Nem volt elég a kétgólos előny, sorozatban ötödször ikszelt a Vasas

2018.09.16. 15:59
A Vasas sorozatban ötödször játszott döntetlent (Fotó: Tumbász Hédi)
Vasárnap rendezték a labdarúgó NB II 8. fordulójának mérkőzéseit. A listavezető Soroksár kikapott Mosonmagyaróváron, a Gyirmót FC Győr 4–1-re nyert a Kazincbarcika vendégeként Putnokon, míg a Budaörs szintén 4–1-re győzte le a Dorogot. Nem bírtak egymással az újoncok, a Monor a Tiszakécskével ikszelt. Az új edző, Király József által irányított Győr 4–0-ra győzött a Budafok ellen. A Békéscsaba 3–1-re nyert Csákváron, a Nyíregyháza Siófokon alulmaradt, a szintén új tréner, Dobos Barna által irányított ZTE pedig nem bírt a Balmazzal. A játéknap záró mérkőzésén a Vasas kétgólos előnyt adott le a Kaposvár ellen, így ismét – sorozatban immár ötödször – csak döntetlenre volt képes.

A labdarúgó NB II 8. fordulójában a Vasas kétgólos előnyt adott le a Kaposvár ellen a Szusza Ferenc Stadionban, így ismét – sorozatban immár ötödször – csak döntetlenre volt képes. Az angyalföldiek Balajti Ádám lövésével kerültek előnybe az első játékrészben, de a félidő végén Ádám Martint kiállította a játékvezető. Létszámhátrányban is növelni tudta előnyét az angyalföldi együttes, a balhátvéd Rokszin Ádám talált be az ügyetlenkedő védők mellett, de aztán kisvártatva jött egy rövidzárlat, a Kaposvár pedig három perc alatt kiegyenlítette az állást. Úr László kiállítása miatt aztán kiegyenlítődött a létszám is, de az eredmény már nem változott, mivel Vaskó Tamás gólját a hajrában – vélhetően tévesen – nem adta meg Bognár Tamás játékvezető.

A forduló előtt listavezető Soroksár 1–0-ra kikapott Mosonmagyaróváron. A győztes gólt Szabó Viktor szerezte, aki Kapacina Valér jobb oldali beadását fejelte a kapuba. Kapacina egyébként főszereplő volt, hiszen gólpassza mellett kiharcolt egy kiállítást is, az ő lerántásáért Bor Dávid megkapta második sárgáját, így a pirosat is.

Az új éllovas a Békéscsaba, amely meglepően könnyen, 3–1-re nyert Csákváron. Boér Gábor együttese egyórányi játék után már három góllal vezetett, a Fejér megyeiek erejéből csak a szépítésre futotta.

Csak döntetlent ért el a Nagy Tamást váltó új tréner, Dobos Barna bemutatkozásán a ZTE. A zalaiak kétszer is vezettek a Balmazújváros ellen, de először Babati Benjámin találatát Óvári Zsolt, majd a szünet után Kónya Kornél bombagólját Berki István egyenlítette ki.

Győzelemmel debütált viszont egy másik új tréner, Király József: az ETO FC Győr 4–0-ra kiütötte a Budafokot. A győrieknél Nemanja Andrics duplázott, míg Szimcso Viktor két gólpasszt adott, a találkozót pedig a gólokon kívül még egy-egy kapufa is színesítette.

Elek Bence tizenegyesgóljával a Siófok otthon győzte le a Nyíregyházát. A szabolcsiak játéka csalódást keltő volt, a Balaton-partiak fontos győzelmet arattak a megbízott edző, Mihalecz István irányításával.

Szép gólokat szerezve megérdemelten nyert a Gyirmót FC Győr a Kazincbarcika vendégeként, Putnokon. Marek Strestík és Heffler Norbert gólja után Lukács Raymond még szépíteni tudott a borsodiak részéről, de a hajrában jött a csereként beálló Nagy Patrik, és két góljával fölényessé tette csapata sikerét.

Czvitkovics Péter volt a főszereplője a Budaörs–Dorog találkozónak, a rutinos középpályás három gólt szerzett – egyet szabadrúgásból, egyet tizenegyesből, egyet pedig akcióból. Ezt még Sajbán Máté is megtoldotta eggyel, míg a dorogiak erejéből csak a szépítésre futotta.

Nem bírtak egymással az újoncok, a Monor a Tiszakécskével ikszelt, bár a Pest megyeiek Szabó Dávid kiállítása miatt több mint egy félidőt emberelőnyben játszottak. Zsolnai Richárd góljával a Vác értékes győzelmet aratott a Cegléd ideiglenes otthonában, Tiszakécskén.

