A Vasas a Szolnokkal sem bírt, a Loki Kaposváron győzött

2020.09.16. 19:00
Tamás Lászlót ünneplik a társak, a Szolnok döntetlent harcolt ki a Vasas otthonában (Fotó: Tumbász Hédi)
Újabb hétközi játéknappal folytatódott a labdarúgó NB II küzdelemsorozata. A 9. fordulóban a Vasas hazai pályán csak döntetlenre volt képes a Szolnok ellen. A Debreceni VSC a duplázó Bárány Donát vezérletével 3–1-re legyőzte a Kaposvári Rákóczit. A Pécs kapott gól nélkül lejátszott öt bajnoki után a Budaörs ellen már nem tudta megőrizni a kapuját a góltól, sőt, ezzel a baranyaiak ki is kaptak. A Nyíregyháza legyőzte a Csákvárt, míg az ETO ikszelt a Békéscsabával. A Szombathelyi Haladás hiába szerzett vezetést a Soroksár otthonában, 2–1-re kikapott. A Kazincbarcika idegenben nyert 1–0-ra a DEAC ellen, a Dorog pedig hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Szentlőrinccel. A Szeged–Gyirmót mérkőzés elmaradt, mert a gyirmótiaknál két játékos is pozitív koronavírus–tesztet produkált, a szegediek pedig úgy döntöttek, hogy így nem játsszák le a meccset.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

VASAS–SZOLNOKI MÁV FC 1–1 (1–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Illovszky Rudolf Stadion, 1061 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Albert István, Csatári Tibor)
VASAS: Jova – Terbe, Litauszki, Tóth B., Szivacski – Viczián (Birtalan B., 83.), Hidi M. – Hinora, Szatmári L. (Radó, 73.), Vernes (Pekár, 61.) – Feczesin. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Tajti B., Szekszárdi, Kovács O., Tamás L., Bárdos – Földi M. (Kónya M., 61.), Tisza K., Rokszin (Berdó, 82.) – Novák Cs., Kotula (Szabó Balázs, 61.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Feczesin (1–0) a 45., Tamás L. (1–1) a 69. percben
Schindler Szabolcs:
– Nagyon csalódottak vagyunk, mert meg kellett volna nyerni ezt a mérkőzést, ám egy-nullás vezetés után nem rúgtuk meg a második gólt, viszont szabadrúgás után kaptunk egyet úgy, hogy szinte helyzete sem volt a Szolnoknak.
Csábi József: – Megérdemelten rászolgáltunk az egyik pontra, magabiztosan futballoztunk, és erővel is jól bírtuk. Bizonyítottuk, hogy nem a szél fújt oda, ahol állunk a tabellán.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–DEBRECENI VSC 1–3 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár, 600
néző. Vezette: Antal Péter (Garai Péter, Bornemissza Norbert)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Nagy T., Szabó A. (Ur, a szünetben), Hadaró – Gál M. – Szabó B. (Földi B., 81.), Szakály A., Balázs Zs., Andrics (Nagy J., 81.) – Szarka Á. Vezetőedző: Várhidi Péter
DEBRECEN: Zöldesi – Kusnyír, Kinyik, Poór, Korhut – Bódi (Kundrák, 68.), Bényei Á., Varga J., Ferenczi J. – Bárány (Pávkovics, 81.), Sós (Bévárdi, 60.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerzők: Bárány (0–1) a 13., Bévárdi (0–2) a 71., Szarka Á. (1–2) a 76., Bárány (1–3) a 80. percben
Várhidi Péter:
– A Debrecen sokkal jobb erőkből álló csapat, a mezőny favoritja, nem hinném, hogy sok pontot szereznek ellene. Nekünk sem sikerült, de ennek megvannak az okai. Amikor Kaposvárra érkeztem, három nap után láttam, mi a csapat gyengéje, ezen próbálunk javítani, de az nem segít, hogy háromnaponta mérkőzést játszunk. A hibákat nem lehet titkolni, mert mindenki láthatta, hogy esélyünk sem volt a labdaszerzésekre, a támadásépítésekre. A középpályán nem szereztük meg a visszafejelt labdákat, jártányi erőnk sem maradt.
Kondás Elemér: – Az első perceket leszámítva uraltuk a mérkőzést, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de egy-nullánál kicsit tartottam attól, hogy a Kaposvár gólt szerez, és odalesz a magabiztos játékunk. A második gólunk után már minden könnyen alakult. Tudtuk, Szarka Ákosra figyelni kell, mert gólerős játékos, ezt most is bizonyította, így mindenképpen kellett a harmadik gólunk, hogy magabiztos legyen a győzelmünk. Végig irányítottuk a mérkőzést, és a helyzetek alapján rászolgáltunk a három pontra.

