NB II: sima Kisvárda-siker Csákváron, megint kikapott a ZTE

2018.04.25. 17:00
Szerda délután és este pótolták a márciusról elhalasztott 25. forduló nyolc mérkőzését. A feljutásért küzdő Kisvárda a félidők végén szerzett gólokkal 3–0-ra győzött a Csákvár vendégeként. Arcpirító vereséget szenvedett a Szolnok, amely a már teljesen reménytelen helyzetben lévő Soprontól kapott ki otthon. A Mosonmagyaróvár a Vác ellen nyert, míg a Cegléd az egyre nagyobb bajban lévő ZTE-t verte meg. Az esti meccseken a Nyíregyháza Spartacus Hornyák Marcell duplájával 2–0-ra legyőzte a Kazincbarcikát, a Gyirmót FC Győr viszont hazai pályán nem bírt a Siófokkal. A listavezető MTK már márciusban lejátszotta e fordulóbeli találkozóját, amelyet győzelemmel zárt a Budafok ellen, míg az ETO a Békéscsaba otthonában diadalmaskodott a múlt hónapban.

A labdarúgó NB II 25. fordulójában a félidők végén szerzett gólokkal győzött a Kisvárda a Csákvár vendégeként. Az első játékrész hajrájában Tar Zsolt kétszer is eladta a labdát, a szabolcsiak mindkétszer büntettek (először Lucas Marcolini, majd Brana Ilics révén), míg a második félidő végén Lukács Raymond értékesítette a Hermány Bence szabálytalansága miatt megítélt tizenegyest. A szabolcsiak ezzel megerősítették második helyüket, és egyre közelebb kerülnek a feljutáshoz.

Tóth Ferenc óriási hibája miatt szerzett vezetést a Mosonmagyaróvár a Vác vendégeként; a váci védő röviden fejelte haza a labdát a tizenhatos előteréből, Kulcsár Kornél lecsapott rá, és tizenöt méterről a kapu jobb oldalába helyezett. Az Óvár így fontos sikert aratott, a Vác pedig egyre inkább gödörbe kerül.

A „gödör” talán már nem is eléggé kifejező szó a Zalaegerszeg közelmúltbeli teljesítményére, a zalaiak most a Cegléd ideiglenes otthonában, Albertirsán is pont nélkül maradtak. A Pest megyeiek Damásdi Alex révén hamar vezetést szereztek, utána pedig sokáig jól őrizték az eredményt, sőt, a hajrában a csereként beálló Hujber Tamás kapáslövésével biztossá is tették sikerüket. A ZTE továbbra sem tud ellépni a kiesőzónából.

Arcpirító vereséget szenvedett hazai pályán a Szolnok, amely a sereghajtó, gyakorlatilag már biztos kieső Soprontól kapott ki. Az anyagi gondokkal is küzdő vendégek nagy tartásról tettek tanúbizonyságot, és Horváth Péter duplájának köszönhetően megszerezték második győzelmüket. A szezonban sokáig stabil Szolnoknak még kiesési gondjai is lehetnek.

Hornyák Marcell duplájával a Nyíregyháza Spartacus 2–0-ra legyőzte a Kazincbarcikát. A szabolcsiak támadója a szünet után két szép akció végén lőtt a hálóba, ezekkel sikerült feltörni a barcikaiak masszív védekezését.

A veterán Sitku Illésnek köszönheti a Dorog, hogy pontot mentett a Soroksár ellen a hajrában – a csereként beálló 40 éves támadó a Steer Bencéről kipattanó labdát továbbította a hálóba.

A Gyirmót FC Győr otthon nem bírt a Siófokkal (0–0), a Balaton-partiak értékes ponttal térhettek haza. A Szeged 2011 a Budaörs vendégeként megszerzett ponttal lehet elégedett, amelyet szervezett játékkal szerzett meg.

A listavezető MTK már márciusban lejátszotta e fordulóbeli találkozóját, amelyet 3–2-es győzelemmel zárt a Budafok ellen, míg az ETO a Békéscsaba otthonában diadalmaskodott 3–1-re.

