Kikapott a Vasas, a Siófok legyőzte a Gyirmótot – ez történt az NB II 6. fordulójában!

2020.08.26. 20:25
Nagy az öröm, a Szentlőrinc legyőzte a Kaposvárt (Fotó: Laufer László)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a Vasas 3–1-re kikapott a Budaörs vendégeként, Tatabányán. A Debrecen simán megverte otthon a Szegedet, az Ajka pedig vereséget szenvedett a Haladástól. A Siófok legyőzte a Gyirmótot, a Szolnok ismét nyert hazai pályán, míg a megbízott edző, Király József által felkészített ETO a Nyíregyháza ellen szerezte meg első sikerét.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–VASAS 3–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya, 500 néző. Vezette: Barna Gábor (Horváth Zoltán, Kiss Balázs)
BUDAÖRS: Kovács P. – Marques-Airosa, Tamás O., Kékesi, Fényes – Molnár Cs., Nyári P. (Sajbán Miklós, a szünetben), Petneházi, Zeke – Horváth R. (Halácsi, 87.), Pethő (Halmai Á., 73.). Szakmai igazgató: Bognár György
VASAS: Jova – Hinora, Litauszki, Csató M., Silye – Hidi M. S. – Kleisz (Viczián, 55.), Szatmári L. – Radó (Pekár, a szünetben), Vernes, Balajti (Birtalan, 68.). Vezetőedző: Bene Ferenc
Gólszerző:
Horváth R. (1–0) a 45+1., Pethő (2–0) az 53., Vernes (2–1) az 59., Horváth R. (3–1) a 66. percben

Bognár György:
– Végig a Vasas térfelén tartottuk a játékot, ez döntött. Jól játszottunk.
Bene Ferenc:
– Nem szakmai dolgok döntötték el a mérkőzést, ezért nem is szeretnék futballszakmai dolgokról beszélni. A Budaörs nagyszerűen, a klub iránti alázattal játszott.

Meglepetésre kikapott a Budaörstől a Vasas (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

DEBRECENI VSCSZEGED-CSANÁD GA 3–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 3380 néző. Vezette: Antal Péter (Garai Péter, Márkus Péter)
DEBRECENI VSC: Zöldesi – Kinyik, Szatmári Cs., Poór – Bényei (Baráth P., 63.) – Kundrák (Sós, a szünetben), Bódi, Ferenczi J. – Bárány, Tischler (Varga K., 72.), Szécsi M. Vezetőedző: Kondás Elemér
SZEGED: Varga B. – Ódor, Moga, Szilvási, Mohl – Simon Á. (Dobronoky, 72.), Oláh G. – Jovanovic (Gréczi M., 80.), Germán, Varga Sz. – Dobos Á. (Takács T., 67.) Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Bárány (1–0) az 57., Ferenczi J. (2–0) a 66., Baráth P. (3–0) a 81. percben
Kondás Elemér: – Olyan meccs volt, mint amilyet vártunk, egy masszívan játszó ellenféllel találkoztunk. Már az első félidőben próbáltuk megbontani a Szeged védekezését, de a két kapufán kívül nem voltak lehetőségeink. Szünetben váltottunk, majd az első gól felszabadította a csapatot. A hajrában tovább növelhettük volna előnyünket, de ne legyünk elégedetlenek, örüljünk a győzelemnek, amely fontos volt a vasárnapi verség után.
Dobos Barna: – Az első félidőben szervezetten játszottunk, bár szerettem volna, ha kicsit többet támadunk, de ez Debrecenben nem könnyű. Igaz, volt egy lehetőségünk Germán Tamás helyzeténél, de ez kimaradt. Szünet után több egyéni hibát követtünk el, s ez nem fér bele, különösen a DVSC ellen nem.

