NB II: Szerencsi szerencsét hozott az MTK-nak; a ráadásban döntött a Kisvárda

2017.10.08. 14:57
Vasárnap tíz mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 12. fordulójában. A játéknap rangadóján a Békéscsaba döntetlent játszott a Gyirmóttal, míg a Kisvárda a ráadásban szerzett góllal legyőzte a Budaörsöt. A listavezető MTK három góllal verte meg a Szeged 2011-et, a kék-fehéreknél az első meccsét játszó, 19 éves Szerencsi Miklós gólt szerzett, és gólpasszt adott. Megvan a Sopron és a Csákvár első sikere, előbbi a Kazincbarcikát, utóbbi a Szolnokot múlta fölül. A Nyíregyháza a ZTE otthonában diadalmaskodott.

Az U21-es és az U19-es válogatottban hat játékosa is szerepel az MTK-nak a napokban, a kék-fehéreknek őket ezért nélkülözniük kellett a Szeged 2011 elleni mérkőzésen. Volt azonban egy másik, eddig még csak a második együttesben szereplő fiatal, a 19 éves Szerencsi Miklós, aki első mérkőzésén berobbant a csapatba. A fiatal középpályás már az 4. percben gólt szerzett, majd hat perccel később gólpasszt adott Farkas Balázsnak, így döntő érdemeket szerzett a kék-fehérek 3–0-s sikerében.

Nyögvenyelős győzelmet aratott a Kisvárda a Budaörs felett, a meccs elején Sajbán Máté fejese a lécen csattant, majd a túloldalon Horváth Zoltán hagyta ki a kihagyhatatlan – Ilics passza után az üres kapu mellé lőtt. A Kisvárda a szünet után tovább növelte az iramot, sok helyzetet dolgozott ki, a hajrában Gosztonyi András a jobb kapufát találta el, de a ráadásban jött Brana Ilics, aki az oldalvonal mellől, a meglepett kapus mellett a bal sarokba ívelt.

A forduló rangadóján a Békéscsaba 1–1-es döntetlent játszott a Gyirmóttal. A remek színvonalú találkozón a hazaiak mezőnyfölényben futballoztak, ám a gyirmótiak Kiss Máté révén vezetést szereztek, amelyet a csabaiak a hajrá közeledtével a cserecsatár, Urbin Péter góljával egyenlítettek ki.

A félidők legvégén szerzett gólokkal győzött a Nyíregyháza a ZTE otthonában. A sok gólszerzési lehetőséget hozó meccsen Pekár László tizenegyesével jutott előnyhöz a Szpari. A zalaiak a 66. percben tíz főre fogyatkoztak, de még így is volt esélyük az egyenlítésre, ám hatalmas ziccerben Kertész Tamás és Vernes Richárd is hibázott, a 95. percben pedig Dragóner Filip ismét büntetett – ekkor egyébként Babati Benjamin kiállítása miatt már kilenc futballistával küzdött a ZTE.

Megszerezte első győzelmét a Csákvár és a Sopron is, a csákváriak a masszív Szolnokot győzték le megérdemelten, míg a Sopron harcos meccsen az újonc Kazincbarcikát múlta felül.

Egy labdavesztést követően Asztalos Dávid révén szerzett vezetést a Cegléd a Vác ellen, a piros-kékek pedig hiába tettek meg mindent a szünet után az egyenlítésért, képtelenek voltak betalálni, így alulmaradtak.

Nem igazán sikerült Szentes Lázár hazai bemutatkozása az ETO FC Győr kispadján, a szívósan küzdő Dorog a hajrában egyenlített, és hazavitt egy pontot. A Siófok a hajrában egyenlíteni tudott a Budafok ellen, de már 11 meccs óta nyeretlen, míg a Mosonmagyaróvár a Soroksártól kapott ki, így már tíz bajnoki óta nem tud győzni.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ – OKTÓBER 8.