Győr-Gyirmót, 370
néző. Vezette: Farkas Tibor (Becséri Gergely, Király Zsolt)
GYIRMÓT: Rusák – Achim, Szilvási, Villám, Présinger – Varga P. (Szalánszki, 76.), Kiss M., Stieber A. (Czár R., 68.) – Horváth R., Laki B. (Nagy P., 56.), Sandal. Vezetőedző: Szepessy László
SIÓFOK: Balajcza – Szilágyi Z., Fehér Zs., Lorentz, Hidvégi – Bévárdi, Gál M. (Berde, 58.), Lénárt, Nemes M. – Petneházi (Futó, 88.), Elek B. (Vólent, a szünetben). Vezetőedző: Varga Attila
Szepessy László
: – Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Sok feladatunk van, de főleg a támadójátékunkon kell javítani. Pozitívum azonban, hogy tavasszal immár tíz forduló óta vagyunk veretlenek.
Varga Attila: – Fegyelmezett, szervezett és jó játékot nyújtottunk. Három óriási helyzetünk volt, de győzelmünk a hazaiak kapusának nagyszerű teljesítménye miatt elmaradt.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KAZINCBARCIKAI SC 2–0 (0–0)
Nyíregyháza, 990
néző. Vezette: Takács Tamás (Medovarszki János, Horváth Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Jova – Szokol, Fodor F., Rubus, Forró – Ötvös – Szinanovics (Szabó B., 77.), Csilus T., Pekár (Holdampf, 85.), Papp M. (Rezes, 50.) – Hornyák. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
KAZINCBARCIKA: Somodi – Tóth Sz., Heil, Belényesi Cs., Süttő – Palmes (Kovács O., 77.), Mikló – Kristófi, Engel, Kanalos (Boros G.,79.) – Bene A. Vezetőedző: Koleszár György
Gólszerző: Hornyák (1–0) a 60., Hornyák (2–0) a 93. percben
Lucsánszky Tamás
: – Kicsit tartottam a mérkőzéstől, de mindkét félidőben az ellenfelünk fölé nőttünk, és ha a helyzeteknél jobban koncentrálunk, nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.
Koleszár György: – Legutóbb nem játszottunk ilyen jól, mégis három pontot kaptunk, most meg egy felet sem. Lehet, hogy hazabeszélek, de a döntetlen reálisabb lett volna, viszont ha a folytatásban is így futballozunk, meghosszabbíthatjuk NB II-es tagságunkat.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–3 (0–2)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 400
néző. Vezette: Molnár Attila (Szalai Balázs, Pápai Zoltán)
CSÁKVÁR: Hermány – Horvat (Máté J., 60.), Tar (Kiprich D., szünetben), Csonka, Baranyai Á. – Mészáros D. – Rétyi, Sándor Gy., Király B. (Molnár Cs., 70.), Galambos – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István
KISVÁRDA: Zöldesi – Oltean, Rjasko, Papucsek – Hej (Vári, szünetben), Melnyik, Lucas, Heffler N. (Oláh G., 80.), Protic – Ilics (Horváth Z., 62.), Lukács R. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Lucas (0–1) a 43., Ilics (0–2) a 44., Lukács R. (11-esből, 0–3) a 88. percben
Szijjártó István
: – Az első félidő hajrájában, egy perc alatt ajándékoztunk két gólt a Kisvárdának, ezzel el is dőlt a mérkőzés. A második játékrészben szerettünk volna szépíteni, de semmi sem sikerült.
Kondás Elemér: – Az eredmény ellenére nehéz mérkőzés volt, de a szünet előtt szerzett két gólunk után a taktikánkat játszhattuk, s megérdemelten nyertünk.

SZOLNOKI MÁV FC–SOPRONI VSE 1–2 (1–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 300
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Punyi Gyula, Szvetnyik Bence)
SZOLNOK: Gazsi – Molnár R., Horgosi, Balogh M. (Jasarevic, 88.), Lakatos Cs. – Bonivárt, Tóth B. (Papp Sz., 77.) – Pintér N., Pantovics (Berdó, 70.), Tóth L. – Olasz D. Vezetőedző: Balgoh Pál
SOPRON: Kunsági – Koronczai, Sifter, Varga R. – Hadházi – Harangozó, Gyürki (Batizi-Pócsi, 74.), Bor, Tóth M. (Kővári, 52.), Kitl K. (Szőke, 59.) – Horváth P. Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerző: Horváth P. (11-esből, 0–1) a 9., Tóth L. (1–1) a 22., Horváth P. (1–2) a 84. percben
Balogh Pál
: – A Sopron bebizonyította, hogy többre hivatott, mint amit a helyezése mutat. Koncentráltabban kellene támadnunk, védekezésben pedig nem szabad ennyire könnyelmű hibákat elkövetnünk. Muszáj magunkba néznünk, mert magunkat nyomjuk egyre lejjebb.
Bekő Balázs: – Mindkét csapat a győzelemre törekedett, annyi különbséggel, hogy a Szolnok sok lehetőségből csak egyet használt ki, míg mi kevesebb helyzetből eggyel több gólt szereztünk.

