A hajrában gyűrte le a Budaörs a Soroksárt

2020.09.27. 15:50
Nagy a budaörsi öröm, megvan a győztes gól (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
Jól sikerült Márkus Tibor bemutatkozása a Budaörs kispadján, miután csapata Halmai Ádám hajrában szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a vendég Soroksárt a labdarúgó NB II 10. fordulójában, Tatabányán.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ
BUDAÖRS–SOROKSÁR SC 1–0 (0–0)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző.Vezette: Farkas Tibor (Tőkés Róbert, Hofbauer Roland).
BUDAÖRS: Kovács P. – Marques-Airosa (Menyhárt, 81.), Kékesi, Gyurácz, Fényes – Molnár Cs., Sajbán Miklós (Horváth E., 75.), Petneházi, Zeke – Halmai Á., Pethő (Horváth R., 67.). Vezetőedző: Márkus Tibor.
SOROKSÁR: Varga Á. – Csernik, Takács Zs., Gyömbér, Valencsik – Huszák – Orosz (Szerető, 78.), Ladányi (Tóth D., 61.), Derekas, Korozmán – Lovrencsics B. (Erdélyi, 68.). Megbízott edző: Kocsis Attila.
GÓLSZERZŐ: Halmai Á. (88.)
Márkus Tibor:
– Igen nehéz mérkőzésen vagyunk túl, de erre is számítottunk. Úgy gondolom, hogy a mérkőzés nagy részében rá tudtuk erőltetni az akaratunkat a Soroksárra, a találkozó végén pedig a győztes gólt is megszereztük.
Kocsis Attila: –
Egyenlő erők küzdelmében komoly helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani, így a döntetlen igazságosabb lett volna, de ilyen a labdarúgás. Vezetőedzőnk távollétében is mindent megtettünk a pontszerzésért, de ma ennyire tellett.

A Budaörs immár Márkus Tibor irányításával vágott neki a Soroksár elleni összecsapásnak, a vendégcsapatnak pedig ezúttal nélkülöznie kellett betegséggel küszködő vezetőedzőjét, Lipcsei Pétert. Az első félidőben túl sok említésre méltó esemény nem történt a pályán, a két csapat derekasan gyűrte egymást, a kapuig azonban ritkán jutottak el a küzdő felek. A Budaörs harcolt ki némi mezőnyfölényt, Petneházi révén többször is veszélyeztetett a hazai csapat, de igazán közel egyik csapat sem került a gólszerzéshez.

A második játékrész inkább a Soroksáré volt, Derekas, majd Korozmán is helyzetbe került, ám egyiküknek sem sikerült a kapuba találnia. Egyre inkább úgy tűnt, hogy a találkozó gól nélküli döntetlennel ér véget, amikor két perccel a rendes játékidő vége előtt egy balról érkező labdát Horváth Emil átlépett, Halmai Ádámnak hagyva azt, utóbbi pedig egy remek egyéni megmozdulást követően megszerezte a találkozó egyetlen gólját (1–0). Bár a játék képe alapján a döntetlen talán igazságosabb lett volna, Márkus Tibornak végül sikerült győzelemmel bemutatkoznia a Budaörs kispadján.

20. FC Csákvár9369–22–133

Vége, 1–0-ra győzött a Budaörs! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Nagyon nyom a Soroksár.

91. perc: Kovács húzza le Valencsik beadását.

Három perc lesz a ráadás.

88. perc:GÓÓÓL!!!! Vezet a Budaörs! 1–0. Halmai Ádám cselezgetett a tizenhatoson belül, majd amint akadt egy kis helye, ballal, 15 méterről a jobb alsó sarokba tekert.

Csapkodó a játék, sok a hiba, de mindkét csapat a győzelemre hajt.

Úgy tűnik, egy gól eldöntheti a mérkőzést.

81. perc: a Budaörs is vált: Marques-Airosa Patrik helyén Menyhárt Attila.

80. perc: Valencsik lő centikkel a bal alsó mellé. Ez nem Kovácson múlott...