NB II
8. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–BUDAFOK 4–0 (1–0)
Győr,
ETO-park, 1200 néző. Vezette: Radványi Ádám
GYŐR: Horváth T. – Kovács K., Tar Zs., Vukasovics, Baracskai R. – Tajthy, Bagi – Szimcsó, Magasföldi (Koltai, 68.), Andrics (Vadász V., 78.) – Hamar Á. (Jakab D., 75.). Vezetőedző: Király József
BUDAFOK: Szabó B. – Margitics, Khiesz, Oláh B., Lakatos Cs. – Filkor (Veszelinov, 57.) – Kovács D., Micsinai (Kercsó, 59.), Vass M., Vankó – Boros G. (Fekete M., 71.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Andrics (1–0) a 12., Hamar Á. (2–0) az 59., Andrics (3–0) a 69., Jakab D. (4–0) a 89. percben
Király József: – Kicsit léptünk előre, de nem bízzuk el magunkat, továbbra is céltudatosan építkezünk.
Vitelki Zoltán: – Nem tudtunk úgy játszani, hogy megnehezítsük a hazaiak helyzetét.

VASAS–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2–2 (1–0)
Szusza Ferenc Stadion, 1100
néző. Vezette: Bognár Tamás (Buzás Balázs, Kóbor Péter)
VASAS: Bese – Kelemen, Vaskó, Szokol, Rokszin – Murka (Hrepka, 73.), Hinora, Szatmári L., Talabér (Szilágyi Z., 62.) – Ádám M., Balajti. Vezetőedző: Kis Károly
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler (Nagy J., 73.), Ur, Szabó Alex, Hadaró – Zsiga, Hegedűs D., Szakály A. – Beliczky (Nagy K., 54.), Rajczi P., Bíró D. (Tömösvári, 60.). Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Balajti (1–0) a 32., Rokszin (2–0) az 54., Nagy K. (2–1) a 60., Szakály A. (2–2) a 62. percben
Kiállítva: Ádám M. (a második sárga lap után) a 45., Ur (a második sárga lap után) a 70. percben
Kis Károly
: – Újra sikerült kétgólos előnyt szereznünk, ráadásul a második gólt már emberhátrányban rúgtuk. Ezután jött egy rövidzárlat, amit ellenfelünk kihasznált.
Waltner Róbert: – Kettő–nullás Vasas-vezetés után sikerült felállnunk, és második félidei jó játékkal döntetlenre hoztuk a mérkőzést. A helyzetek alapján nyernünk kellett volna.

BFC SIÓFOK–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–0 (1–0)
Siófok, 500
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Kepe Arnold, Hofbauer Roland)
SIÓFOK: Molnár P. – Gál, Fehér Zs., Lorentz, Csibra – Nagy D. (Zamostny, 75.), Horváth A., Réti, Medgyes (Szilágyi P., 70.) – Elek B., Bolla (Petneházi, 85.). Vezetőedző: Mihalecz István
NYÍREGYHÁZA: Jova – Polényi, Fodor F., Rubus, Farkas M. – Végső, Bakos Sz. (Daru, 61.), Gulyás M. – Pekár, Dragóner (Starosta, 61.), Rezes (Gyurján, 73.). Vezetőedző: Bozsik József
Gólszerző: Elek B. (11-esből, 1–0) a 25. percben
Mihalecz István
: – Két összetevő segített bennünket, két ok miatt nyertünk: azért, mert többet játszottunk a pályán hosszában, mint keresztben ellenfelünknél, illetve mentális állapotunk is jobb volt, mint a nyíregyháziaké.
Bozsik József: – Most már nehéz helyzetben vagyunk. Az előző mérkőzés után nem gondoltam volna, hogy a mai napon ilyen gyengén futballozunk. Mindenesetre köszönjük a bennünket elkísérő szurkolóknak a biztatást, az ő jelenlétük ad erőt, hogy a bajból közösen kimászhassunk.

