NB II: csúnya véget ért az Ajka remek sorozata

K. Zs.K. Zs.
2019.10.26. 18:59
Csúnyán szakadt meg az Ajka veretlenségi sorozata a labdarúgó NB II-ben: Kis Károly csapata 3–0-ra kikapott a szintén feljutó Szolnok vendégeként a 14. forduló szombat estére előrehozott mérkőzésén.

A szolnokiak az első félidő derekán Tóth Benjamin fejesével és Szabó Richárd lövésével kétgólos előnyt szereztek, majd nem sokkal a fordulás után Vólent Roland is kihasznált egy nagy lehetőséget.

Az NB III Nyugati csoportjának bajnokaként feljutó Ajka másfél hónapja nem veszített bajnokit; most megszakadó veretlenségi sorozata négy győzelmet és egy döntetlent számlált.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ, szombati mérkőzés

SZOLNOKI MÁV FC–FC AJKA 3–0 (2–0)
Szolnok,
Tiszaligeti Stadion, 700 néző. V: Ducsai József (Csatári Tibor, Belicza Bence Péter)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Papp Sz., Kovács O., Szabó R., Kotula – Tisza K. – Szabó P., Tóth B. (Berdó, 81.), Földi M. – Rokszin (Kurdics, 83.), Vólent (Simon A., 72.). Vezetőedző: Csábi József
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Kenderes, Heffler T., Horváth P. – Csizmadia Z. – Soltész D., Nagy I. (Nagy B., a szünetben), Stoiacovici (Nagy E., a szünetben), Lengyel B. (Illés D., 68.) – Nagy M. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Tóth B. (1–0) a 33., Szabó P. (2–0) a 36., Vólent (3–0) az 50. percben
Csábi József:
– Büszke vagyok a teljesítményünkre, jól játszott a csapat. Remek sorozat állt az Ajka háta mögött, ezért nagyon fel kellett készülnünk, de megtettük, és megérdemelt sikert arattunk. Köszönjük szurkolóink biztatását, remélem, a jövőben is ugyanígy buzdítanak minket.
Kis Károly: – Nem tudtuk megismételni az elmúlt hetek jó teljesítményét, ennek egyik oka, hogy sok párharcot veszítettünk el. Megérdemelten nyert a Szolnok.