MTK BUDAPEST–SZEGED 2011-GA 3–0 (2–0)
Hidegkuti Nándor Stadion, 1571
néző. Vezette: Takács János (Garai Péter, Szilágyi Norbert)
MTK: Szentpéteri – Bori, Balogh B., Gengeliczki, Forgács P. – Vass P. (Gera D., 77.), Kanta J., Vass Á., Szerencsi – Torghelle (Hrepka, 73.), Farkas II B. (Lencse, 64.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
SZEGED: Szántai – Áchim Á., Papp F., Farkas M., Zabari – Horváth A., Pászka – Molnár J. (Balázs R., 77.), Germán (Povázsai, 34.), Beke (Balogh G., 60.) – Zádori. Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző: Szerencsi (1–0) a 4., Farkas II B. (2–0) a 10., Lencse (3–0) a 79. percben
Feczkó Tamás
: – Minden elismerésem az utánpótlás-edzőkollégáké, mert hat fiatalunk is szerepel a különböző korosztályos válogatottakban. Így azonban két újoncot avattunk Forgács Péter és Szerencsi Miklós személyében.
Supka Attila: – Nem voltunk egyenrangú ellenfelei az MTK-nak, apróbb lehetőségeinket is elhibáztuk. Nagyon sokat kell még javulnunk, hogy elképzeléseinket megvalósítsuk.

SOPRONI VSE–KAZINCBARCIKAI SC 2–0 (0–0)
Sopron, 700
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Iványi István, Aradi József)
SOPRON: Heinrich – Fazakas, Sifter, Ágh, Szabó L. – Krizsonits (Purt, 82.), Harangozó (Holzmann, 54.), Hadházi, Gyürki – Kulcsár K. (Garda, 88.), Horváth P. Vezetőedző: Németh Szabolcs
KAZINCBARCIKA: Somodi – Tóth Sz., Heil, Belényesi Cs., Lőrincz P. – Constantinescu (Engel, 82.), Sigér Á. (Süttő, 62.), Kovács O., Mikló (Kanalos, 33.) – Boros, Takács P. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Horváth P. (1–0) a 83., Heil (öngól, 2–0) a 90. percben
Kiállítva: Kanalos (második sárga lap után) az 55. percben
Németh Szabolcs
: – Nagyon jó és motivált, szerkezetileg jól összerakott csapatot győztünk le. Ellenfelünk a területeket nagyon jól lezárta, nehezen találtuk meg játéka ellenszerét.
Vitelki Zoltán: – A kiállításig egyenlő partnerek voltunk, utána azonban már nem úgy futballoztunk, ahogyan korábban szerettünk volna, ráadásul elkerülhető gólokat kaptunk.

BFC SIÓFOK–BUDAFOKI MTE 1–1 (0–0)
Siófok, 250
néző. Vezette: Horváth Tibor (Szécsényi István, Kepe Arnold)
SIÓFOK: Balajcza – Opavszky, Lorentz, Fehér Zs., Farkas N. – Gál M., Petneházi – Kozma R. (Nagy D., a szünetben), Szabó B. (Tóth B., 77.), Senic (Balogh B., 72.) – Elek B. Vezetőedző: Varga Attila
BUDAFOK: Somogyi Cs. – Harsányi, Vaszicsku, Khiesz, Vég B. – Filkor, Margitics, Csizmadia Cs., Nagy T. (Vasziljevics, 90.), Kercsó – Pölöskey (Ihrig-Farkas, 84.). Vezetőedző: Prukner László
Gólszerző: Pölöskey (0–1) a 69., Petneházi (11-esből, 1–1) a 82. percben
Varga Attila
: – Amíg ilyen óvodás gólokat kapunk, és futnunk kell az eredmény után, addig nehéz lesz megnyerni a mérkőzést. Örömteli azonban, hogy a csapat egy percig sem adta fel, a helyzetek alapján igazságos a döntetlen.
Prukner László: – A mutatott játék alapján közelebb álltunk a győzelemhez, de hetek óta szenvedünk az ellenfél felívelt labdáitól, és rendre pontokat is vesztünk emiatt.

ZTE FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–2 (0–1)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1085
néző. Vezette: Barna Gábor (Bertalan Dávid, Hofbauer Roland)
ZTE: Szappanos – Nagy G. (Kertész, 73.), Koszó, Forgács A., Szabó M. – Nagy T., Dubek (Balázs Zs., 64.) – Babati, Ágoston D. (Végh G., 78.), Fujsz – Vernes. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
NYÍREGYHÁZA: Jova – Kónya (Szokol, 80.), Kelemen D., Fodor F., Farkas M. (Papp M., 78.) – Holdampf, Kesztyűs – Pekár, Kártik, Rezes (Gajdos, 85.) – Dragóner F. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Pekár (11-esből, 0–1) a 45., Dragóner F. (0–2) a 92. percben
Kiállítva: Fujsz (megrúgta Kónyát) a 66., Babati (második sárga lap után) a 92. percben
Zoran Szpisljak
: – A tizenegyest nem vitatom, de az alapszabályokat nem mindig alkalmazták jól a játékvezetők. A Nyíregyháza élt a lehetőséggel, kétszer a kapunkba talált, és elvitte a három pontot.
Lucsánszky Tamás: – Az első félidőben nagy taktikai csata volt, a mérkőzés elején nekünk voltak helyzeteink, később a ZTE-nek, de előnnyel mehettünk a szünetre. Játékosaim jobban akarták a győzelmet, és megérdemelten nyertünk.