78. perc: a harmadik vendégcsere: Orosz Márk helyére Szerető Krisztofer áll be.

75. perc: cserél a Budaörs, Sajbán Miklós helyén Horváth Emil.

73. perc: az ivószünet után Fényes ment veszélyes szituációban a budaörsi kapu előtt.

68. perc: Marques-Airosa centikkel téveszti el a jobb felső sarkot. Váltanak a vendégek, Lovrencsics Balázs helyén Erdélyi László.

67. perc: csere a hazaiaknál is, Pethő Bencét Horváth Roland váltja.

63. perc: Pethő fejesét fogja Varga.

61. perc: az első csere, Ladányi Gergő helyére Tóth Dominik jön a vendégeknél.

58. perc: Korozmán lő nagy helyzetben 15 méterről fölé.

54. perc: Molnár lő 20 méterről, a balösszekötő helyéről, Varga kiszedi a bal felső sarok felé tartó labdát. A szöglet utáni kavarodásban némi szerencsével köt ki a játékszer a vendégkapus kezében.

52. perc: Korozmán lő fölé 25-ről, élénkebb a Soroksár.

49. perc: az első igazán nagy helyzet, Derekas jobb oldalról, 10 méterről leadott lövését védi Kovács. Könnyen vezetést szerezhetett volna a Soroksár.

46. perc: indul a második játékrész, a Soroksár kezd.

FÉLIDŐ

45. perc:nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek. Inkább küzdelmes, mint színvonalas a játék.

41. perc: Petneházi alig téveszti el a jobb felsőt, szép lövés volt.

40. perc: Sajbánt buktatják, budaörsi szabadrúgás 25 méterről.

37. perc: Petneházi, majd Halmai sem talál kaput 16-ról. Élénkebb, de nem színvonalasabb a mérkőzés, mint a félidő elején.

33. perc: Marques-Airosa sokadik beadása sem pontos jobbról, pedig ezen az oldalon lehetne keresnivalója a Budaörsnek.

30. perc: Zeke vezeti a labdát a tizenhatos előtt, lövés helyett inkább feldobja magát, a spori azonban nem eszi meg.

28. perc: most Derekast rúgják le, itt sincs lap.

27. perc: Orosz lerántja a meglódulni igyekvő Zekét, de elmarad a sárga. Járt volna...

25. perc: Orosz jobbról középre tett labdáját vágja ki Gyurácz a budaörsi kapu elől. Ez meleg volt...

23. perc: Petneházi életerős, 20 méterről leadott lövését fogja Varga.

17. perc: a tizenhatoson belül kézen rúgják az egyik budaörsi védőt, tizenegyest reklamál a Soroksár, de a játékvezető sípja néma marad.

11. perc: némi budaörsi fölény, de nem igazán találnak egymáson fogást a csapatok.

3. perc: az első lehetőség, Petneházi lő nem sokkal a vendégkapu mellé.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, a labda a Budaörsnél.

Márkus Tibor eddig is vezetőedzőként tevékenykedett Budaörsön, de a főnök szakmai igazgatóként a héten Paksra távozó (és az MTK 4–0-ás kiütésével debütáló) Bognár György volt.

Már meg sem lepődünk, ha a Budaörs aktuális bajnoki mérkőzését edzőváltás előzi meg, vagy követi. A Vasas 6. fordulóbeli 3–1-es legyőzése a piros-kékek mesterének, Bene Ferencnek az állásába került, a 8. körben a Kaposvár érkezett Tatabányára Várhidi Péter személyében új edzővel (és győzött is 3–0-ra), ezúttal pedig a Budaörs csapatát irányítja új szakember.

A Budaörs 15 ponttal az 5., a Soroksár 14 ponttal a 7. helyen áll.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire jut az új edző, Márkus Tibor irányította Budaörs a nála egy ponttal kevesebbet gyűjtő, utóbbi három meccsét megnyerő Soroksár ellen.

Kékesi lódul meg Csernik mellett Fotó: Hagymási Bence/24 Óra