ZTE FC–BALMAZÚJVÁROS 2–2 (2–1)
Zalaegerszeg, 2134
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Kis Zoltán, Kiss Balázs Gergő)
ZTE: Zöldesi – Kónya, Lesjak, Devecseri, Gergényi – Kiss M. (Szökrönyös, 44.), Bedi – Gajdos, Madarász (Balázs Zs., 74.), Babati – Novák (Popin, 56.). Vezetőedző: Dobos Barna
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Szalai A., Papucsek, Jagodics B., Farkas N. – Domokos, Erdei – Kóródi, Patvaros Zs. (Szabó B., 80.), Óvári (Harsányi, 78.) – Berki I. (Peres, 81.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Babati (1–0) a 4., Óvári (1–1) a 25., Kónya (2–1) a 30., Berki I. (2–2) a 64. percben
Dobos Barna
: – Jól kezdtünk, gyorsan előnyhöz jutottunk. Az első félidőben el is dönthettük volna a mérkőzést, a másodikban viszont már nem.
Horváth Ferenc: – Statisztának vártak bennünket, kis híján főszereplők lettünk. Többet birtokoltuk a labdát. A ZTE jó csapat, megérdemelné, hogy feljusson az élvonalba.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–3 (0–1)
Csákvár, 400
néző. Vezette: Molnár Attila (Bertalan Dávid, dr. Bede Tamás)
CSÁKVÁR: Tóth B. – Papp M., Csonka, Dulló, Csilus Á. (Baranyai, a szünetben) – Farkas A., Mészáros D. (Nándori, 64.) – Tamás N., Daróczi, Simon M. (Sejben, 64.) – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Szalai D., Viczián, Szélpál, Zahorán – Mezei (Lustyik, 68.), Király P. – Gránicz (Ilyés, 78.), Hursán, Szatmári I. – Urbin (Dávid, 87.). Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Szatmári I. (0–1) a 15., Mezei (0–2) az 51., Zahorán (0–3) az 59., Dulló (1–3) a 64. percben
Szijjártó István
: – Rosszul és hit nélkül játszottunk, ennek vereség lett a vége. Ennél sokkal többet tudunk.
Boér Gábor: – Nagyon jó csapat otthonában sikerült megérdemelten nyernünk. Az első hely óriási fegyvertény ettől a fiatal együttestől, de ettől kezdve a százötven százalék helyett kétszázat kell nyújtanunk.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SOROKSÁR SC 1–0 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 600
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Kulman Tamás, Mohos Milán)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Sziklási (Katona K., a szünetben), Vágó, Forgács A. – Kovács B., Bakos B. (Darázs, 68.), Zsirai, Winkler – Stieber A., Kapacina V. (Kozma, 77.), Szabó V. Vezetőedző: Várhidi Péter
SOROKSÁR: Kovács D. – Gárdos, Gyömbér, Valencsik, Bor D. – Huszák, Derekas, Tamási Zs. (Lőrinczy, 61.) – Orosz (Szpirulisz, 75.), Albert Á., Lakatos I. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Szabó V. (1–0) a 60. percben
Kiállítva: Bor (második sárga lap után) a 71. percben
Várhidi Péter
: – Büszke vagyok a srácokra, le a kalappal előttük! Nagy győzelmet arattunk.
Lipcsei Péter: – A Mosonmagyaróvár fegyelmezetten játszott. Sajnos ebben ennyi volt. A végén egyenlíthettünk volna – nincs mit tenni, megyünk tovább.

KAZINCBARCIKAI SC–GYIRMÓT SC GYŐR 1–4 (0–2)
Putnok,
Várady Béla-sportközpont, 250 néző. Vezette: Lovas László (Szvetnyik Bence, Szilágyi Norbert)
KAZINCBARCIKA: Somodi – Krausz, Oltean, Fótyik, Mikló (Gábor, 73.) – Kovács O. (Palmes, 77.), Kiss B. – Toma, Takács P. (Lukács R., a szünetben), Tóth L. – Olasz D. Vezetőedző: Koleszár György
GYIRMÓT: Rusák – Varga P., Szilvási, Villám, Széles – Kontár, Lázár P. – Herjeczki (Krebsz, 84.), Strestík (Nagy P., 71.), Heffler N. (Présinger, 64.) – Szarka. Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Strestík (0–1) a 10., Heffler N. (0–2) a 27., Lukács R. (1–2) a 61., Nagy P. (1–3) a 76., Nagy P. (11-esből, 1–4) a 82. percben
Kádár Zsolt szakmai igazgató
: – Az első félidőben rendkívül szerény teljesítményt nyújtottunk. A szünet után felcsillant a felzárkózás esélye is, de a harmadik gól megpecsételte a sorsunkat.
Szepessy László: – Az utóbbi két mérkőzésünk nem úgy sikerült, ahogyan elterveztük, de sikerült kijavítanunk a hibáinkat. A mérkőzésen kiütközött a minőségi különbség, szép gólokat rúgtunk, jól kijátszott helyzeteket alakítottunk ki, és teljesen megérdemelten szereztük meg a három pontot.