ETO FC GYŐR–DOROGI FC 2–2 (1–1)
Győr, ETO-park, 1630
néző. Vezette: Radványi Ádám (Szabó Péter, Kulman Tamás)
ETO: Gyurákovics – Kovács K., Nagy Á., Debreceni, Völgyi – Bagi, Szatmári L. (Nagy M., 73.) – Beliczky (Kabát, 87.), Magasföldi, Szimcso (Szabó L., a szünetben) – Zamostny. Vezetőedző: Szentes Lázár
DOROG: Zima – Szalai A., Berkó, Bora, Németh Á. – Faragó T., Lénárt, Mészáros Á., Szedlár – Szellák (Kamarás, 65.), Simon A. (Vígh Á., 78.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Szedlár (0–1) a 2., Bagi (1–1) a 9., Beliczky (2–1) az 58., Kamarás (2–2) a 81. percben
Szentes Lázár
: – Ellentétben az egy héttel korábbi nyíregyházival, ezt a mérkőzést nagyon rosszul kezdtük. Az idő múlásával rendeztük a sorokat, és szünet után már a játékunk is feljavult. A hullámzó teljesítményt nehéz kontrollálni, stabilitásunkat kell felépítenünk, de lépegetünk előre.
Schindler Szabolcs: – Iramában és játékban is jó mérkőzést játszottunk a szervezett ETO ellen. Győzni szerettünk volna, de a végjátékban pontatlanok voltunk. Nehéz lesz a többi csapatnak pontot vagy pontokat szereznie az ETO-parkban.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZOLNOKI MÁV FC 2–0 (0–0)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300
néző. Vezette: Bogár Gergő (Vígh-Tarsonyi Gergő, Mohos Milán)
CSÁKVÁR: Horváth D. – Rétyi, Tar, Csonka, Baranyai Á. – Sándor Gy., Bokros (Kiprich D., 89.) – Oldal, Polonkai, Nagy Zs. (Galambos, 87.) – Máté J. (Molnár T., 69.). Vezetőedző: Szijjártó István
SZOLNOK: Hrabina – Ágoston, Balogh M., Papp Sz., Lakatos Cs. – Kenderes – Molnár R. (Angyal N., 80.), Pintér N. (Pantovics, 66.), Farkas A. (Jasarevic, 77.) – Olasz D., Tóth L. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Sándor Gy. (1–0) a 75., Molnár T. (2–0) a 93. percben
Szijjártó István
: – Na, végre! Igazán jó Szolnok ellen játszottunk, de sikerült meglepnünk ellenfelünket, és ez végre gólokban is megmutatkozott.
Balogh Pál: – A mérkőzés elején két nagy helyzetet is elhibáztunk, aztán a második félidőben hiába tettünk meg mindent a győzelemért, Csákváron ezúttal nem nyerhettünk.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (0–0)
Békéscsaba, 808
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Horváth Róbert, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA
: Ribánszki – Kiss L., Szélpál N., Nagy S. – Mészáros M. (Urbin, 63.), Viczián (Tóth D., 54.), Király P. (Szalai D., 75.), Pilán – Nagy I., Szatmári I., Gránicz. Vezetőedző: Boér Gábor
GYIRMÓT:
Sebők Zs. – Áchim Sz., Lengyel D., Szőcs, Lázár P., Présinger – Szegi (Sandal, 70.), Varga P., Kiss M., Nagy P. (Stieber A., 84.) – Paku (Németh Zs., 90.). Vezetőedző: Molnár László
Gólszerző:
Kiss M. (0–1) a 67., Urbin (1–1) a 78. percben
Boér Gábor:
– A párharcok és a futómennyiség alapján elmondható, az osztály szintjét meghaladó színvonalú mérkőzést játszott a két csapat. Reális a döntetlen, mégis sajnálom, hogy nem sikerült begyűjtenünk a három pontot.
Molnár László:
– Sok gólhelyzet nem volt, de a kontráink közül az egyik eredményesen zárult. Vezetésünk után a hazaiak keményen hajráztak, és egyenlítettek is. Elégedett vagyok, mert Békéscsabán egy pontot szerezni jó eredmény.

