NB II: a kis Loki kiütötte a Honvéd akadémistáit

2013.03.24. 16:54
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a vasárnapi játéknapon a Keleti és a Nyugati csoportban is egy-egy mérkőzést játszottak. Keleten a Debrecen második csapata kiütötte a Honvéd akadémistáit – a fiatal Bereczki Dániel két gólt szerzett –, míg nyugaton a Győri ETO II és a BKV Előre megosztozott a pontokon.

Kisebb meglepetésre az eddig gyengébben szereplő DVSC-DEAC hazai pályán gólfesztivált rendezett a Honvéd NB II-es csapata ellen úgy, hogy már az első félidő után két góllal vezetett. Nyugaton a győzelemért szállt harcba a BKV Előre a Győr második csapatának otthonában, de mivel a helyzetei kimaradtak, a felzárkózni vágyó együttes újabb fontos pontokat veszített.

NB II, 19. FORDULÓ

KELETI CSOPORT
DVSC-DEAC–BP. HONVÉD-MFA 5–1
(2–0)
Debrecen,
műfüves pálya, 100 néző. Vezette: Nagy R. (Demeter, Galán)
DVSC-DEAC: Szécsi G. – Gál M., Szűcs I., Ludánszki B. (Böszörményi, 69.), Engel – Sl. Bouadla, Lucas, Bereczki (Kincses, 77.), Györky (Molnár T., 72.) – Angyal, Ferenczi J. Edző: Szalánczi Tamás
HONVÉD-MFA:
Szemerédi – Kovács G., Debreceni, Gengeliczki, Fejes J. (Canzian, 77.) – Futó, Csontos, Holender (Csábi M., 38.), Kapacina – Lengyel Gy. (Bobál G., 56.), Nagy G. Edző: Szijjártó István
Gólszerző: Bereczki (1–0) a 15., Bereczki (2–0) a 40., Ferenczi J. (3–0) a 66., Angyal (4–0) a 68., Molnár T. (5–0) a 85., Csábi M. (5–1) a 89. percben
Kiállítva: Debreczeni (a játékvezető megsértéséért) az 57. percben
Szalánczi Tamás: – Végig uraltuk a mérkőzést, tartalmasabb futballt játszottunk, győzelmünk nem forgott veszélyben.
Szijjártó István: – Kettő nulla után a kiállítás megpecsételte sorsunkat, egy félidőnyi előnyt adtunk az ellenfélnek, s hibáinkat a jövőben ki kell javítani.

NYUGATI CSOPORT
GYŐRI ETO II–BKV ELŐRE 0–0

Győr, ETO-park, 200 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Kiss I B.)
GYŐR II: Nagy G. – Kálmán, Köles, Lang, Kozma M. – Paku – Matetits (Bellar, 56.), Németh L., Kalmár, Farkas B. (Vankó, 57.) – Serfőző (Varga T., 71.). Edző: Sándor István
BKV ELŐRE: Szentpéteri – Tóth A., Tányéros Á., Tóth M., Sebők I. – Mayer – Molnár M., Csikós, Szabó V. (Berki P., 71.), Michel (Horváth L., 56.) – Folmer (Eszlátyi, 56.). Szakmai igazgató: Soós Imre
Kiállítva: Mayer (a játékvezető megsértéséért) a 83. percben
Sándor István: – A találkozó egészében nem futballoztunk jól, anélkül pedig győzelmet elérni nagyon nehéz.
Soós Imre: – Majd’ kétszáz NB II-es mérkőzésem alatt sok mindent megéltem már, de olyat még nem, hogy az utolsó percekben az ellenfél legalacsonyabb játékosa áll a kapuba, mégsem tudunk gólt szerezni.

16. Szeged 2011 17 4 7 6 24–28 –4 19
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.