Nem vagyok elégedetlen, rászolgáltunk legalább az egyik pontra.
Csank János: – Mindkét csapat előtt több gólhelyzet adódott, ezek azonban sorra kimaradtak. A műfű és a nagy meleg sokat kivett a játékosokból. A második félidőben a hazaiak hosszú indításokkal sok futásra kényszerítettek bennünket, ez nem nagyon tetszett. A kilencvenharmadik percben nagy lehetőséget kaptunk, sajnos azonban Koller Krisztián nem tudta értékesíteni a tizenegyest.

BUDAÖRS–BALMAZÚJVÁROS 1–1 (0–0)
Csákvár, 90
néző. Vezette: Szőts Gergely (Horváth Zoltán, Kis Zoltán)
BUDAÖRS: Szentpéteri – Horváth L., Csobánki, Hegedűs J., Ódé – Lajer, Ferkó (Sajbán Miklós, a szünetben) – Menyhárt, Nagy T. (Bogáti, 66.), Marques-Airosa (Sajbán Máté, 56.) – Szabó V. Vezetőedző: Miskei Attila
BALMAZÚJVÁROS: Gazsi – Bokros, Papp F., Kiss L., Virág – Sigér, Kónya – Vachtler, Nagy K. (Pintér N., a szünetben), Varga K. (Zsiga, 64.) – Belényesi (Bakos B., 89.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
GÓLSZERZŐ: Belényesi (0–1) az 57., Menyhárt (1–1) a 91. percben
Miskei Attila
: – Először is, köszönöm a csákváriak sportszerűségét, hogy vendégül láttak minket. Az utolsó percig hittem az egyenlítésünkben. A kispadtól való elküldésemről inkább nem mondok véleményt, mert félek, hogy eltiltanának.
Feczkó Tamás: – A vezető gólunkig nagyon jól játszottunk, kapufánk is volt, az azt követő időszak alapján azonban a Budaörs rászolgált a döntetlenre. Igazságos eredmény született.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY–VÁC FC 2–1 (2–1)
Mezőkövesd, 1800
néző. Vezette: Lovas László (Szvetnyik Bence, Szert Balázs)
MEZŐKÖVESD: Dombó – Hegedűs Cs. (Fótyik, 57.), Dvorschák, Szeles, Polényi – Takács P., Hegedűs D. – Molnár G. (Tamási Zs., a szünetben), Rácz F. (Harsányi, 81.), Heffler N. – Máté J. Vezetőedző: Benczés Miklós
VÁC: Tajti N. – Tóth G. (Farkas P., 61.), Balogh B., Tányéros G., Németh G. – Tóth B., Pallagi (Sipeki, 51.) – Obot, Rusvay, Zsolnai R. – Csirszki (Prasler, 69.). Vezetőedző: Sisa Tibor
Gólszerző: Máté J. (1–0) a 2., Heffler N. (2–0) a 20., Tányéros G. (2–1) a 45. percben
Benczés Miklós:
– Örülök, hogy mindent megtettünk a győzelemért. Az első félidőben remekül játszottunk, a másodikban pedig küzdésben nőttünk a váciak fölé.
Sisa Tibor: – Újonc csapatom a bajnokesélyes otthonában úgy kapott ki, hogy a végén a hazaiak húzták az időt, és ez elsőre nem tűnik rossznak. Többen megilletődtek a találkozó elején, így a kályhától kell kezdenünk az építkezést.

FC AJKA–SOPRONI VSE 3–1 (1–1)
Ajka, 400
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Huszár Balázs, Kóbor Péter)
AJKA: Gőcze – Kovács G., Császár, Pákai, Zámbó – Horváth A., Nagy B., Kovács D. (Beszterczei, 55.), Sándor I. (Gunther, 59.) – Vittman (Sowunmi, 66.), Major N. Vezetőedző: Jákli Péter
SOPRON: Halasi – Pados, Sifter, Jancsó, Jovetics – Maráczi (Bedi N., 55., Grabant, 80.), Deme, Zamostny, Dallos – Rácz B., Tihanyi (Füredi, 38.) Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Deme (0–1) a 19., Vittman (1–1) a 39., Sándor I. (2–1) az 54., Gunther (3–1) a 82. percben
Jákli Péter
: – Kulturáltan futballoztunk, a mezőnyben jól játszottak a fiúk. A második félidőben rutinos játékosaink eldöntötték a meccset. A helyzeteink alapján még több gólt is rúghattunk volna.
Supka Attila: – Az első félidőben jól játszottunk, uraltuk a találkozót. Szünet után kijöttek a hiányosságok, a játékosok fizikai képességei nem egyformák, sajnos ez meglátszott a második félidőben. Elfogytunk, kevesen is voltunk, nem tudtam minőségi cserét végrehajtani. Bízom benne, hogy mérkőzésről mérkőzésre javulunk majd.

SOROKSÁR SC–SZOLNOKI MÁV FC 0–2 (0–2)
Haraszti út, 400
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Mohos Milán, Márton Zsolt)
SOROKSÁR: Holczer – Vass Zs., Pandur, Valencsik, Fülöp N. – Peszmeg, Szalánszki (Kapacina, 56.) – Gárdos, Huszák, Korozmán (Pál A., 68.) – Koós. Vezetőedző: Albert Flórián
SZOLNOK: Pokorni – B. Tóth, Vermes, Kovács O., Rokszin – Nagy I., Kenderes – Lengyel B., Gajdos, Tóth B. (Balajti, 76.) – Horváth P. (Papucsek, 85.) Vezetőedző: Kis Károly
GÓLSZERZŐ: Gajdos (0–1) a 31., Horváth P. (0–2) a 41. percben
Albert Flórián
: – Tudtuk, hogy nehéz lesz a szezon eleje, hiszen szinte teljesen kicserélődött a keretünk a nyáron és sérülések is nehezítik a dolgunkat. Idő kell, míg összeszokik a gárda. Ennek ellenére nem játszottunk rosszul, ám hiába dolgoztunk ki helyzeteket, nem tudtunk a kapuba találni.
Kis Károly: – Nem kezdtünk jól, ám az első játékrész közepére elkaptuk a ritmust és a szünetig el is döntöttük a három pont sorsát. Attól kezdve végig domináltunk, s akár növelhettük is volna az előnyünket.

1. BFC Siófok 1 1 4–2 +2 3
2. FC Ajka 1 1 3–1 +2 3