ETO FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO-park, 1082 néző. Vezette: Ducsai József (Kovács II Gábor, Mohos Milán)
GYŐR: Gundel-Takács – Vári, Temesvári, Lipták, Kerkez – Bagi – Szimcsó, Májer M. (Vaskeba, a szünetben), Berki (Vitális, 63.), Vankó (Márton, 84.) – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S., Farkas M., Bora, Kitl M. – Hodonicki, Hursán (Mészáros M., 72.) – Bidzilya (Szabó P., 58.), Pantovics, Lukács R. – Paudits (Gránicz, 67.). Megbízott vezetőedző: Brlázs Gábor
Kiállítva: Priskin (a játékvezető megsértéséért) a 89. percben
Csató Sándor:
– Nehéz az utolsó percekben történtek hatása alatt higgadtan fogalmazni. Az első játékrészben lassú, körülményes volt a játékunk, de a szünetben sikerült lelket önteni a játékosokba, ami a második játékrészben meg is látszott. Megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre, de a helyzeteink sajnos kimaradtak.
Brlázs Gábor: – A mérkőzés elején meg kellett volna szereznünk a vezetést, de az utolsó passzok rendre pontatlanok voltak. A szünet után elfáradtunk a középpályán, ezért kényszerű cseréket kellett végrehajtanunk. Masszív volt a védekezésünk, ami jó kapusteljesítménnyel párosult. Az ETO-nak ekkor megvoltak a lehetőségei a győzelemre, így, azt hiszem, értékes a döntetlen.