BFC SIÓFOK– GYIRMÓT FC GYŐR 2–1 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, 500
néző. Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Rózsa Dávid)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Horváth M., Deutsch B. – Tajthy – György (Gaál B., 53.), Kecskés T. (Elek B., 83.), Balogh B. (Hajnal, 75.), Kiss B. – Horváth P. Vezetőedző: Gál István
GYIRMÓT: Rusák – Juhász Zs., Hudák, Németh B., Széles I. – Vass Á. (Lustyik, 77., Lázár P., 92.) – Herjeczki, Nagy P. (Szatmári I., 55.), Vogyicska, Heffler N. – Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Simon A. (0–1) a 18., Kiss B. (1–1) a 32., Balogh B. (2–1) a 40. percben
Gál István:
– Rotáció miatt több olyan játékos is lehetőséget kapott a kezdőben, akik eddig alig játszottak. Az összeszokásra sajnos elment az első harminc perc, de utána két kiváló támadás végén két nagyszerűen játszó emberünk összjátékából, illetve egyéni megmozdulásából két gyors gólt szereztünk, amely végül döntőnek bizonyult.
Csertői Aurél: – Úgy kezdtük a találkozót, ahogy elterveztük, helyzeteink voltak, vezettünk. Innen érthetetlen módon visszaestünk, kaptunk is gyorsan két gólt két kapura lövésből. A második játékrészben meddő fölényből próbáltunk gólt szerezni, de sajnos nem jött össze.

ETO FC GYŐR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 1037
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Mohos Milán, Bognár László)
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Vári – Szimcsó (Vankó, 89.), Vaskeba, Bagi, Kerkez (Sipőcz, 69.) – Májer (Berki, 66.), Priskin. Megbízott vezetőedző: Király József
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Svedjuk, Fodor F., Papucsek (Végső, 37.), Galambos – Farkas A., Papp M. – Hamed (Györgyi, 63.), Kalocsai, Ötvös (Kártik, 78.) – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Priskin (1–0) a 91. percben
Király József
: – Rövid időnk volt a felkészülésre, s egy negatív spirál után mélyről indultunk, de sikerült felrázni a csapatot. A győzelem az előző stáb, Tuifel Péter és Herczeg Miklós érdeme is, de örülünk, ha mi is hozzá tudtunk ehhez tenni. A fiúk végig hittek a győzelemben, és az utolsó pillanatig látszott a tűz a szemükben. Örülünk a sikernek, mert jó csapatot sikerült legyőznünk.
Gálhidi György: – Mindkét csapatnak kellett a három pont. Jól kezdtük a mérkőzést, többször az ETO védelme mögé kerültünk, de nem sikerült kihasználni a helyzeteinket. A védelmünk rendben volt, jól zártunk hátul, és kihúztuk az ETO méregfogát. Több játékosomra sem számíthattam, Papucsek Barnát sérülés miatt le kellett cserélnem, Hamed Yasin sincs még megfelelő fizikai állapotban, a cserék viszont nem tudták tartani a színvonalat. Bánt, hogy az utolsó percekben szenvedtünk vereséget, a végén néhány játékosom nem tette oda magát.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SOROKSÁR SC 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 1560
néző. Vezette: Takács János (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Szalai D., Farkas M., Bora, Mészáros M. – Hodonicki, Hursán, Kitl M. (Szabó P., 56.) Pantovics – Paudits (Máris, 61.), Lukács R. (Horváth P., 79.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SOROKSÁR: Varga Á. – Kópis, Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Gyömbér, Huszák (Orosz, 58.) – Csernik (Magyar, 77.), Derekas, Korozmán – Erdélyi L. (Lovrencsics B., 63.) Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Pantovics (1–0) a 41., Lovrencsics B. (1–1) a 65. percben
Schindler Szabolcs: – Az első félidő langyos futballt hozott mindkét csapat részéről. Tizenöt percet futballoztunk, akkor volt három ziccerünk, abból egy gólt lőttünk. A második felvonásban mindkét csapat odatette magát, jó meccset játszottunk. A legnagyobb gond az, hogy hat–három helyett egy–egy lett az eredmény. Ennek több oka volt, kihagytuk a nagy helyzeteket, és ilyenkor törvényszerű, hogy a másik csapat megbünteti a sokat hibázót.
Lipcsei Péter: – Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, mivel vesztes állásból szereztünk egy pontot. Jó találkozót láthatott a közönség. Szerettünk volna nyerni, ziccereink is voltak, de nem sikerült győzni.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–PÉCSI MFC 0–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, 400
néző. Vezette: Molnár Attila (Szécsényi István, Kis Zoltán)
CSÁKVÁR: Markek – Vukaszovics (Papp M., 56.), Albert I., Koch – Mim, Mészáros D. (Major, 76.), Madarász, Kocsis B. – Baracskai, Daru, Ganbayar (Nándori, 59.). Vezetőedző: Visinka Ede
PÉCS: Helesfay – Sági, Króner, Preklet, Katona L. – Futó – Kónya D., Geiger, Hegedűs M. – Tihanyi (Batizi-Pócsi, 74.), Óvári (Adamcsek, 63.). Vezetőedző: Vas László
Visinka Ede
: – Nagyon jó Pécs ellen harcos, küzdelmes meccset játszottunk. Nagyon sajnálom, hogy a hajrában két meccslabdát is elhibáztunk, így továbbra is várnunk kell a hőn áhított első győzelemre.
Vas László: – Nemcsak akkor vagyok büszke csapatomra, amikor nyer, hanem most is. Nagyon sokat tettünk a győzelemért, de hiányzott az utolsó passzok pontossága, így meg kellett elégednünk az egy ponttal.

