A Vasas rangadót nyert a Szolnok ellen; lenullázta a ZTE-t a Siófok

2015.04.04. 19:10
Remili Mohamed tizenegyesből talált be a Szolnok kapujába (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A labdarúgó NB II 22. fordulójából négy mérkőzést játszottak ma le. A forduló rangadóján a Vasas 4–1-re győzte le a Szolnokot, a fővárosaikhoz hasonlóan otthon nyert a Mezőkövesd és az Ajka is. A kiesés elől menekülő Siófok idegenben gyűrte le a Zalaegerszeget.

FC Ajka–Kaposvári Rákóczi FC 3–2

Mind a két csapat kieső helyen várta a 22. fordulót, vagyis mindkettejük számára roppant fontos lett volna begyűjteni a három pontot. A hazaiak villámrajtot vettek, néhány perccel a kezdő sípszót követően Major Norbert lövése után Németh László rúgta be Somodi Bence kapujába a kipattanó labdát. Sokáig azonban nem örülhettek a vezetésnek az ajkai szurkolók, Hadaró Valentin beadását követően Faggyas Milán egalizált hat perccel Németh találata után. A második félidőnek ráadásul a Kaposvár futhatott neki lélektani előnnyel, ugyanis a 44. percben Rajczi Péter fejesével fordítottak a somogyiak. Ennek ellenére a második játékrészben már csak az Ajka szerzett gólt, méghozzá kettőt is, előbb Majoros, majd a találkozó hajrájában Császár Attila volt eredményes. A Rákóczi két gól nélküli döntetlen után kapott ki újra a bajnokságban, Prukner Lászlóval a kispadon pedig először.

ZTE FC–FGSZ Siófok 0–3

A hazaiak pocsékul kezdték a tavaszt, de a legutóbbi két fordulóban nyertek, így önbizalommal telve várhatták a Siófok elleni meccset. A kiesés elől menekülő Balaton-partiak korán előnybe kerültek, Ivancsics Gellért jobb oldali szögletét követően Mogyorósi József fejelt a kapuba. A hazaiak még nehezebb helyzetbe kerültek a félidő közepén, amikor Gárdos András kezdett egyéni akcióba, sőt, végig is vitte azt a jobb oldalon, majd higgadtan kilőtte a rövid sarkot. A második félidőben már többet próbálkozott a ZTE, de aztán emberhátrányba került, Peszmeg Viktor pedig a találkozó hajrájában beállította a végeredményt, nagyon fontos három ponthoz jutott a Siófok.

Mezőkövesd Zsóry FC–Szeged 2011 2–0

Fontos mérkőzést rendeztek meg Mezőkövesden, hiszen a forduló előtt a negyedik helyen álló hazaiak mindössze három ponttal előzték meg a hatodik szegedieket. Az első 45 percben mindössze egyetlen találat született, azt pedig Takács Péter szerezte, akinek a távoli átlövése a lécről pattant a gólvonal mögé. A fordulás után egyetlen gólt láthattak a hazai szurkolók, legnagyobb örömükre azt a csereként beálló Tajthy Tamás szerezte a hajrában.

Vasas FC–Szolnoki MÁV FC 4–1

Az angyalföldiek az előző körben kikaptak a Békéscsabától, emiatt pedig lecsúsztak a tabella éléről, volt tehát javítanivalója Szanyó Károly együttesének. Az ellenfél a Szolnok volt, tehát nem tűnt úgy, hogy könnyű dolga lesz a fővárosiaknak, az első percek pedig kiegyenlített játéka után Remili Mohamed tizenegyesével a Vasas került előnybe, amit Czvitkovics Péter duplázott meg, aki Lázok János passzát követően lőtte ki a vendégek kapujának jobb oldalát. A Szolnok a második félidőben viszonylag gyorsan szépíteni tudott, de Papucsek Barna fegyelmezetlensége miatt emberhátrányba került, a Vasas pedig ezt könyörtelenül kihasználta, újabb két találatot szerezve fölényes sikert aratott, és újra a tabella élére állt.

FC AJKA–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 3–2 (1–2)
Ajka, 300 néző. V: Kiss Norbert (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
FC AJKA: Jánosa – Nagy B., Asztalos, Császár, Zámbó – Köles, Csordás Sz., Németh L. (Lattenstein, 88.), Major N. – Kalász (Zsirai, 54.), Sowunmi.
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI: Somodi – Lakatos G., Petrók, Albert Á. – Kiss M. (Házi, 59.), Kovács O., Király V. (Vermes, 70.), Hampuk, Hadaró – Rajczi, Faggyas (Fejős, 75.).
GÓLSZERZŐ: Németh L. (1–0) a 3., Faggyas (1–1) a 10., Rajczi (1–2) a 44., Major N. (2–2) az 57., Császár (3–2) a 90. percben
KIÁLLÍTVA: Lakatos G. (második sárga lap után) a 87. percben
JÁKLI PÉTER, az Ajka vezetőedzője: –
Eddig nem volt szerencsénk, de ezúttal a csapat küzdőszelleme hozzásegített, hogy a mérkőzés végén nyerjünk. A második félidőben minden mindegy alapon támadtunk, és ez bejött, volt három-négy olyan helyzetünk, amelyet korábban gólra kellett volna váltanunk.
PRUKNER LÁSZLÓ, a Kaposvár vezetőedzője: – Szegény embert az ág is húzza, két-három alapemberünk egy vírusfertőzés miatt megbetegedett. Hiába vezettünk több hónap után először, néhány játékosom még nem tud felnőni a feladathoz. Bízom benne, hogy ez változik a következő héttől.

