NB II: gyirmóti iksz Szolnokon, nem tudtak az élre állni

2015.03.26. 20:06
Döntetlennel kezdődött meg a labdarúgó NB II 21. fordulója: a Szolnoki MÁV hazai pályán 1–1-et játszott a Gyirmót FC Győrrel.

Az ötödik helyezett Szolnok és a második Gyirmót mérkőzésén a tabella első helye is tét volt, hiszen a vendégek egy győzelemmel átvehették volna ideiglenesen a vezetést a Vasastól. A végén azonban a döntetlennek is örülniük kellett, hiszen hiába kezdték jobban a mérkőzést, Kenderes Zoltán lövése után gól-, majd Gyurján Bence kiállítását követően emberhátrányba kerültek. Gyurján egy perc alatt szedett össze két sárga lapot az első félidő hajrájában.

A 40. perctől tíz emberrel harcoló Gyirmót a 70. percben egyenlített: Madarász Márk szögletét Lázár Patrik fejelte a szolnoki kapuba. A 87. percben (szintén két sárga lap után) a hazaiaktól Nagy István is a kiállítás sorsára jutott, az eredmény pedig maradt 1–1 – a Gyirmót beérte pontszámban a Vasast, de nem előzte meg, míg a Szolnok feljött a negyedik pozícióba.

LABDARÚGÓ NB II, 21. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (1–0)
Szolnok,
Tiszaligeti stadion, 1000 néző. V: Farkas Ádám
Szolnok: Pokorni – Vári, Antal G., Papucsek, Fritz – Kenderes, Mile – Nagy I., Zvara, Rokszin – Tóth B. Csere: Kenderes helyett Lengyel a szünetben, Rokszin helyett Zsolnai a 76., Zvara helyett Csirszki a 92. percben
Gyirmót: Somogyi Cs. – Nagy S., Graszl, Lázár P., Fejes J. – Papp K., Gyurján – Madarász, Magasföldi, Cseri T. – Bobál G. Csere: Magasföldi helyett Beliczky a 71., Bobál G. helyett Oross a 87., Cseri helyett Molnár M. a 93. percben
G: Kenderes (1–0) a 20., Lázár P. (1–1) a 70. percben
Kiállítva: Gyurján (második sárga lap után) a 40., Nagy I. (második sárga lap után) a 89. percben
KISS KÁROLY, a Szolnok vezetőedzője:
– Nagyon jó csapat ellen egy–nullás vezetésünk után eldönthettük volna a találkozót, de nem tettük meg, ezért nagy árat fizettünk. A felállt védelem ellen kreatívabb játékot kell nyújtanunk.
SISA TIBOR, a Gyirmót vezetőedzője: – Ötven percen át tíz emberrel játszva egy jó erőkből álló Szolnok ellen pontot szereztünk, ez nagyon szép eredmény, főleg úgy, hogy még győzelmi esélyünk is volt.

1. Vasas FC 20 13 2 5 39–20 +19 41
2. Gyirmót FC Győr 21 11 8 2 34–18 +16 41
3. Békéscsaba Előre 20 12 3 5 28–20 +8 39
4. Szolnoki MÁV FC 21 10 7 4 38–31 +7 37
5. Mezőkövesd Zsóry FC 20 10 6 4 39–22 +17 36
6. Szeged 2011 20 10 3 7 26–20 +6 33
7. Soproni VSE-GYSEV 20 7 7 6 32–30 +2 28
8. ZTE FC 20 6 8 6 25–28 –3 26