SZOLNOKI MÁV FC–DEBRECENI EAC 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, 1400
néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Berényi Ákos)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Szekszárdi (Kónya M., a szünetben), Kovács O., Tamás L., Kotula– Tisza K., Szabó B. (Berdó, 85.), Földi M. (Bárdos, 66.) – Novák, Rokszin. Vezetőedző: Csábi József
DEAC: Acsádi – Szabó K., Belényesi, Balogh K. – Sándor T., Bíró P. (Urbin, 68.), Sigér Á., Takács P., Nagy K. – Székely D. (Rezes, 79.), Burai (Damásdi, 54.). Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Novák (1–0) a 77. percben
Csábi József
: – A mérkőzés első felében tompán játszottuk, egyáltalán nem voltunk élesek. A szünetben történt egy s más az öltözőben, amit azért jobb, ha nem fejtek ki. A második félidőben sokat tettünk a győzelemért, és egy nagyon fontos mérkőzést sikerült megnyernünk.
Balogh Pál: – Az első félidőt jól kezdtük, nyomást gyakoroltunk egy olyan csapatra, amely hibátlan hazai pályán, de nem használtuk ki a helyzeteinket. A második játékrész kiegyenlítettebb volt, viszont a Szolnok szöglet- és szabadrúgásai életveszélyesek voltak. Ha a kishitűséget levetkőzzük, elérhetjük céljainkat.

KAZINCBARCIKAI SC–DOROGI FC 1–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 647
néző. Vezette: Lovas László (Horváth R., Belicza)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik, Dávid Z., Fótyik, Mikló – Krausz (Oltean, 33.), Heil – Oldal (Korbély, a szünetben), Toma, Kovác – Bereczki (Tóth L., 73.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán
DOROG: Mursits – Nyíri, Rjasko, Tóth B., Zabari – Nagyházi (Csillag, 76.), Lénárt (Zuigéber, 18.) – Beliczky (Vígh Á., 64.), Mészáros Á., Papp M. – Girsik. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Lénárt (11–esből, 0–1) a 10., Krausz (1–1) a 28. percben
Vitelki Zoltán
: – Harcias mérkőzést játszottunk, amelyen csapatom küzdeni tudásból jelesre vizsgázott. Két fontos játékost is elveszítettünk, és ez befolyásolta a találkozó kimenetelét. Tíz emberrel is voltak lehetőségeink, de nem lehetünk elégedetlenek az eredménnyel.
Németh Szabolcs: – Játékunkban nem volt több egy pont megszerzésénél. Ezúttal nem tudtuk a saját játékunkat játszani, de ennek az volt az oka, hogy a hazaiak agresszív és harcias futballal rukkoltak ki. Ezen a mérkőzésen az jött be, amit a kazincbarcikaiak elterveztek.