FC AJKA–BFC SIÓFOK 1–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, 1500
néző. Vezette: Sipos Tamás (Szalai Balázs, Király Zsolt)
AJKA: Horváth T. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes, Tóth G. (Zamostny, a szünetben) – Rétyi (Tóth P., 80.), Zsolnai R. (Lakatos I., 57.), Csizmadia Z. – Nagy M. K. Vezetőedző: Kis Károly
SIÓFOK: Megyeri – Polényi, Izing, Jagodics B., Deutsch B. (Nikházi, 79.) – Erdélyi B. (Horváth P., 54.), Tajthy, Balogh B. (Tömösvári, 64.), Kiss B. – Elek B., Gaál B. Vezetőedző: Gál István
Gólszerző: Nagy M. K. (1–0) a 6., Kiss B. (1–1) a 82. percben
Kis Károly:
– Nehéz értékelni, mert megnyerhettük volna a mérkőzést. Apró hibák csúsztak a befejezésbe, két pontot eltékozoltunk. A vendégeket is dicséret illeti, nem adták fel, küzdöttek az egyenlítésért. Mostanában rendre rosszul jövünk ki a mérkőzések fordulópontjaiból.
Gál István: – Buta egyéni hibával kezdtük a mérkőzést, ezáltal hátrányba kerültünk. Kiegyenlített játék volt, és a mérkőzés végén össze is jött az egyenlítés, amire rá is szolgáltunk. Kezdünk összeállni, és kezdjük megtalálni azokat a játékrendszereket, amikben jól működik a csapat.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–AQVITAL CSÁKVÁR FC 2–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza, 650 néző. Vezette: Szőts Gergely (Buzás Balázs, Medovarszki János)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Svedjuk, Fodor F., Jánvári, Galambos – Papucsek – Kalocsai (Vasziljevics, 88.), Ötvös B. (Papp M., 58.), Kártik (Györgyi, 77.), Hamed – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
CSÁKVÁR: Markek – Major G., Vukaszovics, Albert I., Koch (Vida D., 60.), Mim – Vörös T., Posztobányi, Madarász, Magyar Zs. – Ganbayar. Megbízott edző: Berndt András
Gólszerző: Hamed (1–0) a 4., Hornyák (2–0) a 81., Mim (2–1) a 90+2. percben
Gálhidi György:
– A negyedik perc után nagy volt a boldogság, de utána elkezdtünk valami egészen mást játszani, mint amit megbeszéltünk. Komplikáltuk a játékot, érthetetlen számomra, miért nem azt csináltuk tovább, ami meghozta számunkra a gólt. Továbbra is az a gondom, hogy nem tudom követni egy-két játékos gondolkodását. A második gól hozta a megnyugvást, de az utolsó másodpercekben így sem lett volna szabad gólt kapnunk.
Berndt András: – Nem az a csapat játéka, amit mutattunk, ismert, hogy milyenek voltak a felkészülésünk körülményei, de erre nem hivatkozhatunk. A korai kapott gól befolyásolta az elképzeléseinket, de a szünetig tartottuk magunkat a megbeszéltekhez. Elkerülhető lett volna a második kapott gólunk is, Mim Gergelyt elismerés illeti a fejes góljáért, kár, hogy már nem osztott, nem szorzott. Ebben a felforgatott összeállításban is végig volt tartása a csapatnak.

PÉCSI MFC–BUDAÖRSI SC 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, 4500 néző. Vezette: Káprály Mihály (Tóth II Vencel, Kis Zoltán)
PÉCS: Helesfay – Króner (Óvári, a szünetben), Rácz L., Preklet, Katona L. – Sági, Futó Zs. – Tihanyi (Adamcsek, 60.), Grabant B., Kónya D. – Geiger (Hegedűs M., 65.). Vezetőedző: Vas László
BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt, Fényes, Kékesi, Marques-Airosa – Petneházi, Molnár Cs. – Pethő B. (Zsidai, 71.), Horváth E. (Sajbán Miklós, 61.), Tamás O. – Molnár T. (Horváth R., 80.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Pethő B. (11-esből, 0–1) a 41. percben
Vas László:
– Az első félidőben indiszponáltan és tompán játszottunk, nem jött össze, amit elterveztünk. Gyűrte egymást a két csapat, és a második félidőben többet tettünk ugyan a győzelemért, de a gólt nem sikerült megszerezni.
Bognár György: – Rendkívül nehéz mérkőzés volt, mindkét csapat a labda felé próbált védekezni. Ha ezt magasabb szinten játsszuk a futballban, akár szép találkozó is kijöhetett volna belőle. Így is örülünk a három pontnak.

DEBRECENI EAC–KAZINCBARCIKAI SC 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen, 500 néző. Vezette: Pillók Ádám (Sinkovicz Dániel, Belicza Bence Péter)
DEAC: Acsádi – Sándor T., Nagy Z., Belényesi, Orosz M. (Burai, 85.) – Takács P., Spitzmüller – Damásdi (Rezes, 69.), Nagy K., Székely (Bíró P., 75.) – Urbin. Vezetőedző: Balogh Pál
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik, Dávid, Fótyik, Farkas A. – Tóth L. (Bereczki D., 85.), Oltean (Borbély B., 91.), Tóth B., Mikló – Kelemen M. (Oldal, 65.), Toma. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Oltean (0–1) a 35. percben
Balogh Pál:
– Már a döntetlen is csalódás lett volna számomra, nemhogy a vereség. Megvoltak a helyzeteink, szépen játszottunk, de ez a mérkőzés is bebizonyította, góllövő csatár nélkül nehéz győzni. Az ellenfél egy kapura lövéssel vitte el a három pontot.
Vitelki Zoltán: – Nagyon nagy pofon után sikerült felállnunk, s ezúttal nagy tartása volt a csapatnak. Amit megbeszéltünk a mérkőzés előtt, működött, s mindenki kitette szívét-lelkét a pályára.