CEGLÉDI VSE–VÁC FC 0–1 (0–0)
Tiszakécske, 250
néző. Vezette: Csonka Bence (Garai Péter, Punyi Gyula)
CEGLÉD: Mursits – Farkas A., Nánási, Preklet, Wild – Rétyi (Kitl K., 69.), G. Bíró, Nyilas, Lukács R. (Oldal, 35.) – Asztalos (Nagy T., 35.), Albert I. Vezetőedző: Klausz László
VÁC: Halasi – Búrány, Dlusztus, Szabó N., Földi – Kákonyi, Tóth G., Szekszárdi, Zsolnai R., Varga Sz. – Csillag (Murai, 63.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Zsolnai R. (0–1) a 65. percben
MESTERMÉRLEG:
Klausz László
: – Gyenge színvonalú mérkőzés volt. Nekünk is akadtak helyzeteink, de nem értékesítettük ezeket. Sajnos a támadásainkat nem úgy fejezzük be, ahogyan szeretnénk. Győzelmet nem érdemeltünk, de legalább egy pontot szerezhettünk volna.
Zoran Szpisljak: – Amit terveztünk, megvalósítottuk. Több helyzetünk volt az első félidőben, már akkor eldönthettük volna a mérkőzést.

BSS MONOR–TISZAKÉCSKE VSE 0–0
Budapest,
Hévízi út, 400 néző. Vezette: Farkas Tibor (Berényi Ákos, Márkus Péter)
MONOR: Bozsó – Sági, Fülöp N., Tóth F., Pintér D. (Ficsor, 60.) – Bori, Palincsár, Hunya (Szabó D., 76.), Szerencsi – Tóth B., Tóth Á. (Szabó T., 69.). Vezetőedző: Horváth Dávid
TISZAKÉCSKE: Molnár M. – Oláh M., Kardos N., Csáki (Szabó L., 87.), Sváb – Kocsis G., Horváth A. – Mihály D. (Puskás Z., a szünetben), Tölgyesi (Gréczi G., 93.), Szabó D. – Batizi-Pócsi. Vezetőedző: Szabó István
Kiállítva: Szabó Dávid (buktatta Tóth Barnát) a 35. percben
Horváth Dávid
: – Tettük becsülettel a dolgunkat, emberelőnybe is kerültünk. Voltak lehetőségeink, de az átütőerő hiányzott a támadójátékunkból. Így azt mondom, reális eredmény a döntetlen.
Szabó István: – A 35. percben történt kiállítás nyilvánvalóan meghatározta a további játékmenetet, addig voltak helyzeteink. A kiállítás után is akadt egy nagy lehetőségünk, de teljesen reális a döntetlen.

BUDAÖRSI SC–DOROGI FC 4–1 (2–0)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 200 néző. Vezette: Veizer Roland (Szabó Péter, Horváth Zoltán)
BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Gyurácz, Tányéros Á., Ódé – Czvitkovics, Sajbán Miklós (Fejős, 67.), Kesztyűs – Sajbán Máté, Fodor D. (Végh G., 83.), Csiki (Csobánki, 56.). Szakmai igazgató: Bognár György
DOROG: Horváth G. – Erdélyi, Zachán, Nagy Zs., Papp M. – Nagyházi (Kitl M., a szünetben), Nagy I. (Vígh Á., 60.) – Faragó (Sitku, 57.), Mészáros Á., Szedlár – Városi. Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Czvitkovics (1–0) a 20., Sajbán Máté (2–0) a 41., Szedlár (2–1) az 52., Czvitkovics (11-esből, 3–1) az 54., Czvitkovics (4–1) a 80. percben
Bognár György
: – A legutóbbi mérkőzésünkhöz képest sokat léptünk előre. A mai teljesítményünket jó közepesre értékelem.
Miskei Attila: – Több fordulópontja volt a mérkőzésnek, ezekből minden alkalommal a Budaörs jött ki jobban. Egyéni teljesítményekben és koncentrációban nagyon sokat kell javulnunk.

1. Békéscsaba Előre 8 5 2 1 15–7 +8 17
2. Soroksár SC 8 5 1 2 17–9 +8 16
3. Gyirmót FC Győr 8 5 3 17–8 +9 15
4. ZTE FC 8 4 3 1 14–10 +4 15
5. Kaposvári Rákóczi FC 8 4 3 1 16–13 +3 15
6. Vasas FC 8 3 5 16–13 +3 14
7. Vác FC 8 3 3 2 6–8 –2 12
8. ETO FC Győr 8 3 2 3 15–10 +5 11