SZOMBATHELYI HALADÁS–FC AJKA 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 3109
néző. Vezette: Oláh Gábor (Szalai Balázs, Kovács II Gábor)
HALADÁS: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Devecseri, Németh Milán (Bosnjak, a szünetben) – Tóth D. (Medgyes Z., 54.), Csilus T., Holdampf, Kiss B. – Tóth B., Szalay (Szekér, 78.). Vezetőedző: Mátyus János
AJKA: Horváth T. – Kovács N., Heffler T., Tar, Présinger – Irimiás, Tóth G. – Soltész D. (Csizmadia, 55.), Zsolnai R. (Nagy I., 78.), Rétyi R. (Lengyel B., 57.) – Nagy M. K. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Tóth B. (1–0) az 55. percben
Mátyus János
:  – A forduló előtt nem véletlenül vezette az Ajka a tabellát, ezúttal is jól futballozott, ám harcosságunk és akaratunk három pontot eredményezett, természetesen a közönség is sokat segített ebben.
 Kis Károly: – Edzői pályafutásom során még sohasem voltam olyan ideges, mint most. Sajnos nem kaptunk egyenlő feltételeket, ennek tudható be az, hogy súlyos árat fizettünk azért, mert megpróbáltunk nyerni, ugyanis egyik játékosunk bokaszalag-szakadást szenvedett. Egységesek, gyorsak voltunk, de sajnos ezt nem tudták a játékosaink pontokra váltani

SZENTLŐRINC SE–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 3–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 500 néző. Vezette: Berényi Tamás (Bornemissza Norbert, Becséri Gergely)
SZENTLŐRINC: Slakta – Molnár R., Havas, Dulló, Nagy B. – Hleba, Kapronczai – Harsányi I. (Kovács D., 77.), Fröhlich, Vajda R. (Lehoczky, 63.) – Kondor (Sili, a szünetben) Vezetőedző: Marián Sluka
KAPOSVÁR: Pogacsics – Nagy J., Nagy T., Szabó A., Hadaró (Vachtler, 30.) – Varjas Z., Szakály A. – Földi B. (Godzsajev-Telmán, a szünetben), Szabó B., Erdei (Andrics, 65.) – Balázs Zs. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Harsányi I. (1–0) a 48., Balázs Zs. (1–1) az 50., Kapronczai (2–1) a 73., Sili (3–1) a 84. percben
Marián Sluka: – A vasárnapi mérkőzés után tett nyilatkozatomat átgondolták és megértették a játékosok, és úgy futballoztak, ahogyan arról a héten beszéltünk. Így nézünk ki, ha Szentlőrinchez méltóan, csapatként játszunk. Fegyelmezettek és harcosak voltunk, jól reagáltuk le a legutóbbi két vereségünket.
Waltner Róbert: – Szomorú, elkeseredett és csalódott vagyok. A Szentlőrinc megmutatta, hogy akarattal, alázattal milyen eredményt lehet elérni.

1. Debreceni VSC 6 4 1 1 11–2 +9 13
2. Szolnoki MÁV FC 6 4 1 1 7–5 +2 13
3. FC Ajka 6 4 2 14–4 +10 12
4. Gyirmót FC Győr 6 4 2 10–6 +4 12
5. Szombathelyi Haladás 6 3 2 1 12–6 +6 11
6. Dorogi FC 6 3 2 1 7–7 0 11
7. Nyíregyháza Spartacus 6 3 1 2 5–3 +2 10
8. Békéscsaba 1912 Előre 6 2 4 7–5 +2 10