CEGLÉDI VSE–ZTE FC 2–0 (1–0)
Albertirsa, Ecsedi László Sporttelep, 350
néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Kovács II Gábor)
CEGLÉD: Mursits – Wild, Albert I., Preklet, Farkas A. – G. Bíró, Peszmeg (Hujber, a szünetben) – Damásdi, Sándor I. (Nyilas, a szünetben), Szilágyi P. – Asztalos (Kerekes K., 84.). Vezetőedző: Klausz László
ZTE: Kovács Z. – Polényi, Króner, Nagy T., Fodor Á. (Lencsés, 41.) – Patvaros – Bedi, Nagy G. (Ekker, a szünetben), Hudák M., Babati – Jelena (Fujsz, 69.). Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Damásdi (1–0) a 12., Hujber (2–0) a 92. percben
Klausz László
: – A rengeteg forduló közben sok függ a megfelelő regenerálódáson. Úgy tetszik, jól sáfárkodunk az erőnkkel, s ilyenkor derül ki, mentálisan mennyire erős a csapat.
Artner Tamás: – Adtunk egy félidő előnyt a Ceglédnek, amely maximálisan élt is ezzel. Enerváltan játszottunk, s bár a második játékrészben próbáltunk gólt szerezni, támadójátékunk továbbra is meddő.

VÁC FC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 0–1 (0–1)
Budapest, Hévízi út, 200
néző. Vezette: Barna Gábor (Szalai Dániel, Kis Zoltán)
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Szabó N., Tóth F., Görgényi – Borvető (Varga Sz., a szünetben), Dursó (Major M., 61.), Tóth G., Gulyás M., Zsolnai R. – Balajti (Lassú, 68.). Edző: Nagy Tibor
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Kovács B., Szépe, Szpirulisz, Katona K. – Kapacina V. (Zsirai, 64.), Bakos B. (Maly, 77.), Vágó – Eszlátyi, Lőrinczy – Kulcsár K. (Bartos, 72.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Kulcsár K. (0–1) a 10. percben
Nagy Tibor
: – Hetek óta toldozzuk-foldozzuk a csapatot, de teljesen szétesett a csapatjátékunk, ráadásul azok a játékosok, akik lehetőséget kaptak, nem tettek meg mindent a győzelemért.
Várhidi Péter: – A győzelem igazi csapatmunka volt, mert minden játékosom szívét-lelkét kitette a sikerért.

DOROGI FC–SOROKSÁR SC 2–2 (1–1)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 500
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Máyer Gábor, Mohos Milán)
DOROG
: Vajda D. – Szalai A., Csató M., Bora, Németh Á. – Lénárt, Nagyházi – Faragó T., Mészáros Á. (Városi, a szünetben), Szedlár (Simon A., 68.) – Vígh Á. (Sitku, 62.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SOROKSÁR
: Steer – Fülöp N., Dvorschák (Gyepes, 22.), Valencsik, Silye – Huszák, Gyömbér – Gárdos (Albert Á., 69.), Tamási Zs., Lakatos I. – Popov (Kundrák N., 80.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző
: Faragó T. (1–0) a 21., Gyömbér (11-esből, 1–1) a 26., Gyömbér (11-esből, 1–2) a 67., Sitku (2–2) a 90. percben
Schindler Szabolcs
: – Meg sem közelítettük vasárnapi játékunkat, mert Mészáros Áron sérülés miatt a szünetben kiesett a csapatból. A többi játékosomból hiányzott a frissesség, ami döntő volt.
Lipcsei Péter
: – Már zsebben érezhettük a három pontot, de bosszantó, hogy az utolsó percben kapott góllal pontokat veszítettünk. A hasonló mérkőzéseket meg kellene nyernünk, hogy felzárkózzunk az élmezőnyhöz.

BUDAÖRSI SC–SZEGED 2011-GA 0–0
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 50
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Bertalan Dávid, Bede Tamás)
BUDAÖRS: Kemenes – Fényes, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes – Fodor D. (Adamcsek, 69.), Bakos Sz. (Csobánki, 84.), Lengyel B. (Czvitkovics, 59.), Sajbán Miklós – Pethő, Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
SZEGED: Alekszics – Achim Á., Papp F., Farkas M., Gergényi – Germán (Povázsai, 64.), Horváth A., Nicorec (Tóth M., 77.) – Szabó P., Zádori, Zabari (Fejős, 70.). Vezetőedző: Őze Tibor
MESTERMÉRLEG:
Bognár György:
– Becsülettel próbálkoztunk, de nem sikerült átjátszanunk a Szeged védelmét. Ezúttal ennyi volt a játékunkban, ezért igazságos az eredmény.
Őze Tibor: – Az idegenben szerzett pontot elsősorban az akaraterőnknek és küzdőképességünknek köszönhetjük. Jó ellenféllel szemben értékes döntetlent értünk el.

1. MTK Budapest 31 23 3 5 72–31 +41 72
2. Kisvárda 31 19 7 5 55–30 +25 64
3. Békéscsaba Előre 31 15 7 9 52–34 +18 52
4. Nyíregyháza Spartacus FC 31 14 10 7 47–31 +16 52
5. Gyirmót FC Győr 31 14 9 8 51–37 +14 51
6. Budaörs 31 13 10 8 58–44 +14 49
7. ETO FC Győr 31 13 6 12 41–41 0 45
8. Soroksár SC 31 11 10 10 36–34 +2 43