CEGLÉDI VSE–VÁC FC 1–0 (1–0)
Albertirsa, Ecsedi László Sporttelep, 400 néző. Vezette: Nagy Norbert (Becséri Gergely, Szvetnyik Bence)
CEGLÉD: Mursits – Valkovszki, Nánási, Preklet, Farkas A. – Peszmeg (Sándor I., 57.), Albert I. – Damásdi, Majoros Sz. (G. Bíró, a szünetben), Szilágyi P. (Nyilas E., 91.) – Asztalos D. Vezetőedző: Klausz László
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Szabó N., Króner M., Gulyás M. – Tóth G., Durso G. (Major M., 55.) – Kákonyi (Búrány, 79.), Nagy R., Zsolnai R. – Balajti. Vezetőedző: Horváth Károly
Gólszerző: Asztalos D. (1–0) a 28. percben
Klausz László
: – A csapategységnek és az akaratunknak köszönhetjük a mai győzelmünket. Gratulálok az ellenfél edzőjének, mert remek csapata van.
Horváth Károly: – Hiába játszottunk óriási mezőnyfölényben, a futballt gólra játsszák, és mi ma képtelenek voltunk több lehetőségünkből legalább egyet gólra váltani.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SOROKSÁR SC 0–1 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 500
néző. Vezette: Németh Ádám (Szalai Balázs, Baghy Csaba)
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Vágó, Szpirulisz, Szépe, Katona K. (Zsigmond, 73.) – Zsirai, Kovács B. (Kapacina V., 76.), Huszárik – Bohner (Kószás, 64.), Tóth P., Lőrinczy. Vezetőedző: Várhidi Péter
SOROKSÁR: Kovács D. – Fülöp N., Gyepes, Dvorschák, Valencsik – Derekas (Gera D., a szünetben), Huszák, Tamási Zs. (Albert Á., 79.), Gyömbér – Lakatos I., Fröhlich. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Gyepes (11-esből, 0–1) az 56. percben
Várhidi Péter
: – Ez megint egy olyan mérkőzés, amelyen 2–0–ra kellett volna nyernünk. Megint külső körülmények miatt szenvedtünk vereséget. Az ellenfél helyzet nélkül vitte el a három pontot.
Lipcsei Péter: – Nehéz szakmailag értékelni a mérkőzést, maradjunk annyiban, hogy nagyon jó csapatot sikerült legyőznünk.

KISVÁRDA MASTER GOOD–BUDAÖRSI SC 1–0 (0–0)
Kisvárda, 1390
néző. Vezette: Oláh Gábor (Varga Gábor, Pápai Zoltán)
KISVÁRD
A: Zöldesi – Izing, Rjasko, Vári B. – Melnik, Oltean (Délczeg, 54.), Lucas, Misic (Gosztonyi, 69.), Hej – Horváth Z. (Heffler N., 74.), Ilics. Vezetőedző: Kondás Elemér
BUDAÖRS:
Kemenes – Wild, Gyurácz (Kékesi, 84.), Tányéros Á., Medgyes S. – Csobánki, Lengyel B. (Sajbán Máté, 60.) – Czvitkovics, Sajbán Miklós, Horváth E. – Deli (Pethő B., 28.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző:
Ilics (1–0) a 91. percben
Kondás Elemér:
– Jól kezdtük a mérkőzést, vezetéshez juthattunk volna, de a helyzeteink kimaradtak, és nem akart megszületni a gólunk. Megérte azonban hajtanunk, és a nagy fölényünk végül megérdemelt győzelmet eredményezett.
Bognár György:
– A végeredménnyel nem vagyok elégedett, mert a döntetlenre rászolgáltunk volna. Igaz, jobbára védekezésre kényszerültünk, de a hazai csapatnak inkább meddő volt a fölénye, kidolgozott akcióból kevés helyzetet alakított ki. A végén balszerencsések voltunk.

1. MTK Budapest 12 10 1 1 27–8 +19 31
2. Kisvárda 12 9 2 1 28–13 +15 29
3. Kazincbarcika 12 7 2 3 13–13 0 23
4. Békéscsaba Előre 12 6 3 3 25–12 +13 21
5. Gyirmót FC Győr 12 6 3 3 23–14 +9 21
6. Szolnoki MÁV FC 12 6 3 3 15–10 +5 21
7. Nyíregyháza Spartacus FC 12 5 4 3 18–13 +5 19
8. Soroksár SC 12 5 4 3 14–12 +2 19