NB II: a korábbi Fradi-kapus gólja döntött, nyert a Nyíregyháza

2019.09.07. 18:49
Jova Levente gólja három pontot ért (Fotó: NS archív)
A labdarúgó NB II ötödik fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Nyíregyháza idegenben 4–3-ra legyőzte az Ajkát szombaton.

Hamar kinyitották a gólcsapot a csapatok, ugyanis nyolc perc után már 2–1 volt az állás. Az ajkaiak azonban nem sokáig örülhettek a vezetésnek, a vendégek még az első félidőben fordítottak.

Kis Károly együttese az 51. percben egyenlíteni tudott, és jó ideig úgy tűnt, hogy döntetlennel zárulhat a találkozó, ám Jova Levente, a Ferencváros korábbi kapusa a 80. percben tizenegyesből szerzett góljával eldöntötte a három pont sorsát.

Az Ajka ezzel 16. a tabellán, a Nyíregyháza pedig már a 7. helyet foglalja el.

NB II
5. FORDULÓ)
FC AJKA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3–4 (2–3)
Ajka, Városi Sportcentrum, 1300 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Bede Tamás, Rózsa Dávid)
AJKA: Horváth D. – Köles (Nagy I., 82.), Kenderes, Görgényi, Csemer – Nagy E. (Lengyel B., a szünetben) – Soltész (Molnár D., 78.), Csizmadia Z., Stoiacovici, Horváth P. – Nagy M. Vezetőedző: Kis Károly
NYÍREGYHÁZA: Jova – Svedyuk, Fodor F., Végső, Gulyás M. – Papp M. (Busai, 61.), Ötvös, Kovács N. – Szinanovics, Tóth B., Hornyák (Pejovics, 84.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Nagy M. (1–0) a 4., Hornyák (1–1) a 6., Csizmadia Z. (2–1) a 8., Kovács N. (2–2) a 22., Tóth B. (2–3) a 39., Nagy M. (3–3) az 51., Jova (11-esből, 3–4) a 80. percben

Kis Károly: – Nem érdemeltünk vereséget, három rúgott góllal illett volna legalább az egyik pontot itthon tartani.
Zoran Szpisljak: – Magas szintű, izgalmas mérkőzést láthattak a nézők, megérdemelte volna mindkét fél a három pontot. Ha két csapat ennyire gólra törően játszik, ez jön ki belőle – ma ebből mi jöttünk ki jobban.