DOROGI FC–SZENTLŐRINC SE 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, 300 néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)
DOROG: Mursits – Nyíri, Berkó, Rjasko, Zabari (Beliczky, 55.) – Zuigeber, Lénárt – Tóth B., Mészáros Á. (Kovács M., 67.), Papp M. – Girsik (Vígh Á., 69.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
SZENTLŐRINC: Slakta – Czuczi, Havas, Keresztes, Forgács D. – Hleba, Kapronczai (Kondor, 84.) – Harsányi I., Sili, Nagy B. (Vajda R., 61.) – Sinkovic (Törőcsik P., 61.). Vezetőedző: Marián Sluka
Németh Szabolcs:
– Az első félidőben egyenlő ellenfelek voltunk, de gólt nem sikerült szereznünk. A második félidőben megpróbáltunk nagyobb sebességre kapcsolni, ez azonban nem igazán sikerült. Úgy éreztem, ha ezt a mérkőzést reggelig játsszuk, akkor sem született volna gól.
Marián Sluka: – Már az első félidőben is mi birtokoltuk többet a labdát, mezőnyfölényben futballoztunk, de a kapura nem jelentettünk veszélyt. A második játékrészben nagyobb sebességre kapcsoltunk, fölénybe kerültünk, és ha csatáraink ügyesebbek, akár a győzelmet is megszerezhettük volna. Mindent összevetve a döntetlent igazságosnak vélem.

SOROKSÁR SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–1 (0–1)RÉSZLETEK ITT!
Budapest, Haraszti út, 400 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Georgiou Theodoros, Horváth Zoltán)
SOROKSÁR: Abu – Kópis (Bene, 84.), Gengeliczki (Szerető, 44.), Valencsik, Pászka – Huszák, Gyömbér, Csernik (Erdélyi L., 66.), Korozmán, Derekas – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
HALADÁS: Verpecz – Kelemen D. (Schimmer, 56.), Devecseri, Bosnjak – Tóth D., Jancsó (Mocsi, 63.), Holdampf, Németh Milán – Kiss B. – Szalay, Medgyes Z. (Rácz F., 75.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Medgyes Z. (0–1) a 18., Korozmán (1–1) az 55., Erdélyi L. (2–1) a 90. percben
Kiállítva: Devecseri (a második sárga lap után) az 58. percben
Lipcsei Péter:
– Mindent megtettünk, hogy ezt a mérkőzést három ponttal hozzuk le. Tudtam, hogy a Haladás nagyon jó csapat, az első félidőben picit jobban is futballozott. A második félidőben viszont megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, és sokszor csak Verpecz Istvánon múlt, hogy ne találjunk a Haladás kapujába.
Mátyus János: – Ellentétes félidőket láttunk, az elsőt uraltuk, nagyszerűen játszottunk, és a gólunk mellett kapufákat is rúgtunk. A másodikban a Soroksár fölénk nőtt és megnyerte a mérkőzést.

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Gyirmót FC Győr mérkőzés elmaradt.

1. Debreceni VSC 9 6 2 1 20– 7 +13 20
2. Békéscsaba 1912 Előre 9 4 5 11– 5 +6 17
3. Gyirmót FC Győr 8 5 1 2 14– 7 +7 16
4. Nyíregyháza Spartacus 9 5 1 3 8– 6 +2 16
5. Budaörs 9 5 4 15–12 +3 15
6. Szolnoki MÁV FC 9 4 3 2 9– 9 0 15
7. Soroksár SC 9 4 2 3 11–11 0 14
8. FC Ajka 9 4 1 4 19–15 +4 13