ZTE FC–SIÓFOK 0–3 (0–2)
Zalaegerszeg, ZTE-Aréna (1387 néző). V: Böcskei Balázs (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland)
ZTE FC: Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács, Fodor M. (Farkas N., 27.) – Szakály A., Bedi – Bailo, Murai (Daru, 58.), Horváth P. (Babati, 38.) – Délczeg.
SIÓFOK: Tajti N. – Nagy J., Mogyorósi, Csató, Polényi – Horváth A., Peszmeg – Gárdos (Molnár M., 72.), Ivancsics (Hanzl, 90.), Papp M. (Nagy T., 82.) – Andorka.
GÓLSZERZŐ: Mogyorósi (0–1) a 13., Gárdos (0–2) a 28., Peszmeg (0–3) a 92. percben
KIÁLLÍTVA: Szakály A. (második sárga lap után) a 69. percben
LENDVAI MIKLÓS, a ZTE vezetőedzője: –
Fiataljaink tehetségükből nem sokat mutattak, ezeknek a legényeknek a többsége nem tud szenvedni, a sikerért vért izzadni. Addig nem lépünk előbbre, amíg ezeket a problémákat nem orvosoljuk. Ez nem csak egerszegi probléma, de most nálunk nagyon bebizonyosodott.
SOÓS IMRE, a Siófok vezetőedzője: – Tartottam a mérkőzéstől, sokat elemeztem a ZTE játékát. Jó csapatot győztünk le, büszke vagyok játékosaimra, mert hiába vagyunk a magyar tengerparton, ez nem Amerika, hanem a való világ, ahol a lét a tét.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY–SZEGED 2011 2–0 (1–0)
Mezőkövesd, 1700 néző. V: Berke Balázs (Takács Gábor, Mohos Milán)
MEZŐKÖVESD ZSÓRY: Kunsági – Hegedűs Cs., Nánási, Szeles, Sváb – Nyilas, Takács P. – Molnár G. (Baracskai, 79.), Kulcsár K. (Tajthy, 70.) – Máté J., Balajti (Medgyes, 72.).
SZEGED 2011: Szántai – Farkas M., Markovics, Tóth G., Máté P. – Szabó P., Berde (Zelenyánszki, 74.), Mészáros M. – Hegedűs M. (Manga, 64.), Fitos (Polareczki, 80.) – Germán.
GÓLSZERZŐ: Takács P. (1–0) a 41., Tajthy (2–0) a 89. percben
LUCSÁNSZKY TAMÁS, a Mezőkövesd vezetőedzője: –
Pozitívum, hogy hosszú idő után végre nem kaptunk gólt. Egy remek, szervezetten védekező ellenfelet győztünk le, és ez lökést adhat számunkra a következő fordulókban.
NYILAS ELEK, a Szeged vezetőedzője: – Jól futballoztunk, és hiszem, ennek a játéknak van jövője. A gólokat a mezőkövesdiek szerezték, de mi is nagy erőket mozgósítottunk a mérkőzésen annak érdekében, hogy a kapuba találjunk, de csak a helyzetekig jutottunk.

VASAS–SZOLNOKI MÁV 4–1 (2–0)
Illovszky-stadion, 1200 néző. V: Szilasi Szabolcs (Kis Zoltán, Pápai Zoltán)
VASAS: Hermány – Bori, Grúz, Debreceni, Hangya – Lázok (Vass P., 82.), Czvitkovics (Murka, 86.), Berecz – Vida, Kenesei K. (Ádám M., 78.), Remili.
SZOLNOKI MÁV: Pokorni – Vári (Galambos, 28.), Zsdrál (Racskó, 42.), Papucsek, Fritz – Kenderes, Mile – Zsolnai, Zvara (Mundi, 78.), Rokszin – Tóth B.
GÓLSZERZŐ: Remili (11-esből, 1–0) a 12., Czvitkovics (2–0) a 31., Kenderes (2–1) az 59., Debreceni (3–1) a 69., Ádám (4–1) a 83. percben
KIÁLLÍTVA: Papucsek (második sárga lap után) a 61. percben
SZANYÓ KÁROLY, a Vasas vezetőedzője: –
Magabiztos játékkal, megérdemelten győztünk. A teljesítmény remek volt, de biztos vagyok benne, ennél még jobban is játszunk majd. Haladunk tovább kitűzött célunk, a bajnoki cím elérésének irányába.
KIS KÁROLY, a Szolnok vezetőedzője: – Nem nyújtottunk jó teljesítményt, ráadásul öt stabil játékosunk hiányzott különböző okok miatt. A Vasas jól futballozott, ennek ellenére úgy látszott, sikerül felzárkóznunk, de Papucsek Barna kiállítása végleg megpecsételte sorsunkat.